رسول الله صلى الله علیه و آله :شَعبانُ شَهری و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهری كُنتُ لَهُ شَفیعا یَومَ القِیامَةِ پیامبر صلى الله علیه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قیامت شفیع او خواهم... بیشتر
پنجشنبه: 1402/03/18

نسخه مناسب چاپSend by email
توصیه‌های مهمّ آیت الله العظمی صافی به فرمانده جدید نیروی انتظامی

توصیه‌های مهمّ آیت الله العظمی صافی به فرمانده جدید نیروی انتظامی

 

صبح امروز شنبه 23 خردادماه 1394، سردار اشتری فرمانده جدید نیروی انتظامی با حضور در بیت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف با ایشان دیدار کرد.

در ابتدای این دیدار، سردار اشتری گزارشی از برنامه‌های آینده این نیرو ارائه داد.

معظّم له نیز ضمن تقدیر و تشکّر از فرمانده نیروی انتظامی و هیئت همراه، فرمودند: خدمت در نیروی انتظامی که شغل بسیار شریفی است، عبادت می‌باشد. باید نیروهای انتظامی و نظامی خود را سربازان حضرت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف بدانند و در مسیر رضایت ایشان حرکت کنند.

ایشان در قسمتی از توصیه‌های مهمّ خود به نیروی انتظامی افزودند: نیروی انتظامی از ابتدا حافظ ارزش های انقلاب اسلامی بوده و باید باشد. این نیرو، با تقدیم شهدای بزرگواری، دِین خود را نسبت به اسلام ادا نموده است. آن‌طور که حقیر از اول تا امروز دیده‌ام، نیروی انتظامی همیشه در خطّ صحیح اسلام و اصول مقدّس انقلاب بوده است، و اگر نواقصی وجود دارد، باید هرچه زودتر برطرف شود.

این مرجع عالیقدر دربخش دیگری از بیانات خود، با ابراز تأسّف شدید از مشاهده برخی صحنه‌های خلاف شرع در جامعه بیان داشتند: نباید در مملکت، صحنه‌هایی را ببینیم که خلاف ارزش‌های اسلامی و اصول اولیه انقلاب باشد. جلوگیری از مفاسد و صحنه‌های ضدّ اسلام و خلاف شرع، مانند کنسرت‌ها، وظیفه نیروی انتظامی و سازمان‌های دیگر نظام اسلامی است.

معظّم له در ادامه این دیدار، فرمودند: این‌جانب همان‌طوری‌که از حضور مستمرّ نیروی انتظامی و نیروهای دیگر انقلاب برای حفظ ارزش‌های اسلام خرسند و خوشحال هستم، برای حضور بعضی از ارگان‌ها که از ارزش های انقلاب فاصله گرفته و صحنه‌های خلاف شرع را ترویج می‌کنند، نگران هستم.

آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در پایان این دیدار، نهادهای مختلف را به همکاری با نیروی انتظامی فراخواندند و بیان داشتند: باید قدردان و شاکر امنیّتی که امروز در مملکت بحمدالله تعالی وجود دارد بوده، و خدای بزرگ را بر این نعمت بزرگ سپاسگزار باشیم. کار شما برای آسایش و امنیّت مردم عبادت است، و همه ارگان‌ها هم باید برای ایجاد و حفظ امنیت با شما همکاری کنند.

حقیر باز هم از شما تقدیر و تشکّر می‌کنم و از خداوند متعال برای شما عزیزان، در خدمت به اسلام و حفظ امنیت و آسایش مردم، توفیقات بیشتر مسألت دارم.

 

موضوع: