وریز وجوهات
در آستانه اربعین سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام، پرچم عزای حسینی منقّش به اشعار مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی دام ظله به عتبه مقدّسه حسینیه اهدا گردید. در این مراسم که با حضور تولیت محترم آستان ملائک‌...
شنبه: 1400/07/3 - (السبت:18/صفر/1443)

نسخه مناسب چاپSend by email
پیام مرجع عالیقدر حضرت آیت اللّه العظمی صافی گلپایگانی مدظله العالی به همایش ملّی گفتمان مهدویت/دانشگاه صنعتی اصفهان

پیام مرجع عالیقدر حضرت آیت اللّه العظمی صافی گلپایگانی مدظله العالی

به همایش ملّی گفتمان مهدویت/دانشگاه صنعتی اصفهان

 

بسم الله الرحمن الرحیم

قال الله الحکیم: بَقیةُ اللَّهِ خَیرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ مُؤْمِنِینَ (هود/86)

سلام و تحیّات الهی و فرشتگان آسمانی بر امّید مستضعفان و پناه ستمدیدگان و موعود پیامبران و ذخیره عالم غیب و ملکوت حضرت مهدی آل محمّد علیهم السلام.

و درود و تحیّت بر شما عزیزان حاضر در این مجلس باشکوه که به عطر خوشبوی نام مقدّس آن عزیز دوران و عطر منتظران ظهور موفور السّرور آن امام مهربان، معطّر است.

بسیار خوشحال و مسرور هستم که دانشگاهیان و دانشجویان عزیز در موضوع مهدویت و فرهنگ انتظار -که بهترین و با ارزش‌ترین فرهنگ‌های جهان است- خود پیشقدم بوده و در این صراط مستقیم و راه نجات بشریت از گرداب‌های سقوط و هلاکت، قدم برداشته و همچون غوّاصان ماهر، گرفتاران امواج فتنه‌ها را از سرگردانی نجات می‌دهند.

چنین دانشگاهی برای ما موجب افتخار است که علم و معنویت و اخلاق را روش خود قرار داده و بر این نعمت بزرگ، افتخار می‌نمایند.

عزیزان من، همان طور که مشاهده می‌کنید دنیای امروز با سال‌های قبل و قرون گذشته بسیار تفاوت نموده و از جهاتی پیشرفت علم در رشته‌های گوناگون آن چنان تند و سریع است که جهان را متحوّل کرده و روز به روز و ساعت به ساعت، تحوّل جدیدی اتفاق می‌افتد، ولی از طرف دیگر جهان ما در معنویات و اخلاق و انسانیت نه تنها پیشرفت ننموده بلکه تا به حال از سرمایه استفاده کرده و این سرمایه بزرگ را کم کم نابود می‌نماید.

انحطاط اخلاقی در جوامع مختلف، نشان از عدم تعهّد انسان‌ها به ارزش‌های والای انسانیت می‌باشد. قتل و غارت و جنایت برای رسیدن به مقام‌های دنیائی و ظلم و فساد برای نیل به مقاصد شیطانی، متأسّفانه در بین مردم رواج پیدا کرده و در این میان، بسیاری از مردم جهان ناامید و مأیوس شده‌اند و جان بشریت و فطرت پاک انسانیت، همه منتظر مصلح بزرگ و نجات دهنده حقیقی جهان از ظلم و جور و فساد می‌باشد.

دنیای امروز، تشنه عدالت واقعی به معنای حقیقی کلمه است و مردم از حرف‌ها و قیل و قال‌ها و ادّعاهای واهی خسته شده‌اند.

آن کس که می‌تواند بشریت را از این همه مشکلات و نابسامانی‌ها نجات دهد، فقط انسان معصوم و امام منصوب و جامع تمامی کمالات و فضائل انسانی می‌باشد و آن وجود مقدّس، حضرت ولیّ اللّه الاعظم مهدی موعود ارواح العالمین له الفدا است.

خورشید عالمتاب او، جهان تاریک را روشن خواهد نمود و بساط ظلم و استبداد و استکبار را برخواهد چید و شما دانشجویان عزیز به انتظار آن روز شادی بخش، آمادگی خود را حفظ نمایید و برای پیشبرد اهداف مقدّس مهدویت، خود را با علم و عمل و با آگاهی کامل و اطاعت از فرامین حیات بخش قرآن آراسته نموده، و فرهنگ غنیّ مهدوی را در میان خود و مردم ترویج نمایید.

در پایان، حقیر از مسئولین و عزیزان برگزار کننده و تمام شرکت کنندگان محترم در این همایش باشکوه تقدیر و تشکّر می‌کنم و از خداوند متعال مسألت دارم همگان را در ظلّ عنایات حضرت ولیّ عصر عجّل اللّه تعالی فرجه الشریف و در انجام وظایف مهمّ دینی خود موفّق و مؤیّد بدارد. و السلام علیکم و رحمةاللّه

 

 

 

 

 

لطف الله صافی

29رجب المرجب1436

موضوع: