وریز وجوهات
امروز پنج شنبه ۱۳ ذی القعدة ۱۴۴۲، مرجع عالیقدر آیت الله العظمی صافی گلپایگانی دامت برکاته به زیارت پرچم مطهر بارگاه ملکوتی حضرت امیرالمؤمنین علی بن ابی طالب سلام الله علیهما نائل شدند. در این مراسم معنوی، سلام تولیت آستان ملائک پاسبان علوی علیه...
جمعه: 1400/04/4 - (الجمعة:14/ذو القعدة/1442)

نسخه مناسب چاپSend by email
پیام آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در محکومیت حادثه تروریستی کویت و شهادت جمعی از شیعیان

پیام آیت الله العظمی صافی گلپایگانی

در محکومیت حادثه تروریستی کویت و شهادت جمعی از شیعیان

 

مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف در پیامی، حادثه تروریستی مسجد امام صادق علیه السلام کویت را محکوم کرده و برای شهدای آن، رضوان الهی مسألت نمودند.

معظّم له در ابتدای این پیام، با اظهار تأسّف شدید از این حادثه تروریستی فرمودند: در بهترین روزها و ماه‌ها، و در بهترین نقاط زمین (مسجد) و در بهترین جایگاه یک بنده در حال عبادت، جمعی از شیعیان خاندان پیامبر علیهم السلام، در اثر تهاجم وحشیانه گروهی گمراه و تاریک‌دل، به شهادت رسیدند.

ایشان در ادامه، ضمن محکومیت این جنایت زشت بیان داشتند: ما این جنایت خبیثانه دشمنان دین و انسانیّت را محکوم می‌کنیم و نهایت حزن و اندوه خود را در فقدان شهدای عزیز این حادثه اعلام می‌داریم.

مرجع عالیقدر در پایان این پیام برای شهدای این حادثه، رضوان الهی مسألت نموده و افزودند: از خداوند متعال مسألت داریم که این شهدای بزرگوار را با اهل بیت علیهم السلام محشور نماید؛ و به مجروحان این حادثه، شفای عاجل و به بازماندگان و خانواده‌های محترم شهداء، صبر عنایت فرماید.

 

اصل پیام:

بیان سماحة المرجع الدّینی آیة الله العظمی الصافی الکلبایکانی مدظله الوارف

حول إستشهاد موالی اهل البیت علیهم السلام فی الکویت

 

بسم الله الرحمن الرحیم

إنا لله و إنا الیه راجعون و لا حول و لا قوة الا بالله العلی العظیم

ببالغ التأثر و الأسی بلغنا نبأ استشهاد کوکبة طاهرة من الموالین لاهل بیت النبی علیهم السلام فی الکویت فی أشرف موقف یقفها العبد بین یَدَی المولی و فی أشرف بقاع الأرض و فی أشرف الأیام و الشّهور، إثر الاعتداء الغاشم من قِبل قوی الضلال و الظلام و نحن إذ ندین هذه الجریمة النکراء، نبدی غایة الأسف و الحزن لفقدان هذه النخبة الطاهرة التی نزفت دماؤها قرباناً للولاء. نسأل المولی القدیر أن یتقبل هذه الارواح المقدسة قرابین علی طریق الشهادة فی سبیل الله و ان یحشرهم مع اهل البیت علیهم السلام و ان یمنّ علی المجروحین بالشّفاء ‌العاجل و ان یمنّ علی ذوی الشّهداء‌ بالصّبر و السّلوان إنّه سمیع مجیب.

 لطف الله الصافی

9رمضان المبارک1436

 

 

 

موضوع:

شنبه / 6 تير / 1394