رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
جمعه: 1401/03/6
نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آیت الله العظمی صافی در دیدار سرپرست حجاج ایرانی با معظم له:
تخريب اماكن و آثار تاريخي اسلامي، بزرگترين خيانت به تاريخ بزرگ اسلام است./ همه مسلمانان غيور و شجاع، هتك و بي حرمتي نسبت به مرقد مطهّر حضرت رسول اكرم صلي الله عليه و آله را تحمّل نخواهند كرد.

حجة‌الاسلام والمسلمين آقاي قاضي عسكر سرپرست حجّاج ايراني در آستانه تشرّف به مراسم حج با حضور در بيت حضرت آيت الله العظمي صافي با معظم له ديدار و گزارشي از وضعيت حج امسال ارائه كرد.

معظم له نيز با تقدير از ايشان كه بحمدالله در اين مسئوليت، توفيقات خوبي داشته اند، براي موفقيت بيشتر وي دعا نمودند.

مرجع عاليقدر با اشاره به اهمّيّت كنگره جهاني حج و اين فريضه بزرگ ديني فرمودند: مراسم روحاني حج و حضور حجّاج محترم ايراني در اين كنگره عظيم، بسيار مغتنم است و بايد از اين فرصت، كمال استفاده را نمود؛ حاجيان عزيز بايد از اين سفر الهي، توشه هاي معنوي بردارند و قدر مناسك پر رمز و راز حج را بدانند.
ايشان در بخش ديگر از بيانات خود افزودند: چيزي كه بسيار مايه تأسف و ناراحتي است اين است كه تعدادي افراد كه بويي از اسلام و انسانيّت نبرده اند، خودشان را به دين رحمت، منتسب كرده و چهره زيبا و مهربان اسلام را واژگون نشان مي دهند و با جنايات و وحشي گري هاي خود، بزرگ ترين خيانت را به اسلام و عالم انسانيّت مي كنند.

آيت الله العظمي صافي با اشاره به اهمّيّت نگاه تاريخي به آثار اسلامي و تخريب آن، بيان كردند: هتك حرمت مراقد مطهّر ائمّه معصومين عليهم السلام وتخريب اماكن تاريخي اسلام، خيانت بزرگي به تاريخ سراسر نور و رحمت اسلام است. ما اگر بخواهيم مدينه منوّره را به دنيا نشان دهيم و بگوييم اين مدينه، مدينة الرّسول صلي الله عليه و آله و شهري است كه وحي الهي بر آن نازل شده و پيامبر و اصحاب با وفاي آن حضرت در آنجا زندگي مي كنند، بايد آثار تاريخ اسلام در آن را محفوظ نگه داريم.

معظّم له در ادامه اين ديدار، هتك و بي حرمتي نسبت به آثار اسلامي در حرمين شريفين را، مايه تنفّر عمومي مسلمانان از عاملان آن دانسته و فرمودند: مرقد مطهّر حضرت رسول اكرم صلي الله عليه و آله، براي همه مسلمانان محترم است و كوچكترين  بي احترامي به اين مرقد مطهّر را، مسلمانان غيور و شجاع تحمّل نخواهند كرد.

ايشان افزودند: بايد اين افكار و خيالات شيطاني را از مغزهاي خود بيرون كنند و بيش از اين، خود را در بين مسلمانان منفور ننمايند.

مرجع تقليد شيعيان جهان ادامه دادند: الان در دنيا هر كجا يك ساختمان ولو كوچك قديمي و باستاني وجود داشته باشد، آن را مرمّت نموده تا اينكه سابقه خود را به همه نشان دهند امّا اين فرقه ضالّه، آثار اسلامي را از بين برده و هتك مي نمايند. البته به نظر مي رسد كه اينها از دشمنان اسلام دستور گرفته و مقاصد آنها را اجرا مي نمايند و الّا چطور مسلماني حاضر مي شود اين همه جنايت و خيانت به اسلام عزيز نمايد؟!

حضرت آيت الله العظمي صافي، در خاتمه براي مزيد توفيقات جناب آقاي قاضي عسكر و همكاران ايشان در اين سفر پر خير و بركت دعا فرموده و گفتند: امّيدوارم كه خدمات شما مورد نظر و عنايات حضرت بقية الله الاعظم ارواح العالمين له الفدا قرار بگيرد و من هم از شما و همه زائران عزيز ملتمس دعا هستم، كتب الله لكم و لهم السّلامة.

موضوع: