رسول الله صلى الله علیه و آله :شَعبانُ شَهری و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهری كُنتُ لَهُ شَفیعا یَومَ القِیامَةِ پیامبر صلى الله علیه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قیامت شفیع او خواهم... بیشتر
سه شنبه: 1402/03/16

نسخه مناسب چاپSend by email
تشکّر ویژه مرجع عالیقدر از وزیر بهداشت درباره سفر به کشور عربستان و تدابیر بعد از فاجعه منا

تشکّر ویژه مرجع عالیقدر از وزیر بهداشت درباره سفر به کشور عربستان و تدابیر بعد از فاجعه منا

 

 

امروز یکشنبه 19 مهرماه 1394، وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و هیئت همراه در اولین دیدار خود، با حضور در بیت مرجع عالیقدر شیعه حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله العالی با ایشان دیدار کردند.

در ابتدای این دیدار آقای دکتر هاشمی، ضمن تقدیر و تشکّر از توصیه‌های گرانقدر معظم له، گزارشی از سفر خود به کشور عربستان پس از فاجعه منا ارائه کرد.

مرجع عالیقدر نیز با ابراز خرسندی از این‌که ایشان توانستند در فضایی آرام، مشکل بازگرداندن اجساد حجّاج عزیز فاجعه منا و نیز رسیدگی به مجروحان را تا حدّ زیادی رفع نمایند فرمودند: بنده مجدَد این فاجعه و مصیبت عظمی را به همه مردم شریف ایران تسلیت عرض می‌نمایم و از خداوند متعال می‌خواهم به بازماندگان این حادثه، صبر و اجر عنایت فرماید.

الحمدلله تدبیر و هوشمندی شما در این قضیه توانست مشکل را تا حدّ زیادی برطرف نماید و اصل انتخاب شما برای سفر به کشور عربستان و نیز طریقه رفتار شما با آنها لطف خداوند متعال بود که این قضیه با ظرافت خاصّی پیش برود. یک کلام خوب می تواند از فتنه ها و خونریزی ها جلو گیری کند، همان طور یک کلام بد موجب فتنه ها می‌گردد.

ایشان در ادامه ضمن اشاره به لزوم مدیریت هوشمندانه در حج برای جلوگیری از وقوع چنین حوادثی بیان داشتند: باید با مدیریت صحیح و هوشمندانه، به نحوی برنامه عظیم حج را برگزار کرد که چنین حوادث ناگواری پیش نیاید. ما می‌توانیم در عین حال که مناسک حج را طبق شرع مقدّس بدون هیچ تنازلی انجام می‌دهیم با مدیریت صحیح از تکرار چنین وقایعی جلوگیری کنیم.

معظّم له در بخش دیگری از بیانات خود، رسیدگی به محرومان جامعه را از اولویت‌های این وزارتخانه دانستند و فرمودند: همان‌طور که شما در این مدّت اهتمام داشته‌اید باید رسیدگی به محرومان و ضعفا در رأس برنامه‌های وزارت بهداشت باشد.

آیت الله العظمی صافی گلپایگانی، با اشاره به بحث بیمارستان جامع زنان که در گزارش آقای دکتر هاشمی مطرح شده بود فرمودند: امیدوارم این کار با عظمت در همه شهرهای بزرگ ایران به زودی اتّفاق بیفتد و نیز در دانشگاه‌های پزشکی ما بتوان دانشگاه‌هایی ویژه بانوان همان‌طور که در بعض کشورهای اروپایی است احداث کرد که مطمئناً مردم شریف ما که مال و جان خود را در راه ارزش‌های دین اهدا کرده‌اند، از این کار اسلامی استقبال می‌کنند؛ و بدانید این عمل شما مرضیّ حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف است و مهمّ، جلب رضایت آن حضرت است.

ایشان در پایان این دیدار، برای دکتر هاشمی و همکارانشان، از خداوند متعال آرزوی توفیق بیشتر در خدمت به مسلمانان به ویژه محرومان جامعه اسلامی نمودند.

 

 

لینک مرتبط:

موضوع: