وریز وجوهات
در آستانه اربعین سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام، پرچم عزای حسینی منقّش به اشعار مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی دام ظله به عتبه مقدّسه حسینیه اهدا گردید. در این مراسم که با حضور تولیت محترم آستان ملائک‌...
شنبه: 1400/07/3 - (السبت:18/صفر/1443)

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمي صافي در پيامي ضمن محكوم كردن رفتار وحشيانه وهابيون در مدينه منوره:
حكومت عربستان حساب خود را از سلفي‌هاي جنايتكار جدا نمايد.

 

 

بسم الله الرحمن الرحيم

قال الله تعالي: و ما نقموا منهم الا ان يؤمنوا بالله العزيز الحميد

(سوره‌ بروج/8)

علماي اسلام! اساتيد! دانشگاهيان !فرهيختگان و رجال جهان اسلام!

بار ديگر فرقه‌اي كه با اَعمال جاهلانه و واپس‌گرايانه و ترور و آدم‌كشي‌هاي انتحاري و قتل پير و جوان و صغير و كبير، چهره‌ی زيباي اسلام را مخدوش و وحشتناك، جلوه مي‌دهد و از جمله در حرمين شريفين و به اسم بي‌مسماي هيئت امر به معروف و نهي از منكر با ايجاد ناامني به حقوق انساني و اسلامي اوليه مسلمانان، تجاوز مي‌كند، با عنف و شدت و قساوت تمام و به بهانه‌هاي واهي، هزاران انسان موحد بي‌گناه و زائران عاشق دلباخته را مورد هتك، قرار داد و در اين ايام ـ كه به مناسبت ارتحال حضرت رسول اكرم صلي الله عليه و آله و سلم حسب‌المعمول همه ساله، مسلمانان به ویژه شيعيان قطيف و احساء و شهروندان عربستان براي اداي عمره و زيارت به مدينه منوّره مشرّف شده‌اند ـ اين فرقة قليله كه متاسفانه از ضعف حكومت، سوء استفاده مي‌نمايد به نام امر به معروف و نهي از منكر به زائران حرم، حمله برده و برخي را مورد ضرب و جرح و جمعي را دستگير و به زندان انداخت.

روشن است كه در هيچ نقطه از دنيا اين نوع برخورد با مردم بي‌دفاع، قابل قبول نيست و اين‌گونه سوء رفتار نسبت به شهروندان فقط در نظام فعلي عربستان، جريان دارد و عامل آن، اين گروه عقب‌مانده‌اند كه حتي با مظاهر علم و صنعت نيز مخالف‌اند. با كمال تعجب، حداقل ِحقوق بشر در اين كشور، رعايت نمي‌شود و حتي مركزي براي شكايت و تقاضاي رسيدگي وجود ندارد.

رفتار غير عقلاني و دور از انسانيت اين گروه جنايتكار، از ديگر بلاد و كشورهاي اسلامي مثل پاكستان، افغانستان، عراق، الجزاير و نقاط ديگر نيز سلب آسايش و امنيت نموده‌ و ديگران را نسبت به مسلمانان، بدبين كرده است؛ اين است اوضاع اسفناكي كه هر انسان متمدن را پريشان و نگران مي‌سازد.

مايه تاسف است كه نظام به اصطلاح حاكم بر حرمين شریفین، مقهور اين فرقه بوده و در كمال ضعف و سستي، از تامين امنيت حرمين شريفين، عاجز است و با اينكه مي‌خواهند خود را در رديف نظام‌هاي قانوني جهان، معرفي نمايند در برابر اين همه بي‌قانوني و نا‌امني و تجاوز به نفوس و نواميس، سكوت كرده تا اين هيئت مطلق العنان و خودكامه، آزادي‌هاي فردي را در كشور عربستان، از همه سلب و خودسرانه هر عمل وحشيانه‌اي را مرتكب گردد.

براي هر مسلمان كه قداست حرمين را محترم مي‌داند و مي‌‌خواهد اين مراكز مقدس، الگوي صلح و امنيت و رعايت حقوق افراد باشد ادامه‌ی اين وضع، نگران كننده و هتك حيثيات مقدسه اسلامي است.

اينجانب با محكوم كردن اين اعمال وحشيانه و هتك حرمت مسلمانان بي‌دفاع و مظلوم كه در جوار بارگاه ملكوتي و آستان فرشته پاسبان حضرت رسول اكرم و ائمه بقيع عليهم جميعا سلام الله رخ داده است از نظام حاكم بر حرمين مخصوصاً از شخص آقاي ملك عبدالله ـ كه علي المسموع، از گردانندگان اين برنامه‌ها و اين اقليت خشن و جاهل، نگران مي‌باشد و راضي به اعمال آنها نيست ـ مي‌خواهم به وظايف عاليه‌ی خود در برقراري امنيت و حفظ حقوق شهروندان، عمل نموده و بيش از اين فرصت ايجاد هرج و مرج و اخلال در امور را به اشخاص غير مسئول و جهال ندهند و عواقب سوء اين خودكامگي‌ها را در نظر بگيرند.

و لا حول و لا قوه الا بالله العلي العظيم

30صفر المظفر 1430

8/12/87

لطف الله صافي

 

موضوع: