وریز وجوهات
السلام علیک ایتها الصدیقة الشهیدة دسته بزرگ عزاداران فاطمی به دعوت مرجع عالیقدر حضرت آیة الله العظمی صافی گلپایگانی دام ظله الوارف روز شهادت (پنج‌شنبه 3 جمادی الثانیة) ساعت 11 صبح از دفتر معظم له به سمت حرم مطهّر لینک مرتبط: گزارش تصویری...
دوشنبه: 1400/11/4

نسخه مناسب چاپSend by email
پيام مرجع عاليقدر حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني مدظله الوارف
به مناسبت آغاز سال تحصيلي حوزه علميه امام صادق عليه السلام فيروزكوه (دار السيادة وشتان)

 بسم اللّه الرحمن الرحيم

قال الله الحكيم: فِيهِ رِجَالٌ يُحِبُّونَ أن يَتَطَهَّرُوا

 ميلاد مسعود حضرت ثامن الحجج عالم آل محمد عليهم السلام مولانا عليّ بن موسي الرضا عليه آلاف التّحية و الثّناء را به ساحت مقدّس حضرت بقيّة الله الاعظم ارواح العالمين له الفداء و به دوستداران اهل البيت عليهم السلام و حضّار محترم، تبريك و تهنيت عرض مي كنم.

مدرسه مباركه حضرت امام جعفر صادق عليه السلام، اين توفيق بزرگ را دارد كه سال جديد تحصيلي خود را در اين روز مبارك شروع مي نمايد؛ مدرسه اي كه به نام مقدّس رئيس مذهب حقّه اثنا عشري نام گذاري شده و مفتخر است كه علوم نوراني و آسماني امام صادق عليه السلام را تحصيل نموده و در اين زمان - كه دنيا بيش از گذشته به معارف وحياني و حقايق ديني احتياج دارد- به جهانيان انشاء الله تعالي ابلاغ نمايد.

الحمدلله طلّاب ساعي و فعّال و متديّن اين مدرسه در كسب مكارم اخلاقي و رسيدن به مدارج و مراتب بالاي علمي موفّق هستند و همچون ستاره اي تابان و منوّر، درخشندگي داشته و موجب امتياز ارزنده براي اهالي آنجا و باعث فخر و شرف و عظمت منطقه گرديده است.

اينجانب همچون سال هاي گذشته از شاگردان مكتب جعفري و سربازان حضرت ولي عصر عجّل الله تعالي فرجه الشريف درخواست دارم كه اولاً خود را با تهذيب نفس و تربيت روح و دوري از معصيت و گناه آراسته كنند و خود را آماده براي كسب حقايق دين و ظرايف و دقايق آيات و احاديث نمايند.

و ثانياً همّت والاي خود را بيشتر از گذشته بر تحصيل علوم ديني قرار داده و از اوّل، كتاب هاي مختلف ادبي، اخلاقي و ديني را همانند علماء بزرگ گذشته با كمال دقّت درس گرفته و مطالعه نموده و از روش سنّتي مباحثه هم غافل نباشند.

ثالثاً با توجّه به اينكه دشمنان اسلام از فضاهاي مجازي و وسايل ارتباطي جديد استفاده نموده و از اين طريق، شبهات و اشكالات را متأسّفانه در اذهان نسل جوان وارد مي نمايند، ما هم بايد از اين روش، كمال استفاده را برده تا بتوانيم علوم و معارف حقيقي دين را به تمام دنيا ابلاغ نموده و به شبهات و اشكالات آنها پاسخ بدهيم، البته بايد با استفاده از اساتيد فنّ و مجرّب و خواندن كتاب هاي مفيد در اين زمينه، اين خدمت بزرگ را انجام دهيم.

در خاتمه، حقير از مديريت محترم و دلسوز مدرسه كه خود از علماي محترم و از اساتيد بزرگوار مي باشد تشكّر نموده و توفيق بيشتر ايشان و طلاب محترم را در ظلّ عنايات امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف از خداوند متعال مسئلت دارم.والسلام عليكم و رحمة الله    

 لطف الله صافي

9 ذي القعدة الحرام1435

موضوع:

شنبه / 15 شهريور / 1393