وریز وجوهات
   بسمه تعالی انا لله وانا الیه راجعون درگذشت عالم ربّانی مرحوم حجه الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ محمد مدنی ناشر الاسلام رضوان الله تعالی علیه موجب تاثر و تاسف گردید. ▪️عالم بزرگواری که عمر مبارک خود را وقف نشر معارف نورانی اهل...
دوشنبه: 1400/11/4

نسخه مناسب چاپSend by email
پیام مرجع عالیقدر حضرت آیت اللّه العظمی صافی گلپایگانی مدظله العالی به همایش ملّی گفتمان مهدویت/دانشگاه صنعتی اصفهان

پیام مرجع عالیقدر حضرت آیت اللّه العظمی صافی گلپایگانی مدظله العالی

به همایش ملّی گفتمان مهدویت/دانشگاه صنعتی اصفهان

 

بسم الله الرحمن الرحیم

قال الله الحکیم: بَقیةُ اللَّهِ خَیرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ مُؤْمِنِینَ (هود/86)

سلام و تحیّات الهی و فرشتگان آسمانی بر امّید مستضعفان و پناه ستمدیدگان و موعود پیامبران و ذخیره عالم غیب و ملکوت حضرت مهدی آل محمّد علیهم السلام.

و درود و تحیّت بر شما عزیزان حاضر در این مجلس باشکوه که به عطر خوشبوی نام مقدّس آن عزیز دوران و عطر منتظران ظهور موفور السّرور آن امام مهربان، معطّر است.

بسیار خوشحال و مسرور هستم که دانشگاهیان و دانشجویان عزیز در موضوع مهدویت و فرهنگ انتظار -که بهترین و با ارزش‌ترین فرهنگ‌های جهان است- خود پیشقدم بوده و در این صراط مستقیم و راه نجات بشریت از گرداب‌های سقوط و هلاکت، قدم برداشته و همچون غوّاصان ماهر، گرفتاران امواج فتنه‌ها را از سرگردانی نجات می‌دهند.

چنین دانشگاهی برای ما موجب افتخار است که علم و معنویت و اخلاق را روش خود قرار داده و بر این نعمت بزرگ، افتخار می‌نمایند.

عزیزان من، همان طور که مشاهده می‌کنید دنیای امروز با سال‌های قبل و قرون گذشته بسیار تفاوت نموده و از جهاتی پیشرفت علم در رشته‌های گوناگون آن چنان تند و سریع است که جهان را متحوّل کرده و روز به روز و ساعت به ساعت، تحوّل جدیدی اتفاق می‌افتد، ولی از طرف دیگر جهان ما در معنویات و اخلاق و انسانیت نه تنها پیشرفت ننموده بلکه تا به حال از سرمایه استفاده کرده و این سرمایه بزرگ را کم کم نابود می‌نماید.

انحطاط اخلاقی در جوامع مختلف، نشان از عدم تعهّد انسان‌ها به ارزش‌های والای انسانیت می‌باشد. قتل و غارت و جنایت برای رسیدن به مقام‌های دنیائی و ظلم و فساد برای نیل به مقاصد شیطانی، متأسّفانه در بین مردم رواج پیدا کرده و در این میان، بسیاری از مردم جهان ناامید و مأیوس شده‌اند و جان بشریت و فطرت پاک انسانیت، همه منتظر مصلح بزرگ و نجات دهنده حقیقی جهان از ظلم و جور و فساد می‌باشد.

دنیای امروز، تشنه عدالت واقعی به معنای حقیقی کلمه است و مردم از حرف‌ها و قیل و قال‌ها و ادّعاهای واهی خسته شده‌اند.

آن کس که می‌تواند بشریت را از این همه مشکلات و نابسامانی‌ها نجات دهد، فقط انسان معصوم و امام منصوب و جامع تمامی کمالات و فضائل انسانی می‌باشد و آن وجود مقدّس، حضرت ولیّ اللّه الاعظم مهدی موعود ارواح العالمین له الفدا است.

خورشید عالمتاب او، جهان تاریک را روشن خواهد نمود و بساط ظلم و استبداد و استکبار را برخواهد چید و شما دانشجویان عزیز به انتظار آن روز شادی بخش، آمادگی خود را حفظ نمایید و برای پیشبرد اهداف مقدّس مهدویت، خود را با علم و عمل و با آگاهی کامل و اطاعت از فرامین حیات بخش قرآن آراسته نموده، و فرهنگ غنیّ مهدوی را در میان خود و مردم ترویج نمایید.

در پایان، حقیر از مسئولین و عزیزان برگزار کننده و تمام شرکت کنندگان محترم در این همایش باشکوه تقدیر و تشکّر می‌کنم و از خداوند متعال مسألت دارم همگان را در ظلّ عنایات حضرت ولیّ عصر عجّل اللّه تعالی فرجه الشریف و در انجام وظایف مهمّ دینی خود موفّق و مؤیّد بدارد. و السلام علیکم و رحمةاللّه

 

 

 

 

 

لطف الله صافی

29رجب المرجب1436

موضوع:

چهارشنبه / 30 ارديبهشت / 1394