رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
شنبه: 1401/03/7
نسخه مناسب چاپSend by email
آیت الله العظمی صافی در دیدار ریاست جمعیت هلال احمر ایران:
چرا کشورهای اسلامی به داد مظلومین یمن نمی رسند؟/امروز ندای حمایت از مظلومین از جمهوری اسلامی بلند می شود.

 

امروز صبح (24اردیبهشت94)، نماینده محترم ولی فقیه در هلال احمر حجة الاسلام و المسلمین آقای معزی، ریاست جمعیت هلال احمر ایران آقای دکتر ضیایی و اعضای شورای معاونین جمعیت هلال احمر، با حضور در بیت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف با ایشان دیدار کردند.

در ابتدای این دیدار، حجة الاسلام و المسلمین آقای معزّی گزارشی از فعالیت و برنامه های این سازمان ارائه داد.

معظّم له نیز با تشکّر از فعالیت های گسترده جمعیت هلال احمر ایران فرمودند: خدمات شما نسبت به محرومان و ضعفا و مسلمانان جهان واقعاً قابل تقدیر است و اسباب رضایت خداوند متعال خواهد بود.

ایشان در قسمت دیگری از بیانات خود با اشاره به وضعیت تأسّف بار یمن افزودند: همه دنیا و مجامع بین المللی در برابر ظلمی که به مردم یمن می شود خواب هستند؛ یا خودشان کمک به ظالم می کنند و یا با سکوتشان جنایت ستمگران را تأیید می کنند. دروغ می گویند که از حقوق بشر دفاع می کنند. امروز مجامع به اصطلاح مدافع حقوق بشر، از ظالم دفاع می کنند. به نظر می رسد که گوش مردم دنیا امروز کر شده است.

معظّم له در ادامه با خطاب قراردادن کشورهای اسلامی افزودند: مردم بی دفاع یمن چه گناهی دارند که کوچک و بزرگ و زن و مرد آنها، همه باید قربانی تجاوزات سعودی ها باشند؟! چرا کشورهای اسلامی به داد مظلومین یمن نمی رسند؟ چرا نمی گذارند کمک های مردمی به بیماران و محرومان آنجا برسد؟

مرجع عالیقدر ضمن تقدیر از کمک های جمعیّت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به مردم یمن فرمودند: امروز ندای حمایت از مظلومین از جمهوری اسلامی بلند می شود. این برای هلال احمر ایران افتخار است که در همه جا حضور دارد و به وظیفه انسانی خود عمل می کند.

آیت الله العظمی صافی گلپایگانی، در پایان این دیدار ضمن آرزوی توفیق برای حاضرین در جلسه و همکارانشان فرمودند: من از شما و همکارانتان و همه اعضای جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی تشکر می کنم؛ بدانید اجر و پاداش شما با خداوند متعال است. مردم شریف ایران هم قدردان شما خواهند بود و با شما همکاری می نمایند.

 

موضوع: