وریز وجوهات
السلام علیک ایتها الصدیقة الشهیدة دسته بزرگ عزاداران فاطمی به دعوت مرجع عالیقدر حضرت آیة الله العظمی صافی گلپایگانی دام ظله الوارف روز شهادت (پنج‌شنبه 3 جمادی الثانیة) ساعت 11 صبح از دفتر معظم له به سمت حرم مطهّر لینک مرتبط: گزارش تصویری...
دوشنبه: 1400/11/4

نسخه مناسب چاپSend by email
پيام آيت الله العظمي صافي به ستاد بزرگداشت دهه‌ي غدير مازندران

 

بسم الله الرحمن الرحيم
الحمدلله الذي جعل اكمال دينه و اتمام نعمته بولاية مولينا امير المومنين و الائمة المعصومين عليهم السلام

و سلام بر شما مردم متديّن و ولائي استان مازندران
درود و تحيّت بر شما غديريان و برگزاركنندگان جشن‌هاي بزرگ غدير و خادمان و چاكران با اخلاص خورشيد عالم تاب و ولايت و امامت وحضرت مولي الموحدين امير المومنين عليه افضل صلوات المصلّين.
حقيقت اين است كه شيعه براي غدير و غدير همه چيز شيعه است. شيعه با غدير معنا پيدا مي‌كند و با غدير هويّت خود را مي‌يابد و هويت شيعه غديري است.
غدير رمز پايداري و استقامت آزاد مردان جهان در مقابل حكومت‌هاي طاغوتي و مستكبرين است.
بركه‌ي جوشان غدير است كه تشنه‌گان حقيقت و عدالت را در طول تاريخ سيراب مي‌كند و درخت تنومند خداپرستي و توحيد و نبوّت و معاد را آبياري مي‌نمايد.

آنكه از چشمه‌ي زلال غدير نوش‌جان گرفت حيات جاوداني يافت و زندگي برايش معنا پيدا كرد و آنكه قطره‌اي از غدير و بركه‌ي با بركت او نوشيد به حوض كوثر نبوي اتصال پيدا كرد كه :

لاظمأً بعده ابداً

غديريان كه كاسه‌ي زلال اين بركه را سركشيدند مست ولاي جام علوي گشتند و هر آنچه داشتند در اين راه فدا نمودند.
صفحه‌ي غدير هنوز پايان نيافته است و تا ظهور موفور السرور آخرين خورشيد از سلاله‌ي غدير ادامه دارد و عاشقان غدير منتظر جانفشاني در ركاب فرزند غدير مي‌باشند.
غدير صراطي است كه رهپويان حقيقت بايد از آن عبور كنند و گمشدگان در وادي خوف و خطر و تاريكي و ضلالت راه خود را به آن مقصد به اتمام برسانند.
آري غدير روز ميثاق و روز بيعت مجدد با مولاي انسانيت و با يگانه امام دادگستر و مظلوم جهان بشريت است.
چه بگوييم درباره‌ي غدير كه هر چه بگوييم و هزاران كتاب در وصف آن نوشته شود، هنوز هم چيزي گفته نشده و عقول و افكار انسان‌ها عاجز و ناتوان از آن مي‌باشند ولي خودمان را دلخوش مي‌كنيم كه با برگزاري جشن‌ها و همايش‌ها و سرودن اشعار در مدح آن امام همام مقداري ولو اندك از اين دِين بزرگ را ادا كنيم كه امام رضا عليه الصلاة و السلام فرمودند: غدير روز شادي و روز لبخند زدن بر شيعيان و روز نشاط و سرور است.
خداي بزرگ را به صاحب غدير مي‌خوانيم كه هميشه در اين خدمت بزرگ موفق باشيد و چراغ جشن‌هاي پرشكوه دهه‌ي مباركه‌ي غدير را هميشه روشن نگه داريد و تا روز قيامت به نسل‌هاي آينده برسانيد و قلب مقدس‌ قطب عالم امكان حضرت صاحب العصر و الزّمان روحي و ارواح العالمين له الفدا را خوشنود نماييد و مشمول دعاي آن حضرت باشيد.
در خاتمه از اهالي مؤمن و غديري شهرستان ساري كه همه ساله اين افتخار بزرگ را داشته‌اند و دهه‌ي مباركه‌ي غدير را باشكوه بسيار زياد جشن مي‌گيرند بالخصوص تقدير و تشكر نموده و مزيد توفيقات همگان را از خداوند متعال مسئلت دارم.

و السلام عليكم و رحمة الله
پانزدهم ذي‌الحجة الحرام 1430
لطف الله صافي

موضوع:

شنبه / 14 آذر / 1388