وریز وجوهات
سه سروده از معظم له در مدح حضرت معصومه سلام الله عليها   شفيعه محشر اين بارگه كه خاك درش مُشكِ اذفر است بويش چو بوى خُلد برين روح‌پرور است دار الشّفا و عـقده‌گشا و فرح‌فزاست باب امان ز محنـت فرداى محشر است طور حضـور و مطلـع نور...
جمعه: 1400/04/4 - (الجمعة:14/ذو القعدة/1442)

نسخه مناسب چاپSend by email
پيام حضرت آيت الله العظمي صافي به مناسبت ارتحال حجة الاسلام و المسلمين حاج سيد عبدالعزيز حكيم

 

بسم الله الرحمن الرحيم
انا لله و انا اليه راجعون

خبر ارتحال حجة‌الاسلام و المسلمين آقاي حاج سيد عبدالعزيز حكيم، رئيس مجلس اعلاي اسلامي عراق فرزند برومند مرجع بزرگ جهان تشيع آيت الله العظمي آقاي حكيم اعلي الله مقامهما، موجب تأسف و تأثر عميق گرديد.
بيت آيت الله العظمي حكيم علاوه بر افتخار مرجعيت و زعامت اسلامي، از جهت شهداي عالي قدري كه در راه اسلام و دفاع از مكتب اهل بيت عليهم السلام تقديم كرد، در تاريخ اسلام صفحه‌ي زرين و درخشان و جاوداني دارد.

شخص فقيد سعيد نيز در شرايط خاص عراق و برقرار شدن حكومت اسلامي مردمي در اين كشور، بسيار مؤثر و از اركان حركت جديد به سوي استقلال و تجديد مجد و عظمت ديرين عراق بود.

فقدان آن مجاهد بزرگوار ضايعه‌اي بزرگ است كه اميد است رجال عالي‌مقام بيت حكيم، با تلاش و پي‌گيري راه سلف خود، تسلي‌بخش همگان در مصيبت فقدان آن مرحوم باشند.
حقير با عرض تسليت به درگاه اقدس حضرت صاحب الامر مولانا المهدي ارواح العالمين له الفداء و به روحانيت‌ معظم عراق، حوزه علميه كهنسال و پرافتخار نجف اشرف، حضرات آيات عظام و ملت بزرگ عراق مخصوصاً به بيت مرحوم آيت الله حكيم و به آقازادگان معظم و مكرم آن فقيد سعيد تسليت عرض نموده و براي آن مرحوم علو درجات و غفران الهي و براي بازماندگان اجر جزيل و صبر جميل مسئلت مي‌نمايم.

لطف الله صافي
5 رمضان المبارك 1430

موضوع:

چهارشنبه / 4 شهريور / 1388