وریز وجوهات
در آستانه اربعین سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام، پرچم عزای حسینی منقّش به اشعار مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی دام ظله به عتبه مقدّسه حسینیه اهدا گردید. در این مراسم که با حضور تولیت محترم آستان ملائک‌...
دوشنبه: 1400/07/5 - (الاثنين:20/صفر/1443)

نسخه مناسب چاپSend by email
پيام حضرت آيت الله العظمي صافي به مناسبت فرا رسيدن دهه‌ي فرخنده مهدويت

 

بسم الله الرحمن الرحیم
و ذكرهم بايام الله
و لله تعالي في ايام دهركم نفحات الا فتعرضوا لها
السلام علي المهدي الذي وعدالله به الامم و علي المؤمنين المنتظرين

خداوند متعال را سپاسگزاريم كه هر ساله و همواره بر احياء امر حضرت صاحب الامر مولانا و سيدنا بقية‌الله المهدي ارواح العالمين له الفدا مي‌افزايد و شور و شوق، و اشتياق قلوب را به آن ناحيه‌ي مقدسه بيش از پيش متوجه مي‌سازد، چنانكه نااميدان، اميدوار و اميدواران، اميدوارتر مي‌شوند. خلاء معنويت و رو آوردن به انحطاط حيوانيت اگر چه بيشتر مي‌شود، در مقابل ايمان به ظهور آن يگانه منجي الهي از اهل بيت عليهم السلام، از فرزندان فاطمه سلام الله عليها و از نسل حسين عليهم السلام قلوب را روشن و دل‌ها را از گرايش به الحاد بيمه مي‌نمايد و قوت و شمول و عموميت آن به خصوص در نسل جوان و تحصيل كرده، افكار دين‌ستيزانه را به عقب مي‌راند و دژ محكم مهدويت همه حمله‌ها را شكست مي‌دهد.
كمتر موضوعي پيدا مي‌شود كه مانند موضوع مهدويت و سخن گفتن از آن وليّ يگانه شنونده را به وجد و نشاط آورد و كمتر نوشته‌اي مانند كتاب‌ها و مقالاتي كه در ارتباط با معرفي آن حضرت نوشته شود خواننده دارد. در طول سال اگرچه دل‌هاي مؤمنان به ياد آن حضرت و حضور در مجالس و محافل ولائي مشغول است ولي همگان منتظر حلول ماه مبارك شعبان و در انتظار انجام مراسم دهه مباركه مهدويت مي‌باشند كه عهد خود را با آن حضرت تجديد و ايمان و شعور ديني خود را تازه و نو نمايند.
دهه‌ي فرخنده مهدويت مكتب و مدرسه و دانشگاهي است كه با آن كاستي‌هايي كه به واسطه غفلت برخي در حيات ديني و سياسي اسلامي و اخلاق اجتماعي پيش مي‌آيد تدارك مي‌شود همگان به حفظ سنت‌هاي اسلامي و احترام از استقلال ديني ترغيب مي‌شوند؛ اين دهه، دهه‌ي امر به معروف و نهي از منكر، دهه‌ي مطالبه مقاصد اسلامي، دهه‌ي مقاومت در برابر غرب‌زدگي است، دهه‌ي سراسر نور مهدويت را گرامي بداريد.
انتظار اين است كه در سال جاري برنامه‌ها باشكوه بيشتر و عظمت افزون‌تر برگزار گردد و با حفظ تمام شئون اسلامي، بركات بزرگ معنوي و تقرب به درگاه الهي تامين شود؛ و همه‌ منتظران يكپارچه در شب ميلاد مسعود آن پيشواي جهانيان، كه شبِ احياء و نيايش به درگاه الهي مي‌باشد تعجيل در فرج آن حضرت را از خداوند درخواست نمايند و اين عرض نياز و تضرع به درگاه حضرت احديت عز اسمه به درجه استجابت برسد. بحقه و بحق آبائه الطاهرين صلوات الله عليهم اجمعين
شعبان المعظم 1431
لطف اللّه صافي

موضوع: