وریز وجوهات
سه سروده از معظم له در مدح حضرت معصومه سلام الله عليها   شفيعه محشر اين بارگه كه خاك درش مُشكِ اذفر است بويش چو بوى خُلد برين روح‌پرور است دار الشّفا و عـقده‌گشا و فرح‌فزاست باب امان ز محنـت فرداى محشر است طور حضـور و مطلـع نور...
دوشنبه: 1400/03/31 - (الاثنين:10/ذو القعدة/1442)

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمي صافي در ديدار مديران سازمان صدا و سيماي خراسان رضوي:
خود را سفيران حضرت رضا عليه السلام بدانيد

 

رئيس و جمعي از مديران سازمان صدا و سيماي خراسان رضوي عصر ديروز با آيت الله العظمي صافي ديدار كردند.

در اين ديدار آيت الله العظمي صافي با يادآوري مسئوليت صدا و سيما در برابر همگان فرمودند: امروز صدا و سيما به دانشگاه بزرگي تبديل شده است كه همه نقاط ايران را فرا گرفته و دانشجويان آن تمام مردم حتي مردم روستاها را نیز شامل می‌شود، در نتيجه برنامه‌هاي آن براي جامعه فرهنگ‌ساز مي‌باشد.

معظم‌ له صدا و سيما را با روح مردم در ارتباط دانسته و با تاكيد بر اينكه عقايد مردم بايد به وسيله اين مجموعه اصلاح شود فرمودند: هر چه افرادي كه در اين سازمان هستند متعهدتر و قوي‌تر باشند جامعه‌اي بهتر و سالم‌تر خواهيم داشت.

آيت الله العظمي صافي در بخش ديگر سخنان خود از فعاليت‌هاي واحد برون مرزي سازمان مشهد تقدير كرده و ضمن بر شمردن ويژگي‌هاي مشهد و وجود بارگاه رضوي در اين شهر خطاب به مديران سيما فرمودند: وظيفه‌اي كه بر عهده شما مي‌باشد وظيفه بسيار مشكلي است زيرا همه شما را سفيران امام رضا علیه السلام مي‌دانند و بايد برنامه‌هايي تهيه شود كه در شأن آن امام بزرگ باشد. امروز مشهد مقامي بالا و رفيع در جهان اسلام پيدا كرده كه بايد با ساخت و توليد برنامه‌هاي متنوع مذهبي، قدمي كوچك در شناخت امام رضا و مقام والاي ايشان براي معرفي به جهان برداريم.

اين مرجع تقليد، مديران مجموعه صدا و سيماي خراسان رضوي را خادمان و نوكران آستان قدس رضوي خواندند و فرمودند: در ابتداي روز از ساحت مقدس امام رضا علیه السلام طلب خير كنيد و در كارهايتان مواظب باشيد كه طوري رفتار كنيد تا آن حضرت از شما راضي باشد. امروز تا مي‌توانيد سعي كنيد در برنامه‌هايتان از اختلاط زن و مرد و موسيقي جلوگيري شود تا موجبات خشنودي اين امام همام براي همه فراهم آيد.

آيت الله العظمي صافي وجود حوزه علميه مشهد را مايه افتخار دانسته و فرمودند: لازم است كه برنامه‌سازان برنامه‌هايي را جهت معرفي علماي بزرگ مشهد در قديم تا حال و حوزه كهن اين شهر تهيه نمايند و ساخت چنين برنامه‌هايي مي‌تواند براي صدا و سيما موفقيت‌ساز باشد.

پيش از سخنان آيت الله العظمي صافي، رئيس سازمان صدا و سيماي خراسان رضوي گزارشي از عملكرد اين سازمان به محضر معظم‌له ارائه نمود.

موضوع:

دوشنبه / 1 مرداد / 1386