وریز وجوهات
   بسمه تعالی انا لله وانا الیه راجعون درگذشت عالم ربّانی مرحوم حجه الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ محمد مدنی ناشر الاسلام رضوان الله تعالی علیه موجب تاثر و تاسف گردید. ▪️عالم بزرگواری که عمر مبارک خود را وقف نشر معارف نورانی اهل...
دوشنبه: 1400/11/4

نسخه مناسب چاپSend by email
پيام مهم حضرت آيت الله العظمي صافي به سازمان كنفرانس اسلامي

 

بسم الله الرحمن الرحيم

مقام محترم برادران رياست و اعضاي محترم سازمان كنفراس اسلامي

قال رسول الله صلي الله عليه و آله:
«من سمع منادياً ينادي يا للمسلمين فلم يجبه فليس بمسلم»
السلام عليكم و رحمة الله
برادران عزيز كه مسند حفظ امانات اسلامي، امانات قرآن، امانات الهي داريد و بزرگ‌ترين مسئوليت‌ها در پاسداري از حيثيات مقدسه مسلمانان و شرف و عزت آنها و حراست از خون و مال و نفوس يك ميليارد و نيم و بيشتر انسان‌هاي موحد بر عهده شما مي‌باشد؛ انسان‌هاي موحدي كه كلمه توحيد و توحيد كلمه، آنها را در مصالح كلي و منافع و موجوديت و هويت اصلي مشترك نموده و مانند يد واحده در برابر خطرات و تلاش‌هاي استكباري قرار داده و همه به امت واحده و اخوت ايماني افتخار دارند.

به شما عرض مي‌كنم امروز ما مسلمانان به وحدت و همگامي و پشتيباني از يكديگر و صلح و اصلاح في ما بين بيش از هر زماني نيازمند مي‌باشيم و ضعف مسلمانان در يك كشور ضعف همه مسلمين است. سازمان كنفرانس اسلامي مسئوليت‌هاي بزرگي را در خاموش كردن آتش فتنه‌ها و نا‌امني‌ها عهده‌دار است و اگر كمترين كوتاهي داشته باشد خيانت به اسلام است. سازمان نمي‌تواند از جوّ اسلام‌ستيزانه‌اي كه در دنيا پيش آمده چشم بپوشد و اقدام مقتضي و جدي به عمل نياورد، نبايد اختلافات كمرشكني را كه در عالم اسلام بين مسلمانان به اسم اسلام است ناديده بگيرد. مسلمان كشي در پاكستان، افغانستان، عراق و در نقاط ديگر به دست خود مسلمانان آن هم به صورت‌هاي بسيار وحشتناك و غير انساني، اسلام و مسلماني را از نظر مردم جهان زير سؤال برده است. چهره‌ مسلمانان را چهره قساوت و بي‌رحمي و تروريسم نشان مي‌دهند و به عكس آنچه پيغمبر اكرم صلي الله عليه و آله مخاطب به خطاب (و ما ارسلناك الا رحمة للعالمين) دعوتش را بر رحمانيت و رحيميت استوار فرمود، بي‌باكي در قتل عام مسلمانان و مردم بي‌گناه و اطفال معصوم آن حقيقت را محجوب مي‌كند.

ما از سازمان كنفرانس اسلامي سؤال مي‌كنيم كه در جنگ و برادركشي در يمن چرا سكوت كرده و وارد عمل نمي‌شود؟
چرا حكومتي كه بر پايه ظلم و قتل عام و سلب حقوق اوليه شهروندان عمل مي‌كند و از زمين و هوا ملت بي‌دفاع خود را مي‌كشد و مذهب ولايي آنها را كه اصل و اساس قرآني دارد و از عصر رسالت تا امروز در آنجا سابقه موجوديت دارد تحمل نمي‌كند و پيروان آنها را تار و مار و جمعي از آنان را به قتل مي‌رساند، مورد بازخواست قرار نمي‌دهد؟ و اگر در مثل اين فاجعه بزرگ اسلامي در يمن به وظيفه خود عمل نمي‌كند پس در كجا عمل مي‌كند و اصلاً فلسفه پيدايش اين سازمان و فايده آن چه مي‌باشد؟
با كمال تأسف در اين جنايات فجيع بعضي از كشورهاي همسايه هم با آنها همياري و همكاري مي‌كنند.
اينجانب با محكوم كردن سكوت مجامع بين المللي به اصطلاح حقوق بشر كه وابسته به استكبار و دشمنان اسلام هستند از سازمان كنفرانس اسلامي مي‌خواهم سكوت خود را شكسته و مجدانه وارد عمل شده و جلوي ستم و تجاوز ارتش يمن به شيعيان مظلوم يمن را گرفته و به حكام يمن شديداً اعتراض نموده و جنايات آنها را محكوم نمايد.
و لا حول و لا قوة الله بالله العلي العظيم
و السلام علكيم و علي عباد الله الصالحين
22 ذي القعده 1430
لطف الله صافي

موضوع:

چهارشنبه / 20 آبان / 1388