رسول الله صلى الله علیه و آله :شَعبانُ شَهری و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهری كُنتُ لَهُ شَفیعا یَومَ القِیامَةِ پیامبر صلى الله علیه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قیامت شفیع او خواهم... بیشتر
سه شنبه: 1401/07/5
نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمي صافي در پيامي ضمن محكوم كردن رفتار وحشيانه وهابيون در مدينه منوره:
حكومت عربستان حساب خود را از سلفي‌هاي جنايتكار جدا نمايد.

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

قال الله تعالی: و ما نقموا منهم الا ان یؤمنوا بالله العزیز الحمید

(سوره‌ بروج/8)

علمای اسلام! اساتید! دانشگاهیان !فرهیختگان و رجال جهان اسلام!

بار دیگر فرقه‌ای كه با اَعمال جاهلانه و واپس‌گرایانه و ترور و آدم‌كشی‌های انتحاری و قتل پیر و جوان و صغیر و كبیر، چهره‌ی زیبای اسلام را مخدوش و وحشتناك، جلوه می‌دهد و از جمله در حرمین شریفین و به اسم بی‌مسمای هیئت امر به معروف و نهی از منكر با ایجاد ناامنی به حقوق انسانی و اسلامی اولیه مسلمانان، تجاوز می‌كند، با عنف و شدت و قساوت تمام و به بهانه‌های واهی، هزاران انسان موحد بی‌گناه و زائران عاشق دلباخته را مورد هتك، قرار داد و در این ایام ـ كه به مناسبت ارتحال حضرت رسول اكرم صلی الله علیه و آله و سلم حسب‌المعمول همه ساله، مسلمانان به ویژه شیعیان قطیف و احساء و شهروندان عربستان برای ادای عمره و زیارت به مدینه منوّره مشرّف شده‌اند ـ این فرقة قلیله كه متاسفانه از ضعف حكومت، سوء استفاده می‌نماید به نام امر به معروف و نهی از منكر به زائران حرم، حمله برده و برخی را مورد ضرب و جرح و جمعی را دستگیر و به زندان انداخت.

روشن است كه در هیچ نقطه از دنیا این نوع برخورد با مردم بی‌دفاع، قابل قبول نیست و این‌گونه سوء رفتار نسبت به شهروندان فقط در نظام فعلی عربستان، جریان دارد و عامل آن، این گروه عقب‌مانده‌اند كه حتی با مظاهر علم و صنعت نیز مخالف‌اند. با كمال تعجب، حداقل ِحقوق بشر در این كشور، رعایت نمی‌شود و حتی مركزی برای شكایت و تقاضای رسیدگی وجود ندارد.

رفتار غیر عقلانی و دور از انسانیت این گروه جنایتكار، از دیگر بلاد و كشورهای اسلامی مثل پاكستان، افغانستان، عراق، الجزایر و نقاط دیگر نیز سلب آسایش و امنیت نموده‌ و دیگران را نسبت به مسلمانان، بدبین كرده است؛ این است اوضاع اسفناكی كه هر انسان متمدن را پریشان و نگران می‌سازد.

مایه تاسف است كه نظام به اصطلاح حاكم بر حرمین شریفین، مقهور این فرقه بوده و در كمال ضعف و سستی، از تامین امنیت حرمین شریفین، عاجز است و با اینكه می‌خواهند خود را در ردیف نظام‌های قانونی جهان، معرفی نمایند در برابر این همه بی‌قانونی و نا‌امنی و تجاوز به نفوس و نوامیس، سكوت كرده تا این هیئت مطلق العنان و خودكامه، آزادی‌های فردی را در كشور عربستان، از همه سلب و خودسرانه هر عمل وحشیانه‌ای را مرتكب گردد.

برای هر مسلمان كه قداست حرمین را محترم می‌داند و می‌‌خواهد این مراكز مقدس، الگوی صلح و امنیت و رعایت حقوق افراد باشد ادامه‌ی این وضع، نگران كننده و هتك حیثیات مقدسه اسلامی است.

اینجانب با محكوم كردن این اعمال وحشیانه و هتك حرمت مسلمانان بی‌دفاع و مظلوم كه در جوار بارگاه ملكوتی و آستان فرشته پاسبان حضرت رسول اكرم و ائمه بقیع علیهم جمیعا سلام الله رخ داده است از نظام حاكم بر حرمین مخصوصاً از شخص آقای ملك عبدالله ـ كه علی المسموع، از گردانندگان این برنامه‌ها و این اقلیت خشن و جاهل، نگران می‌باشد و راضی به اعمال آنها نیست ـ می‌خواهم به وظایف عالیه‌ی خود در برقراری امنیت و حفظ حقوق شهروندان، عمل نموده و بیش از این فرصت ایجاد هرج و مرج و اخلال در امور را به اشخاص غیر مسئول و جهال ندهند و عواقب سوء این خودكامگی‌ها را در نظر بگیرند.

و لا حول و لا قوه الا بالله العلی العظیم

30صفر المظفر 1430

8/12/87

لطف الله صافی

 

موضوع: