رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
دوشنبه: 1401/03/2
نسخه مناسب چاپSend by email
توصیه های آیت الله العظمی صافی گلپایگانی به شهردار جدید قم

 

صبح امروز 20 خردادماه 1394، شهردار جدید قم جناب آقای سقاييان‌نژاد با حضور در بیت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی با ایشان دیدار کرد.

در ابتدای این دیدار که با حضور امام جمعه محترم اصفهان حجت الاسلام و المسلمین آقای طباطبایی‌نژاد و رییس و اعضای شورای شهر قم برگزار شد، معظم له از حاضرین در جلسه تقدیر و تشکر کردند.

ایشان در ادامه، خطاب به شهردار جدید قم، فرمودند: خدمت به شهر مذهبی قم، بسیار مغتنم است و باید آن را برای خود توفیق بزرگی بدانید که خداوند متعال نصیب شما فرموده است.

قم با سوابق بسیار طولانی که در تاریخ دارد، همواره جایگاه بسیار مهمّی دراسلام داشته و مورد توجّه بزرگان مذهب و علم بوده است.

وجود محدّثین عالی‌مقام، مانند زکریا بن آدم که از اصحاب خاص ائمه علیهم السلام و هم‌کجاوه حضرت امام رضا علیه السلام از مدینه تا مکه بوده، و سایر علما و فقهای بزرگ، دلیل بر عظمت این شهر تاریخی و مذهبی است.

و مهم‌تر از همه، بارگاه مقدّس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها در قم بر شرف و عزّت این شهر افزوده است، و همچنین حوزه مقدّسه علمیه قم هم یکی دیگر از افتخارات بزرگ این شهر مقدّس می‌باشد؛ که آن را بر سایر شهرها از نظر دینی و علمی برتری داده است، لذا خدمت در این شهر مقدّس با سایر شهرها بسیار تفاوت دارد.

کسانی که این افتخار نصیب آنها می‌شود که درقم خدمت نمایند، باید آن را یک فرصت ارزنده و مقدّس دانسته و خدا را بر این نعمت بزرگ شاکر باشند.

معظم له، در قسمت دیگری از توصیه‌های خود افزودند: امروز این فرصت نصیب شما شده است که با تجربه‌های زیادی که دارید بتوانید به این شهر و مردم شریف آن به خصوص محرومین خدمت نموده و سعی و تلاشتان این باشد که رضایت خاطر شریف امام زمان علیه السلام و الصلوة را برای خود کسب نمایید و اگر نواقصی وجود دارد، آن را برطرف نموده که قم باید از همه جهات، الگو برای سایر شهرها باشد.

آیت الله العظمی صافی در پایان این دیدار بیان داشتند: اینجانب هم برای موفقیت شما و همکارانتان دعا می‌کنم و از خداوند متعال می‌خواهم که با اخلاص و نیّت پاک بتوانید به توفیقات بزرگی در این شهر نایل شده و بر برکات و آثار خوب این شهر بیفزایید.

 

موضوع: