رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
جمعه: 1401/03/6
نسخه مناسب چاپSend by email
گزارش دیدار دکتر ظریف با حضرت آیت الله العظمی صافی

امروز پنجشنبه 21م آبان‌ماه 1394 جناب آقای دکتر ظریف وزیر امور خارجه کشور با حضور در بیت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی، با معظم له دیدار و گفتگو کرد.

معظم له ضمن تقدیر و تشکر از شخص آقای دکتر ظریف و دستگاه دیپلماسی کشور که برای عزت مملکت و مردم زحمات بسیاری متحمل شدند، فرمودند: من همیشه برای شما و همکارانتان دعا میکنم و امیدوارم راهی را که انتخاب کرده‌اید،‌ بتوانید با سرافرازیِ تمام، ادامه داده و مصالح و منافع کشور را همیشه از طریق مذاکرات سیاسی و ارتباط با دولت‌های اسلامی و جهان اسلام و کشورهایی که در این مسأله نفوذ دارند، برطرف نمایید.

ایشان در ادامه‌ی بیانات خود فرمودند: نظر اینجانب این است که همیشه مذاکره و تعامل همراه با عزّت،‌ بر تمام گزینه‌های دیگر مقدم است و امروز باید برای رفع گرفتاری‌ها، کمبودها و مشکلات زیادی که گریبانگیر مردم مؤمن و شریف ما است، همه همت کنند و با شما و دولت همکاری نمایند تا زمینه‌های گرانی و تورم و فساد در جامعه برطرف شود.

مرجع تقلید شیعیان جهان ادامه دادند: عملکرد شما در این چند مدّت نشان می‌دهد که شما و دوستانتان برای این منظور تلاش می‌کنید و انشاء‌الله با سرپنجه تدبیر و درایت و مدیریت صحیح، مشکلات را حدالامکان برطرف خواهید کرد. البته خودتان باید شکرگزار این موفقیت‌ها باشید و در همه‌ی حالات به ساحت مقدس حضرت ولی الله الاعظم امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف صاحب اصلی مملکت توسل داشته و از آن وجود مقدس استمداد نمایید. و بدانید اگر توانستید مشکلات را حل کنید و مردم را از این وضعیت نابسامان اقتصادی نجات دهید اول کسی که خوشحال می‌شود، وجود مبارک آن حضرت است.

حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در قسمت دیگری از بیانات خود با اشاره به مشکلات یمن و سوریه فرمودند:‌ می‌شود با تعامل با جهان اسلام و کشورهای منطقه از این تنگنای بسیار سخت با مدیریت صحیح عبور کرد و مردم منطقه که امیدوار به درایت و مدیریت نظام اسلامی‌اند،‌ از این بابت خوشحال می‌شوند.

معظم له در ادامه ضمن اشاره به اعتمادی که مردم به دولت و دستگاه دیپلماسی پیدا نموده‌اند، فرمودند: بدانید که مردم در راهی که می‌پیمایید با شما هستند و برای موفقیت‌تان دعا می‌کنند. مردم می‌دانند که شما با مشکلات زیادی مواجه هستید و امیدواریم که بتوانید اوضاع را خوب مدیریت ‌نمایید.

ایشان در پایان دیدار فرمودند: من بار دیگر به ویژه از شخص جنابعالی و دوستانتان که در این مسیر پرپیچ و خم قدم برداشته‌اید تشکر می‌کنم و امیدوارم با اهداف خوبی که دارید، بتوانید روز به روز موفقیت‌های بیشتری کسب نمایید و من برای موفقیت‌ شما که موفقیت مملکت است دعا می‌کنم.

در ابتدای این دیدار دکتر ظریف گزارشی از منطقه، برجام و مذاکرات وین درباره‌ی سوریه خدمت معظم له ارائه داد و از توصیه‌ها،‌ حمایت‌ها و دعای معظم له برای موفقیت دستگاه دیپلماسی کشور تشکر کرد.

 

موضوع: