وریز وجوهات
   بسمه تعالی انا لله وانا الیه راجعون درگذشت عالم ربّانی مرحوم حجه الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ محمد مدنی ناشر الاسلام رضوان الله تعالی علیه موجب تاثر و تاسف گردید. ▪️عالم بزرگواری که عمر مبارک خود را وقف نشر معارف نورانی اهل...
دوشنبه: 1400/11/4

نسخه مناسب چاپSend by email
پيام حضرت آيت الله العظمي صافي به مناسبت سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي و روز تاريخي 22 بهمن

بسم الله الرحمن الرحيم

قال الله تعالي و لا تنازعوا فتفشلوا و تذهب ريحكم
ملت مسلمان وسرافراز ايران!
مردم شريف و با اراده و با ايمان و شيعيان مخلص اهل البيت عليهم السلام!
منتظران ظهور حضرت بقيت الله الاعظم مولانا المهدي ارواح العالمين له الفداء.
شما كه در راه اسلام هزاران شهيد فدا كرده‌ايد و تاريخي نو پر از افتخار و شجاعت به وجود آورده‌ايد و حاكميت اسلام و احكام خدا و طرفداري از مظلومان را وجهه همت خود قرار داديد و نظام جمهوري اسلامي را بر پا كرديد و با صداي تكبير و تهليل كاخ‌هاي مستكبران جهان را به لرزه در آورديد يك بار ديگر خود را بيابيد و دريابيد و در همان مواضع روزهاي شروع انقلاب بايستيد و بر صراط مستقيمي كه پيش گرفته‌ايد در راه خدا و به سوي حاكميت اسلام پيشرو باشيد. برادري آن روزها را نگاه داريد و مسئوليت سنگيني كه به عهده فرد فرد شماست در نظر بگيريد. روز 22 بهمن به ملت بزرگ ايران تعلق دارد. همه بايد در اين روز اعلام وجود، اعلام وفاداري به اسلام و به آرمان‌هاي مقدس انقلاب بنمايند و با وحدت و يكپارچگي، دشمنان را نااميد كنند. در اين روز همه بايد كدورت‌ها و اختلافات را كنار بگذارند و چون سيل خروشان به هم بپيوندند و با كمال احترام به يكديگر اين روز را گرامي بدارند.

اين روز به شخص و جناح و حزب خاصي تعلق ندارد و كسي حق مصادره آن را براي خود ندارد. آنچه مطرح است نظام اسلامي، شعائر اسلامي، احكام اسلام، هويت اسلامي و استقلال اسلامي است كه همه بايد پاسدار آن باشيم. شأن ملت مسلمان و بيدار و آگاه آن است كه دست به دست هم داده و حماسه ديگري را در اين روز به وجود آورند. درست است كه بعضي اعتراضاتي دارند همان طور كه اينجانب نيز نسبت به بعضي كارها اعتراض دارم ولي همه بايد خدا را حاضر و ناظر بدانند و همگان از هر آنچه موجب اختلاف و تفرقه و تشتت است اجتناب كنند و در كمال وقار و صميمت و مهرباني همه مردم و احزاب و گروه‌هاي سياسي در اين اعلام حضور شركت فعال داشته باشند؛ بر خود مسلط باشند، از كلمات و شعارهايي كه تفرقه‌انگيز و وهن و بي‌احترامي به يكديگر است جداً خودداري كنند. در اين روز تاريخي عزت و اقتدار و همبستگي مردمي را به جهانيان نشان دهيد. ان شاء الله تعالي موفق و مؤيد و منصور باشيد.

و السلام عليكم و رحمة‌الله
24 صفر المظفر 1431
لطف الله صافي

 

موضوع:

سه شنبه / 20 بهمن / 1388