رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
جمعه: 1401/03/6
نسخه مناسب چاپSend by email
توصيه‌هاي مهم حضرت آيت الله العظمي صافي به خيّرين مسكن‌ساز و تقدير ايشان از خيّرين

حضرت آيت الله العظمي صافي صبح امروز سه شنبه يازدهم شهريور ماه 1393 جمعي از مسئولين خيّرين مسكن‌ساز كشور را به حضور پذيرفتند.
در ابتداي اين ديدار، چند نفر از خيّرين، گزارشي از فعاليت‌ها و خدمات خود در سطح كشور را خدمت معظم له ارائه نمودند.
حضرت آيت الله العظمي صافي نيز با تشكر فراوان از همه‌ي خيّرين فرمودند: حيات جامعه اسلامي در اين است كه انسان‌هاي نمونه، مؤمن و خيّري در آن حضور داشته باشند كه به نفع محرومان و مستمندان و مردم كم درآمد، انجام وظيفه نمايند.
ايشان با اشاره به رواياتي كه از حضرات معصومين عليهم السلام در اين باره وارد شده است، فرمودند: هيچ عبادتي بهتر از اين نيست كه انسان، سرور و شادماني را در قلب مؤمن بياورد. شما با اين كار نه تنها قلب مؤمنين را شاد مي‌كنيد؛ بلكه اول كسي كه خوشحال مي‌شود، وجود مقدّس حضرت وليّ عصر ارواح العالمين له الفداء مي‌باشند.

معظم له ادامه دادند: همه‌ي‌ مردمي كه خانه و مسكن ندارند، شيعيان آن حضرت و فرزندان ايشان مي‌باشند و شما در حقيقت، خانه را براي فرزندان آن حضرت ساخته‌ايد و اين افتخار بسيار بزرگي است كه نصيب شما شده است.

مرجع تقليد شيعيان جهان افزودند: من هم به خيّرين، اين نعمت بزرگ را تبريك مي‌گويم و خيلي دوست داشتم كه با شما در اين كار بزرگ و در ثواب بسيار زياد آنها سهيم وشريك باشم.
معظم له در بخش ديگري از بيانات خود كه جمعي از فضلاي حوزه ي علميه قم در آن حضور داشتند، فرمودند:‌ من به خيّرين محترم توصيه مي كنم كه خانه‌ها و منازل را به سبك سنّتي و اسلامي بسازند كه فرهنگ اصيل اسلام در آنجا كاملاً رعايت شود. ما فرهنگي مستقل داريم و مي‌توانيم به دنيا اعلام كنيم كه تحت لواي اين فرهنگ، به اهداف والاي انساني و اسلامي خواهيم رسيد.
ايشان ادامه دادند: بايد مواظب بود كه فرهنگ آپارتماني، فرهنگ غربي و ضدّ اسلامي نباشد؛ بلكه فرهنگي باشد كه خانواده‌ها در آن به دستورات شرع مقدّس و عفّت و حجاب پايبند بوده و از اختلاط غير شرعي محفوظ باشد.
حضرت آيت الله العظمي صافي در پايان براي همه‌ي خيّرين، طلب مزيد توفيق و خدمت به مردم را از خداوند متعال مسئلت نمودند.
 

موضوع: