وریز وجوهات
السلام علیک ایتها الصدیقة الشهیدة دسته بزرگ عزاداران فاطمی به دعوت مرجع عالیقدر حضرت آیة الله العظمی صافی گلپایگانی دام ظله الوارف روز شهادت (پنج‌شنبه 3 جمادی الثانیة) ساعت 11 صبح از دفتر معظم له به سمت حرم مطهّر لینک مرتبط: گزارش تصویری...
دوشنبه: 1400/11/4

نسخه مناسب چاپSend by email
پيام حضرت آيت الله العظمي صافي به همايش قرآن و دانشگاه/ آبان 88- دانشگاه خواجه نصير

 

بسم الله الرحمن الرحيم

ان هذا القرآن يهدي للتي هي اقوم. صدق الله العلي العظيم

السلام عليكم و رحمة الله و بركاته
با تبريك هفته قرآن و دانشگاه به جميع دانشگاهيان و دانشجويان عزيز و اساتيد محترم و تعظيم و تكريم از اين حركت مقدس قرآني كه نويدبخش فتح قله‌هاي حقايق و درس علوم وحياني و معارف عميق قرآني است به طور اجمال و براي اينكه اينجانب نيز در اين خوان گسترده علم و بصيرت و بينش و فوائد رحماني آن با كمال خضوع شركت كرده باشم، توجه آن جمع دانشور و معارف‌پرور را به معاني و پيام‌هاي بلند و ژرف عميقي كه از همين آيه شريفه استفاده مي‌شود جلب مي‌نمايم.

حق اين است كه اگرچه در طول چهارده قرن قرآن‌پژوهشي و كاوش و تحقيق و بررسي هدايت‌هاي قرآن همواره ادامه داشته و در شعب مختلف علوم قرآني علماي بزرگ و دانشمندان عالي‌مقام و مفسران نامدار و تفكر آن همواره رو به جلو بوده‌اند ولي بايد گفت هنوز هم در كلاس‌هاي نخست و آغاز كارند و نورافشاني قرآن به مرور اعصار بيشتر و بيشتر مي‌شود.

تفاسيري كه براي قرآن مجيد نوشته شده هم از جهت محتوا و هم از جهت حجم بسيار با اهميت و با عظمت است؛ تنها يك دوره تفسيري كه به دستور حلف بن احمد ساماني و توسط گروهي از علماي عصر او نوشته شد، حجم آن به قدري بزرگ بود كه كتابخانه‌ وسيعي را شامل مي‌شد. حتي بيگانگان منصف در برابر اين كتاب آسماني سرِ خضوع و احترام بر زمين گزارده‌اند و قرآن بيش از اينكه كتاب چهارده قرن گذشته باشد كتاب اين عصر و عصر‌هاي آينده است.
گرايش دانشگاه‌هاي عزيز به قرآن‌پژوهي و آشنايي بيشتر با كتاب جداً در زمان ما در خور كمال تقدير و تحسين است. اميد است كه اين برنامه روز به روز مورد استقبال بيشتر قرار گيرد و يگانه عِدل قرآن حضرت بقية الله مولانا المهدي ارواحنا له الفدا كه به موجب حديث متواتر ثقلين عِدل حاضر قرآن مجيد هستند از آن مسرور و خشنود شوند.
بنده اين توفيق بزرگ را به اعضاي علمي و اساتيد والا مقام و دانشجويان عزيز دانشگاه صنعتي خواجه نصير الدين طوسي بالخصوص تبريك مي‌گويم و دوام اين افتخار بزرگ را براي آنان از خداوند متعال مسئلت دارم.

 

26 ذي القعده 1430
مطابق با 23 آذر ماه 1388
لطف الله صافي

موضوع:

يكشنبه / 24 آبان / 1388