وریز وجوهات
   بسمه تعالی انا لله وانا الیه راجعون درگذشت عالم ربّانی مرحوم حجه الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ محمد مدنی ناشر الاسلام رضوان الله تعالی علیه موجب تاثر و تاسف گردید. ▪️عالم بزرگواری که عمر مبارک خود را وقف نشر معارف نورانی اهل...
پنجشنبه: 1400/11/7

نسخه مناسب چاپSend by email
پيام حضرت آيت الله العظمي صافي به مناسبت فرا رسيدن دهه‌ي فرخنده مهدويت

 

بسم الله الرحمن الرحیم
و ذكرهم بايام الله
و لله تعالي في ايام دهركم نفحات الا فتعرضوا لها
السلام علي المهدي الذي وعدالله به الامم و علي المؤمنين المنتظرين

خداوند متعال را سپاسگزاريم كه هر ساله و همواره بر احياء امر حضرت صاحب الامر مولانا و سيدنا بقية‌الله المهدي ارواح العالمين له الفدا مي‌افزايد و شور و شوق، و اشتياق قلوب را به آن ناحيه‌ي مقدسه بيش از پيش متوجه مي‌سازد، چنانكه نااميدان، اميدوار و اميدواران، اميدوارتر مي‌شوند. خلاء معنويت و رو آوردن به انحطاط حيوانيت اگر چه بيشتر مي‌شود، در مقابل ايمان به ظهور آن يگانه منجي الهي از اهل بيت عليهم السلام، از فرزندان فاطمه سلام الله عليها و از نسل حسين عليهم السلام قلوب را روشن و دل‌ها را از گرايش به الحاد بيمه مي‌نمايد و قوت و شمول و عموميت آن به خصوص در نسل جوان و تحصيل كرده، افكار دين‌ستيزانه را به عقب مي‌راند و دژ محكم مهدويت همه حمله‌ها را شكست مي‌دهد.
كمتر موضوعي پيدا مي‌شود كه مانند موضوع مهدويت و سخن گفتن از آن وليّ يگانه شنونده را به وجد و نشاط آورد و كمتر نوشته‌اي مانند كتاب‌ها و مقالاتي كه در ارتباط با معرفي آن حضرت نوشته شود خواننده دارد. در طول سال اگرچه دل‌هاي مؤمنان به ياد آن حضرت و حضور در مجالس و محافل ولائي مشغول است ولي همگان منتظر حلول ماه مبارك شعبان و در انتظار انجام مراسم دهه مباركه مهدويت مي‌باشند كه عهد خود را با آن حضرت تجديد و ايمان و شعور ديني خود را تازه و نو نمايند.
دهه‌ي فرخنده مهدويت مكتب و مدرسه و دانشگاهي است كه با آن كاستي‌هايي كه به واسطه غفلت برخي در حيات ديني و سياسي اسلامي و اخلاق اجتماعي پيش مي‌آيد تدارك مي‌شود همگان به حفظ سنت‌هاي اسلامي و احترام از استقلال ديني ترغيب مي‌شوند؛ اين دهه، دهه‌ي امر به معروف و نهي از منكر، دهه‌ي مطالبه مقاصد اسلامي، دهه‌ي مقاومت در برابر غرب‌زدگي است، دهه‌ي سراسر نور مهدويت را گرامي بداريد.
انتظار اين است كه در سال جاري برنامه‌ها باشكوه بيشتر و عظمت افزون‌تر برگزار گردد و با حفظ تمام شئون اسلامي، بركات بزرگ معنوي و تقرب به درگاه الهي تامين شود؛ و همه‌ منتظران يكپارچه در شب ميلاد مسعود آن پيشواي جهانيان، كه شبِ احياء و نيايش به درگاه الهي مي‌باشد تعجيل در فرج آن حضرت را از خداوند درخواست نمايند و اين عرض نياز و تضرع به درگاه حضرت احديت عز اسمه به درجه استجابت برسد. بحقه و بحق آبائه الطاهرين صلوات الله عليهم اجمعين
شعبان المعظم 1431
لطف اللّه صافي

موضوع:

يكشنبه / 27 تير / 1389