وریز وجوهات
سه سروده از معظم له در مدح حضرت معصومه سلام الله عليها   شفيعه محشر اين بارگه كه خاك درش مُشكِ اذفر است بويش چو بوى خُلد برين روح‌پرور است دار الشّفا و عـقده‌گشا و فرح‌فزاست باب امان ز محنـت فرداى محشر است طور حضـور و مطلـع نور...
جمعه: 1400/04/4 - (الجمعة:14/ذو القعدة/1442)

نسخه مناسب چاپSend by email
پيام مهم حضرت آيت الله العظمي صافي به سازمان كنفرانس اسلامي

 

بسم الله الرحمن الرحيم

مقام محترم برادران رياست و اعضاي محترم سازمان كنفراس اسلامي

قال رسول الله صلي الله عليه و آله:
«من سمع منادياً ينادي يا للمسلمين فلم يجبه فليس بمسلم»
السلام عليكم و رحمة الله
برادران عزيز كه مسند حفظ امانات اسلامي، امانات قرآن، امانات الهي داريد و بزرگ‌ترين مسئوليت‌ها در پاسداري از حيثيات مقدسه مسلمانان و شرف و عزت آنها و حراست از خون و مال و نفوس يك ميليارد و نيم و بيشتر انسان‌هاي موحد بر عهده شما مي‌باشد؛ انسان‌هاي موحدي كه كلمه توحيد و توحيد كلمه، آنها را در مصالح كلي و منافع و موجوديت و هويت اصلي مشترك نموده و مانند يد واحده در برابر خطرات و تلاش‌هاي استكباري قرار داده و همه به امت واحده و اخوت ايماني افتخار دارند.

به شما عرض مي‌كنم امروز ما مسلمانان به وحدت و همگامي و پشتيباني از يكديگر و صلح و اصلاح في ما بين بيش از هر زماني نيازمند مي‌باشيم و ضعف مسلمانان در يك كشور ضعف همه مسلمين است. سازمان كنفرانس اسلامي مسئوليت‌هاي بزرگي را در خاموش كردن آتش فتنه‌ها و نا‌امني‌ها عهده‌دار است و اگر كمترين كوتاهي داشته باشد خيانت به اسلام است. سازمان نمي‌تواند از جوّ اسلام‌ستيزانه‌اي كه در دنيا پيش آمده چشم بپوشد و اقدام مقتضي و جدي به عمل نياورد، نبايد اختلافات كمرشكني را كه در عالم اسلام بين مسلمانان به اسم اسلام است ناديده بگيرد. مسلمان كشي در پاكستان، افغانستان، عراق و در نقاط ديگر به دست خود مسلمانان آن هم به صورت‌هاي بسيار وحشتناك و غير انساني، اسلام و مسلماني را از نظر مردم جهان زير سؤال برده است. چهره‌ مسلمانان را چهره قساوت و بي‌رحمي و تروريسم نشان مي‌دهند و به عكس آنچه پيغمبر اكرم صلي الله عليه و آله مخاطب به خطاب (و ما ارسلناك الا رحمة للعالمين) دعوتش را بر رحمانيت و رحيميت استوار فرمود، بي‌باكي در قتل عام مسلمانان و مردم بي‌گناه و اطفال معصوم آن حقيقت را محجوب مي‌كند.

ما از سازمان كنفرانس اسلامي سؤال مي‌كنيم كه در جنگ و برادركشي در يمن چرا سكوت كرده و وارد عمل نمي‌شود؟
چرا حكومتي كه بر پايه ظلم و قتل عام و سلب حقوق اوليه شهروندان عمل مي‌كند و از زمين و هوا ملت بي‌دفاع خود را مي‌كشد و مذهب ولايي آنها را كه اصل و اساس قرآني دارد و از عصر رسالت تا امروز در آنجا سابقه موجوديت دارد تحمل نمي‌كند و پيروان آنها را تار و مار و جمعي از آنان را به قتل مي‌رساند، مورد بازخواست قرار نمي‌دهد؟ و اگر در مثل اين فاجعه بزرگ اسلامي در يمن به وظيفه خود عمل نمي‌كند پس در كجا عمل مي‌كند و اصلاً فلسفه پيدايش اين سازمان و فايده آن چه مي‌باشد؟
با كمال تأسف در اين جنايات فجيع بعضي از كشورهاي همسايه هم با آنها همياري و همكاري مي‌كنند.
اينجانب با محكوم كردن سكوت مجامع بين المللي به اصطلاح حقوق بشر كه وابسته به استكبار و دشمنان اسلام هستند از سازمان كنفرانس اسلامي مي‌خواهم سكوت خود را شكسته و مجدانه وارد عمل شده و جلوي ستم و تجاوز ارتش يمن به شيعيان مظلوم يمن را گرفته و به حكام يمن شديداً اعتراض نموده و جنايات آنها را محكوم نمايد.
و لا حول و لا قوة الله بالله العلي العظيم
و السلام علكيم و علي عباد الله الصالحين
22 ذي القعده 1430
لطف الله صافي

موضوع:

چهارشنبه / 20 آبان / 1388