وریز وجوهات
حضرت صادق، امام راستین پیشوا و مقتدای اهل دین   درّ بحر اصطفا، شمس هُدا افتخار اصفیا و اولیا   کرد احیا، شرع جدّش ‌مصطفی داد رونق، رسم و آئین ولا   صیت فضلش عرصه‌ی غبرا گرفت نهضت او سر بسر دنیا گرفت  ...
چهارشنبه: 1400/03/26

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمي صافي در پيامي ضمن محكوم كردن رفتار وحشيانه وهابيون در مدينه منوره:
حكومت عربستان حساب خود را از سلفي‌هاي جنايتكار جدا نمايد.

 

 

بسم الله الرحمن الرحيم

قال الله تعالي: و ما نقموا منهم الا ان يؤمنوا بالله العزيز الحميد

(سوره‌ بروج/8)

علماي اسلام! اساتيد! دانشگاهيان !فرهيختگان و رجال جهان اسلام!

بار ديگر فرقه‌اي كه با اَعمال جاهلانه و واپس‌گرايانه و ترور و آدم‌كشي‌هاي انتحاري و قتل پير و جوان و صغير و كبير، چهره‌ی زيباي اسلام را مخدوش و وحشتناك، جلوه مي‌دهد و از جمله در حرمين شريفين و به اسم بي‌مسماي هيئت امر به معروف و نهي از منكر با ايجاد ناامني به حقوق انساني و اسلامي اوليه مسلمانان، تجاوز مي‌كند، با عنف و شدت و قساوت تمام و به بهانه‌هاي واهي، هزاران انسان موحد بي‌گناه و زائران عاشق دلباخته را مورد هتك، قرار داد و در اين ايام ـ كه به مناسبت ارتحال حضرت رسول اكرم صلي الله عليه و آله و سلم حسب‌المعمول همه ساله، مسلمانان به ویژه شيعيان قطيف و احساء و شهروندان عربستان براي اداي عمره و زيارت به مدينه منوّره مشرّف شده‌اند ـ اين فرقة قليله كه متاسفانه از ضعف حكومت، سوء استفاده مي‌نمايد به نام امر به معروف و نهي از منكر به زائران حرم، حمله برده و برخي را مورد ضرب و جرح و جمعي را دستگير و به زندان انداخت.

روشن است كه در هيچ نقطه از دنيا اين نوع برخورد با مردم بي‌دفاع، قابل قبول نيست و اين‌گونه سوء رفتار نسبت به شهروندان فقط در نظام فعلي عربستان، جريان دارد و عامل آن، اين گروه عقب‌مانده‌اند كه حتي با مظاهر علم و صنعت نيز مخالف‌اند. با كمال تعجب، حداقل ِحقوق بشر در اين كشور، رعايت نمي‌شود و حتي مركزي براي شكايت و تقاضاي رسيدگي وجود ندارد.

رفتار غير عقلاني و دور از انسانيت اين گروه جنايتكار، از ديگر بلاد و كشورهاي اسلامي مثل پاكستان، افغانستان، عراق، الجزاير و نقاط ديگر نيز سلب آسايش و امنيت نموده‌ و ديگران را نسبت به مسلمانان، بدبين كرده است؛ اين است اوضاع اسفناكي كه هر انسان متمدن را پريشان و نگران مي‌سازد.

مايه تاسف است كه نظام به اصطلاح حاكم بر حرمين شریفین، مقهور اين فرقه بوده و در كمال ضعف و سستي، از تامين امنيت حرمين شريفين، عاجز است و با اينكه مي‌خواهند خود را در رديف نظام‌هاي قانوني جهان، معرفي نمايند در برابر اين همه بي‌قانوني و نا‌امني و تجاوز به نفوس و نواميس، سكوت كرده تا اين هيئت مطلق العنان و خودكامه، آزادي‌هاي فردي را در كشور عربستان، از همه سلب و خودسرانه هر عمل وحشيانه‌اي را مرتكب گردد.

براي هر مسلمان كه قداست حرمين را محترم مي‌داند و مي‌‌خواهد اين مراكز مقدس، الگوي صلح و امنيت و رعايت حقوق افراد باشد ادامه‌ی اين وضع، نگران كننده و هتك حيثيات مقدسه اسلامي است.

اينجانب با محكوم كردن اين اعمال وحشيانه و هتك حرمت مسلمانان بي‌دفاع و مظلوم كه در جوار بارگاه ملكوتي و آستان فرشته پاسبان حضرت رسول اكرم و ائمه بقيع عليهم جميعا سلام الله رخ داده است از نظام حاكم بر حرمين مخصوصاً از شخص آقاي ملك عبدالله ـ كه علي المسموع، از گردانندگان اين برنامه‌ها و اين اقليت خشن و جاهل، نگران مي‌باشد و راضي به اعمال آنها نيست ـ مي‌خواهم به وظايف عاليه‌ی خود در برقراري امنيت و حفظ حقوق شهروندان، عمل نموده و بيش از اين فرصت ايجاد هرج و مرج و اخلال در امور را به اشخاص غير مسئول و جهال ندهند و عواقب سوء اين خودكامگي‌ها را در نظر بگيرند.

و لا حول و لا قوه الا بالله العلي العظيم

30صفر المظفر 1430

8/12/87

لطف الله صافي

 

موضوع:

پنجشنبه / 8 اسفند / 1387