وریز وجوهات
   بسمه تعالی انا لله وانا الیه راجعون درگذشت عالم ربّانی مرحوم حجه الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ محمد مدنی ناشر الاسلام رضوان الله تعالی علیه موجب تاثر و تاسف گردید. ▪️عالم بزرگواری که عمر مبارک خود را وقف نشر معارف نورانی اهل...
دوشنبه: 1400/11/4

نسخه مناسب چاپSend by email
آیت الله العظمی صافی در پیام افتتاحیه یازدهمین جشنواره بین المللی "ربیع الشّهادة" کربلای معلّی:
(نهضت امام حسین علیه السلام، فریاد بلندی است برای بنای جامعه اسلامی بر اساس معیارهای امنیّت، عدالت و رفاه./ باید برای دفاع از اعتقادات و امّت اسلامی، به سلاح ایمان و وحدت مجهّز شویم.)

 

 

یازدهمین جشنواره بین المللی "ربیع الشّهادة" از سوی آستانه مقدّسه حسینی علیه السلام و با پیام مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله العالی و با حضور اندیشمندان بیش از 50 کشور جهان، در کربلای معلّی آغاز به کار کرد.

در این مراسم عظیم و باشکوه که استاد سطوح عالی حوزه، فرزند مرجع عالیقدر حضرت حجة الإسلام والمسلمین حاج آقا محمّدحسن صافی به نمایندگی از معظّم له حضور داشت؛ پیام ایشان توسّط شیخ محمّد الحسون، قرائت شد.

آیت الله العظمی صافی در این پیام، ضمن تقدیر و تشکّر از دست اندرکاران این کنگره با عظمت بین المللی، فرمودند: حضرت سیّدالشهدا علیه السلام، مدرسه بزرگی بنا کرد که در آن به شاگردان خود، درس دوستی، وفاداری، کرامت، انسانیّت و دفاع از دین و احقاق حقّ و مبارزه با ظلم و استبداد را ­آموخت. شعار این مدرسه «هیهات منّا الذلة» است که به ملّت ها و حقّ جویان و آزادی خواهان، درس­ زیر بار ظلم و خفّت و خواری نرفتن، می دهد.

معظّم له در قسمت دیگری از این پیام، به برخی از مختصّات نهضت حسینی علیه السلام اشاره کرده و فرمودند: نهضت امام حسین علیه السلام، نهضتی است برای برپایی عدالت در سرتاسر جهان، و دعوتی است برای نجات بشریّت از ظلم و زورگویی و آوارگی. نهضت حسین علیه السلام، اقدامی است برای بیدار کردن امّت ها و کنار زدن پرده غفلت، و حرکتی است برای حفظ دین و احیای قرآن و سنّت. نهضت حسین علیه السلام، جنبشی است برای امر به معروف و نهی از منکر و جهادی است برای بازگشت به سیره پیامبر و التزام به آن، و نهضت حسین علیه السلام، فریادی بلند است برای بنای جامعه اسلامی بر اساس معیارهای امنیّت و عدالت و رفاه.

مرجع عالیقدر در ادامه با اشاره به توسعه روزافزون دین اسلام در سراسر جهان افزودند: حضرت امام حسین علیه السلام، خون پاک خود را برای حفظ اصل دین فدا کرد و به برکت آن، پرچم اسلام اکنون در تمام نقاط زمین به اهتزاز در آمده و در شرق و غرب جهان بزرگ داشته می شود.

ایشان خطاب به حضّار در این کنگره بین المللی بیان داشتند: شایسته است در جهت تقویت انسجام و رفع کدورت ها و تقویت همبستگی میان خویش تلاش کنیم و به سلاح ایمان و وحدت مجهّز شویم تا آماده پذیرش مسئولیت سنگین خود در دفاع از اعتقادات و وطن اسلامی خود گردیم و بتوانیم متجاوزان را از مملکت اسلام برانیم.

آیت الله العظمی صافی در پایان این دیدار، ضمن بیان آرزوی خود جهت حضور در عتبه حسینی علیه السلام و این جشنواره بین المللی فرمودند: حقیر، خاک پای خادمان این بارگاه ملکوتی و غبار کفش زائران آن روضه نورانی هستم و ای کاش در این شادی و سرور در میان شما بودم تا همراه شما به ثواب و پاداش برپایی شعائر اسلامی دست یابم.

 

لینک اصل پیام به عربی

موضوع:

شنبه / 2 خرداد / 1394