وریز وجوهات
  رؤیت هلال با چشم مسلح س. آیا رؤیت هلال با استفاده از ابزارهای نجومی (دوربین، تلسكوپ و ...) اعتبار شرعی دارد؟ ج. كفایت رؤیت با چشم مسلّّح، مورد اشكال است.والله العالم   اثبات اول ماه س. اگر رادیو و رسانه‌ها خبر...
جمعه: 1400/02/3 - (الجمعة:10/رمضان/1442)

نسخه مناسب چاپSend by email
تقدير حضرت آيت‌الله العظمي صافي از برنامه‌ي اعزام نوجوانان به عمره مفرده/عكس

حضرت آيت‌الله العظمی صافي امروز پنج‌شنبه 12/12/89 در ديدار جمعی از دانش‌آموزان اعزامي به عمره مفرده فرمودند: اعزام دانش‌آموزان در زمان نوجوانی به مكه مكرمه كاری ارزشمند و پسنديده است.
معظم له با بيان اين كه اجتماع دانش‌آموزان در مناسك حج كار بسيار خوبي است، خطاب به نوجوانان تصريح كردند: قدر اين فرصت را بدانيد و از اين گردهمايي و اجتماع، كمال استفاده را ببريد.
مرجع تقلید شیعیان جهان ادامه دادند: انجام مناسك عمره و حضور در مشاهد، بزرگ‌ترين افتخار براي انسان است و بهترين فرصت براي تقرب به خدا و نزديك شدن به درگاه الهي و كسب معرفت و بركت الهي است.
ایشان تاكيد كردند: بايد اين فرصت‌ها را غنيمت بدانيد؛ زيرا شما در آغاز جواني هستيد كه در اين اجتماع نوراني حضور مي‌يابيد و اين آغاز، در زندگي شما اثری طولاني خواهد داشت.
حضرت آيت‌الله العظمی صافي با توجه به وجود انحرافات مختلف در جامعه امروزي، انجام مناسك حج را بهترين راه براي مقابله با انحرافات دانستند و افزودند: امروز خط‌های انحرافی مختلفي در جامعه پدید آمده است كه مي‌خواهند جوانان را گمراه و از خط اصلي خود منحرف كنند و يكي از راه‌هاي مقابله و بيمه جوانان و نوجوانان،‌ انجام مناسك حج است كه هر سال برگزار مي‌شود.
معظم له اظهار داشتند: اگر انسان در چنين مسیر الهي و مشاهد مشرف راه يابد، هميشه تربيت الهي پيدا مي‌كند؛ زيرا اگر ما بخواهيم براي تربيت جوان و نوجوان هر چه تلاش كنيم، تاثير آن به اندازه كلاس حج نخواهد بود؛ حج بالاترين كلاس تربيتي است.
مرجع تقليد شیعیان جهان تاكيد كردند: اين كه از ابتدای جواني، انسان به عمره اعزام شود و در چنين مسير الهي قرار گيرد و به انجام مناسك حج بپردازد، ‌توفيقي بزرگ است كه به آساني براي هر فردي فراهم نمي‌شود و سبب روشنايي چشم‌ها مي‌شود.
ایشان افزودند: كاش من هم نوجوان بودم و چنين توفيقي فراهم مي‌شد تا به حج بروم.
حضرت آیت الله العظمی صافی خطاب به نوجوانان عمره‌گذار تصريح كردند: بايد مراقب باشيد از اين فرصتي كه براي شما فراهم شده است، حداكثر استفاده را ببريد و توجهات حضرت بقية الله الاعظم ارواحنا فداه را بخواهيد، بلكه در اين سفر معنوي چشمان شما به جمال حضرت وليعصر عجل الله تعالی فرجه الشریف روشن شود.
معظم له با اشاره به حضور شماري از بانوان در اين ديدار، حفظ حجاب را براي زنان افتخار بزرگي خواندند و افزودند: امروز بانوان در امتحانات خاصي قرار دارند و بايد در راه دين استقامت داشته باشند و در مقابل هجمه‌هايی كه عليه حجاب مي‌شود موضع ديني خودشان را نگه‌دارند.
ایشان افزودند: چادر شما بسيار مهم است؛ هر چه بيشتر رعايت كنيد ثواب بيشتری خواهيد برد؛ خانمي كه با حجاب بيرون مي‌آيد در حقيقت اظهار اطاعت از فرمان خدا مي‌كند.
در این دیدار همچنین تعدادی از خیرین قرآنی، جمعی از دانش‌آموزان دبیرستان‌های دخترانه‌ی زینبیه و حافظ از فسای شیراز، تعدادی از مستبصرین از استان‌های مرزی و اقشار مختلف مردم نیز حضور داشتند.

 

 

موضوع:

پنجشنبه / 12 اسفند / 1389