رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
جمعه: 1401/03/6
نسخه مناسب چاپSend by email
توصیه های آیت الله العظمی صافی به دست اندرکاران سیزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا علیه السلام

توصیه های آیت الله العظمی صافی به دست اندرکاران سیزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا علیه السلام

امروز یکشنبه ۱۸مرداد۹۴ جناب آقای جعفری مدیر عامل بنیاد بین المللی امام رضا علیه السلام و جمعی از مسئولان این مرکز با حضور در محل اقامت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف در مشهد مقدس با ایشان دیدار کردند.
در ابتدای این دیدار آقای جعفری، گزارشی از برنامه های این بنیاد برای برگزاری سیزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا علیه السلام در ۳۱ استان کشور و بیش از ۷۰ کشور دنیا ارائه داد.
معظم له نیز با تقدیر و تشکر از ایشان و دست اندرکاران این برنامه فرمودند: ترویج امر اهل البیت علیهم السلام و بخصوص ترویج امر حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا علیهماالسلام بسیار لازم و ضروری است و اصلا حیات جامعه بشریت به شناخت امر آن بزرگواران و عمل به آن است.
ایشان در ادامه با بیان این که برگزاری جشنواره بین المللی امام رضا علیه السلام با این گستردگی، موجب افتخار جهان تشیع است افزودند: این که بتوانید در یک فضای گسترده در تمام کشور و بیش از هفتاد کشور دنیا، یاد آن حضرت را احیا نموده و موجب نشر معارف آن بزرگوار شوید بسیار ارزش دارد؛ قدر آن را بدانید و شاکر خداوند متعال باشید.
آیت الله العظمی صافی در قسمت دیگری از بیانات خود با بیان برخی از کرامات و معجزات حضرت رضا علیه السلام فرمودند: بیان این معجزات و گردآوری و نشر و ترویج آنها می تواند سبب تقویت اعتقادات و تقویت معرفت و علاقه مردم شود.
معظم له در ادامه، شعر را ابزار مهمی برای نشر معارف دانسته و بیان کردند: اشعار بلند و والایی که بزرگان در مورد حضرت علی بن موسی الرضا علیهمالسلام سروده اند در نشر معارف می تواند تاثیر بسیار خوبی داشته باشد. شما هم اشعاری که در این جشنواره می پذیرید سعی کنید هم از نظر فنون شعری و هم از نظر مضمون و محتوا، در شان جایگاه رفیع آن حضرت باشد.
مرجع عالیقدر در بخش دیگری از توصیه های خود به دست اندرکاران جشنواره بین المللی امام رضا علیه السلام، فرمودند: مراقب باشید این افتخار بزرگ به اسم هنر وارد مسایل دیگری همچون موسیقی و لهو و لعب نشود که به تمام این کار باارزش ضربه خواهد زد. برنامه ها و جشن هایی که مربوط به اهل بیت علیهم السلام است باید به دور از ملاهی و مناهی باشد و همه آن به معنویت بخشی به فضای جامعه کمک کند.
آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف در پایان این دیدار ضمن آرزوی موفقیت برای برگزارکنندگان این برنامه بین المللی فرمودند: این را بدانید هر قدم و هر حرفی که در این راه برای خدا بر می دارید و به زبان جاری می کنید دارای اجر و ثواب است و ان شاء الله مورد قبول آستان ملک پاسبان حضرت علی بن موسی الرضا علیهماالسلام قرار خواهد گرفت.

موضوع: