رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
شنبه: 1401/03/7
نسخه مناسب چاپSend by email
بیانات آیت الله العظمی صافی در دیدار رئیس سازمان اوقاف شیعه عراق

 

 

ریاست محترم سازمان اوقاف شیعه عراق با حضور در بیت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف با ایشان دیدار کرد.

در ابتدای این دیدار، حجة الاسلام والمسلمین آقای سید علاء الموسوی، گزارشی از فعالیت ها و برنامه های این نهاد مهمّ ارائه داد.

معظم له نیز با تقدیر و تشکّر از ایشان و هیئت همراه، فرمودند: حقیر از دیدار شما و فعالیت هایی که در خدمت به عتبات عالیات عراق انجام می دهید، مسرور شدم. انشاء الله این خدمات، مرضیّ حضرت بقیة الله الاعظم ارواحنا فداه باشد.

مرجع عالیقدر با اشاره به اهمیت مسئولیت اوقاف شیعی در عراق فرمودند: مسئولیتی که شما دارید، بسیار با ارزش و افتخار است و هیچ مقامی بالاتر از آن نیست. افتخار کنید که در خدمت به مکتب اهل البیت علیهم السلام هستید و قدر آن را بدانید.

آیت الله العظمی صافی در قسمت دیگری از بیانات خود با اشاره به مشکلات عراق افزودند: با وجود گروه جنایتکار داعش، عراق با مشکلات زیادی روبرو شده است. ما مأیوس نیستیم؛ دعا می کنیم و امیدواریم انشاء الله به یاری خداوند متعال و عنایات اهل البیت علیهم السلام، این مشکلات به زودی برطرف شود.

ایشان، تدبیر و دقّت در برنامه ریزی ها را ضروری دانستند و فرمودند: باید در تمامی برنامه هایی که در عراق انجام می شود، تدبیرات لازم و سیاست های دقیق که موجب حساسیت نشود را مراعات کرد تا انشاء الله همه در کنار هم و با همکاری یکدیگر، موجبات پیشرفت کشور عراق را فراهم نمایید.

معظّم له در ادامه، با اشاره به اهمیت حفظ آثار تاریخی موجود در عتبات عالیات فرمودند: آثار بسیار مهمّی در عتبات عالیات وجود دارد که هر کدام نشانگر یک تاریخ مهمّ است، مثلاً کتیبه ای که در سرداب مقدّس در سامرا وجود دارد، مربوط به خلیفه عباسی الناصر لدین الله است که نسبت به امر مهدویت معتقد بود.

باید امثال این آثار تاریخی ارزشمند که در عتبات عالیات - صانها الله عن الحوادث- وجود دارد، حفظ و معرّفی شود.

آیت الله العظمی صافی در پایان این دیدار ضمن توصیه به سرعت بخشی در بازسازی حرم مطهر امامین عسکریین علیهما السلام، برای حاضرین در جلسه، توفیقات بیشتر در خدمت به مشاهد مشرفه عراق را مسألت نمودند.

لازم بذکر است که بعد از این دیدار، رئیس سازمان اوقاف شیعه عراق با هیئت همراه، از بناء جدید مسجد امام حسن عسکری علیه السلام قم که تحت اشراف معظم له ساخته و افتتاح شد، بازدید کردند.

 

موضوع: