وریز وجوهات
بسمه تعالی انا لله و انا الیه راجعون رحلت عالم ربانی روحانی وارسته، مرحوم سلاله السادات حجة ‌الاسلام و المسلمین آقای حاج سید رضا حسینی گلپایگانی رحمة الله علیه موجب تأثر و تأسف گردید. آن عالم جلیل القدر که دارای محاسن و مکارم اخلاقی بود عمر پر...
جمعه: 1400/05/8 - (الجمعة:19/ذو الحجة/1442)

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمي صافي در ديدار دادستان تهران:
رأفت اسلامي مردم را اميدوار مي‌كند.

حضرت آيت الله العظمي صافي عصر روز یكشنبه 23/12/88 آقای جعفری دولت‌آبادی، دادستان عمومي و انقلاب تهران را به حضور پذیرفتند.
معظم له در این دیدار با تأكید بر ضرورت حفظ و استحكام نظام فرمودند: مقصد اصلي براي همه استحكام نظام اسلامي و حاكميت احكام اسلام مي‌باشد و همه دست‌اندركاران بايد وظايف اصلي خود را كه با قانون اساسي مطابقت دارد، به بهترین نحو انجام دهند.
حضرت آیت الله العظمی صافی با انتقاد از ترویج معاصی در بعضی از همایش‌ها بیان فرمودند: مدعي العموم بايد در همه جا حضور داشته باشد؛ در بعضي از اين همايش‌ها و نمايش‌ها تجاهر به معاصي وجود داشت و سنت‌شكني شد. دادستان بايد جلوي منكرات را بگيرد و حتي از ادامه‌ی كار بعضي از اين مجالس معصيت جلوگيري كند. اگر با پول بيت المال به بعضي از گناه‌كاران جايزه مي‌دهند در حالي كه اين همه مردم فقير و محتاج وجود دارد. دادستان بايد اموال بيت المال را گرفته و آنها را محكوم كند.
ايشان با اشاره به اينكه خطر مفسدان اعتقادی از مفسدان اقتصادي و سياسي بيشتر است، فرمودند: دادستان نبايد محدود به بعضي از مسائل سياسي باشد و بايد به نيابت از مردم وارد شود؛ امر به معروف و نهي از منكر نمايد و اگر اين كار را بكند بر قوّت نظام افزوده مي‌شود. قوه‌ی قضائیه نه تنها در مسایل سياسي بايد حضور مستقل داشته باشد بلكه در برخورد با مفاسد اخلاقي و تظاهر عده‌اي به منكرات هم به وظیفه‌ی قانونی خود عمل كند.
معظم له با بیان اینكه« در دوران دفاع مقدس قدرت باطني و توجه به حضرت بقية الله ارواحنا فداه بود كه اين كشور را حفظ نمود»، فرمودند: بايد اين قدرت معنوي حفظ شود و مظاهر اسلامي هر روز پررنگ‌تر شود.
ايشان ادامه دادند: اسلاميت نظام بايد حفظ شود و اگر اصل نظام اسلامي خدشه پيدا كند چيزي جايگزين آن نخواهد بود.
مرجع تقلید شیعیان با ارائه‌ی رهنمودهایی پیرامون نحوه‌ی برخورد با مردم افزودند: بايد با عطوفت و رأفت، مردم را اميدوار نمود و حتي الامكان آنان را راضي و خوشحال كرد. با مسالمت با آنها رفتار نمود و فقط با قوه‌ی قهریه نمي‌توان كار كرد چون در دراز مدت عواقب خوبي نخواهد داشت.
ايشان با تأكید بر پی‌گیری پرونده‌هایی كه افكار عمومی به آن حساسیت ویژه دارند، فرمودند: در مسئله كهريزك مقصران را بايد محاكمه نمود و كار بايد در اسرع وقت يك طرفه شود تا مردم احساس كنند قوه قضاييه با استقلال عمل می‌كند.
در پایان این دیدار حضرت آیت الله العظمی صافی از خدمات دادستاني و قضات متعهد و دلسوز كه براي ايجاد امنيت و آرامش در جامعه و حفظ ارزش‌هاي اسلامي تلاش می‌كنند، تشكر كردند و فرمودند: مملكت به امام زمان عليه السلام تعلق دارد و همه بايد براي خشنودي و رضايت آن حضرت تلاش نمايند تا مشمول لطف و عنايت آن حضرت قرار گیریم.
در ابتدای این دیدار آقای جعفری دولت آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران، گزارش مبسوطی از فعالیت‌های دادستانی تهران را به استحضار مرجع عالیقدر شیعه رساند.
 

موضوع:

دوشنبه / 24 اسفند / 1388