وریز وجوهات
   بسمه تعالی انا لله وانا الیه راجعون درگذشت عالم ربّانی مرحوم حجه الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ محمد مدنی ناشر الاسلام رضوان الله تعالی علیه موجب تاثر و تاسف گردید. ▪️عالم بزرگواری که عمر مبارک خود را وقف نشر معارف نورانی اهل...
دوشنبه: 1400/11/4

نسخه مناسب چاپSend by email
پیام مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف به
همایش تجلیل از خادمین جشن های نیمه شعبان/قم، شعبان المعظم 1436

 

بسم الله الرحمن الرحيم

 

إنّ لربّکم في أيّام دَهرکم نفحات ألا فتعرّضوا لها؛ همانا در ایّام حیات شما از جانب خدا نسیم هایی
می وزد. آگاه باشید که خود را در معرض نسایم رحمت الهی قرار دهید.

 

با عرض سلام و تحیّت به محضر عزيزان و خادمین بزرگوار و ارادتمندان چاکر درگاه اقدس و اشرف امام مبين، وارث انبياء و مرسلين، و مقصود از «فمن يأتيکم بماء معين» حضرت بقية الله في الأرضين مولانا المهدي عليه سلام الله تعالي و سلام ملائکته المقرّبين و رسله اجمعين، که در اين محفل پر فيض ولايي افتخار شرکت يافته‌ايد.

ايّام الله، از همان نسایم رحمت الهی و فرصت‌هاي خوبي هستند که اگر از آنها براي کسب برکات و تجديد حيات حقيقي و تقويت مباني ايماني و اخلاقي و همبستگي اجتماعي و اخوّت ديني استفاده شود، ثمرات عظیم آن در جهت ساختن يک جامعه نيرومند، مستقلّ و پويا، چشمگير خواهد بود.

از جمله بزرگترین روزهای خداوند، زادروز ولادت يگانه نجات‌بخش جهانيان و مصلح موعود آخر الزّمان الذي يملأ الله تعالي به الأرض علماً و قسطاً و عدلاً بعد ما  ملئت جهلاً و جوراً و ظلماً، است.

خادمان عزیز و گرامی جشن های نیمه شعبان؛

چه افتخار و عنوانی بالاتر از عنوان شما می توان یافت؟ خدمت به درگاه ملک پاسبان حضرت حجة الله الکبری بقیة الله الاعظم روحی و ارواح العالمین له الفداء، نعمت و توفیقی بس بزرگ از جانب خداوند متعال است که باید قدر آن را دانست و جبهه شکر بر زمین سایید.

شما عزیزان، در این ایّام پر برکت، خود را در معرض نسیم های رحمت الهی قرار دهید و تلاش کنید از برنامه‌هایی که به عنوان جشن و مجالس چراغاني، شادباش، مديحه‌سرايي، سخنراني و همايش برگزار مي‌شود، در جهت اهداف عالي آن يگانه دوران، بهره‌برداري شود و پيرامون شخصيت منحصر به فرد آن وليّ خدا و ابعاد و اطراف و خصائص مأموريت بزرگي که بر عهده آن حضرت است تبليغ شود که همه اين برنامه‌ها، موجب خشنودي و رضايت خاطر آن حضرت است.

در اين ايّام، بايد کاستي‌ها و نقاط ضعفي را که در جامعه داريم، مطرح کنيم؛ براي ترميم و برطرف کردن آنها تصميم بگيريم؛ بکوشيم در اين فرصتي که تعبير به فرصت طلايي براي آن بسيار کم است، استفاده فراوان کنيم و در برابر مظاهر فسادي که معنويات، اخلاق و انسانيت جهان را به سوي سقوط، سِير مي‌دهد، عکس العمل نشان دهيم.

بايد شيعيان اهل بيت عليهم السلام با حضورهاي مخلصانه و تعظيم و تجليل از اين شعائر و استفاده صحيح و آگاهانه از اين مراسم، هويّت ديني خود و استقلال اسلامي را هر چه بيشتر آشکار کنند.

اينجانب به سهم خود براي شما عزیزانی که در برنامه‌هاي با شکوه نيمه شعبان، احساسات پاک ولايي و ارادت خود را به پيشگاه حضرت بقية الله عجل الله تعالي فرجه الشريف اظهار مي‌نمايید، تأييد و تسديد مسئلت مي‌نمايم؛ امّيد آن که همگان مشمول دعوات و عنايات آن امام همام باشید؛ و السلام عليکم و رحمة الله

شعبان المعظم 1436

لطف الله صافي

 

موضوع:

سه شنبه / 5 خرداد / 1394