رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
دوشنبه: 1401/02/26
نسخه مناسب چاپSend by email
پيام حضرت آية اللّه العظمى صافي به همايش تکريم از امامزادگان و امامزاده سيّد علی در قم

 

 

 

 

بسم اللّه الرحمن الرحيم

قال اللّه الحکيم في کتابه: قُلْ لَا أَسْأَلُكُمْ عَلَيهِ أَجْرًا إِلَّا الْمَوَدَّةَ فِي الْقُرْبَى (شورى: 23)

تکريم از اهل البيت عليهم السلام و امامزادگان واجب التعظيم از وظايف ديني و مذهبي مسلمانان است. بنابر حديث شريف ثقلين که فريقين آن را قبول دارند تمسک به عترت و احترام به اهل البيت عليهم السلام از تکاليف اصلي مسلمانان مي‌باشد همانطور که قرآن کريم براي مسلمانان، محترم و کتاب هدايت و قانون آسماني است، عترت پيامبر اکرم صلّي الله عليه و آله و سلم هم هاديان مردم و نجات‌دهنده گمراهان از ضلالت مي‌باشند و مردم وظيفه دارند که از آنان پيروي نموده و راه و روش زندگي خود را از آنان بياموزند.

آشنايي با سيره آنان و با سيره امامزادگان و مطالعه زندگاني آن بزرگواران براي همه مسلمانان اهميت بسيار زيادي دارد. در طول تاريخ وقتي ما به زندگي امامزادگان نگاه مي‌کنيم مي‌بينيم که آنان با مجاهدت‌هاي خود و با تحمل زحمات و صدمات بسيار زياد آيين مقدس اسلام و معارف نوراني مکتب را تبليغ و ترويج نموده و حتي در اين راه، بسياري از آن بزرگواران شربت شهادت را نوشيده و با خون پاک خود شجره طيبه اسلام را آبياري نمودند.

شهر مقدس قم از دير زمان پذيراي ذريه پاک پيامبر صلي الله عليه و آله و امامزادگان بوده که صدها نفر از آنان در اين شهر و اطراف آن مدفون هستند و مراقد مطهرشان بر معنويت اين شهر افزوده است. مضجع نوراني حضرت فاطمه معصومه سلام الله عليها که قم را فضيلتي بزرگ عنايت نموده موجب شد که امامزادگان ديگر هم به قم آمده و در اين شهر مذهبي زندگي نمايند. يکي از آن بزرگواران امامزاده واجب التّکريم سيد علي عليه السلام است که داراي مقام معنوي زيادي مي‌باشد. اين بزرگوار هميشه مورد احترام اهالي با ايمان قم بويژه علماء و بزرگان دين بوده و مرقد شريفش زيارتگاه محبين اهل‌البيت عليهم السلام است و مردم با ايمان نسبت به اين امامزاده ارادت و علاقه خاصي دارند. حقير نيز بارها توفيق پيدا کردم که اين امامزاده واجب التعظيم را زيارت نموده و از آن وجود مقدس و حضرات معصومين عليهم السلام درخواست عنايت ويژه و نظر و توجّه خاص نمودم.

در خاتمه از مسئولين محترم همايش تکريم از امامزادگان و شرکت کنندگان عزيز تقدير و تشکر نموده، مزيد توفيقات همگان را در پيروي از معارف نوراني اهل البيت عليهم السلام در ظل عنايات خاصه حضرت بقية الله الاعظم عجل الله تعالي فرجه الشريف از خداوند متعال مسئلت دارم.

و السلام عليکم و رحمةالله

3 ذي القعدة الحرام 1436

                                                                                                    لطف الله صافي

 

موضوع: