وریز وجوهات
بسم الله الرحمن الرحيم قال الله الحکیم فی کتابه الکریم: «يَا أَيهَا الَّذِينَ آمَنُوا اتَّقُوا الله وَكُونُوا مَعَ الصَّادِقِينَ»«1» حضرت امام جعفر صادق علیه السلام با آن شخصيت بسيار با عظمت علمی ‌و جامع الأطرافشان، بر تمامی عالم اسلام حق دارند...
جمعه: 1400/04/4 - (الجمعة:14/ذو القعدة/1442)

نسخه مناسب چاپSend by email
آيت الله العظمي صافي در واكنش به وحشيگري نسبت به ساحت مقدس قرآن كريم:
دنيا بايد عكس العمل مناسب امريكا و پاپ را در برابر اين اقدام جنون‌آميز ببيند.

بسم الله الرحمن الرحيم
مردم آزاده جهان!

حركت جنون‌آميزي كه از آمريكا شروع شده و شعائر انسانيت و مقدسات اسلامي را هدف قرار داده، جهان را در لب پرتگاهي سراسر فتنه و آشوب و جنگ و كينه و دشمني و قتل و سلب امنيت قرار مي‌دهد.

اگر براي ديوانگي‌اي كه امريكا به آن گرفتار شد مصلحان ملت‌ها چاره‌اي نينديشند، غرب و شرق به هم ريخته و بذر دشمني و نفاقي كاشته مي‌شود كه قرن‌ها آثار آن گريبان‌گير نسل‌هاي آينده خواهد شد و احتمال اينكه افرادي ديوانه و بي‌منطق مانند همين شخص اهانت‌كننده به قرآن كريم روزي بر آمريكا و سلاح‌هاي هسته‌اي جهان برانداز آن كشور مسلط شوند و حتي به كاخ سفيد هم راه پيدا كنند، منتفي نمي‌باشد. هم دول و ملل جهان بايد بسيج شوند و امريكا را از اين ديوانگي و غرور استكباري نجات دهند و مسيحيت را از اين امواج سهمگين وحشيگري و ارتجاع مهيب خلاص كنند.

سكوت پاپ و خودداري سران دولت امريكا در عكس‌العمل مناسب و كنترل اين فتنه كه خطر جهان‌سوزي دارد، اين افراد گرگ‌منش و مهاجم به انسانيت و آزادي اديان را جسورتر و بي‌باك‌تر مي‌سازد.

به يقين امريكايي‌هاي متمدن و متعهد از اين اهانت به ساحت كتاب مقدس آسماني شرمسار و سربه‌زير مي‌باشند.

مسلمانان جهان هرگز با محكوم كردن ظاهري اين اهانت راضي نمي‌شوند بلكه بايد دنيا عكس‌العمل مناسب و بازدارندة سران امريكا را مشاهده كند. مسلمانان دنيا و ايرانيان غيور و فدايي قرآن به عنوان اعتراض با تظاهرات گسترده خشم و انزجار خود را ابراز نموده و مهاجمان به حريم قرآن كريم را براي هميشه پشيمان نمايند.

لازم به ذكر است اينجانب از همة مسلمانان و هواداران قرآن مجيد مي‌خواهم كه هرگز مقابله به مثل ننمايند.

ما به دنيا اعلام مي‌كنيم كه تمام كتاب‌هاي آسماني براي ما مقدس و محترم مي‌باشد و كساني كه به قرآن كريم جسارت نمودند كتاب‌هاي ديگر آسماني را هم قبول ندارند و ما مسلمانان حاضر هستيم با دليل و برهان و منطق با همة كساني كه ادعاي پيروي از اديان الهي دارد مباحثه و مناظره نماييم و به همه اعلام مي‌كنيم:

«ان الدين عندالله الاسلام» و

«الاسلام يعلو و لا يعلي عليه»

4 شوال 1431

22/6/1389

لطف اللّه صافي

 

 

موضوع:

دوشنبه / 22 شهريور / 1389