رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
جمعه: 1401/03/6
نسخه مناسب چاپSend by email
توصیه‌های معظم له به خادمان برنامه عظیم اربعین حسینی‌علیه‌السلام

 

 

 

توصیه‌های آیت الله العظمی صافی گلپایگانی به خادمان برنامه عظیم اربعین حسینی‌علیه‌السلام

 

 

 

 

امروز دوشنبه 25 آبان‌ماه 94 جمعی از مسئولان موکب بزرگ حضرت معصومه سلام الله علیها که قرار است امسال همگام با خیل خادمان حسینی، در مراسم اربعین، در کربلای معلی و نیز مسیرهای منتهی به کربلا، پذیرای خیل عزاداران سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام باشند، در بیت مرجع شیفته‌ی اهل البیت علیهم‌السلام حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله العالی حضور یافتند تا بتوانند توصیه‌های ارزشمند این مرجع عالیقدر را، نصب العین خود جهت خدمت به عزاداران اربعین نمایند.

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام و المسلمین آقای نظری منفرد گزارشی از برنامه‌های این موکب ارائه داد.

معظم له نیز با تقدیر و تشکّر فراوان از همه کسانی که در برنامه بزرگ اربعین خدمت می کنند فرمودند: برنامه اربعین و عزاداری برای سید و سالار شهیدان حضرت ابی‌عبدالله الحسین علیه‌السلام، برنامه‌اي است که ما از توصيف و تعریف آن قاصریم. هر چه علما کتاب و مقاله بنویسند و دانشمندان و سخنرانان بگویند و سخنرانی کنند، باز هم در برابر عظمت این برنامه‌ها، قلم‌ها و زبان‌ها الکن است.

ایشان در ادامه با اشاره به عظمت روزافزون برنامه‌های عزاداری حضرت امام حسین علیه‌السلام افزودند: الحمدلله روز به روز بر عظمت این برنامه‌ها افزوده می‌شود و هر جا که دشمنان اراده معارضه با این برنامه‌ها را داشته باشند، منکوب می شوند. شما می‌بینید که برنامه پارسال از قبل با عظمت‌تر و ان‌شاء الله برنامه امسال از سال گذشته عظیم‌تر خواهد بود. اینها سرّي دارد که ما نمي‌توانيم آن را درک کنیم.

آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در بخش دیگری از توصیه‌های خود به خادمان برنامه‌ی اربعین حسینی علیه‌السلام فرمودند: بدانید واردشدن به این راه، کمال سعادت برای انسان است. کوچک‌ترین قدم در این راه، بسیار بزرگ است. این حرکت، حرکتی الهی است که در معرض دید همه جهان است. کسانی که توفیق بزرگ خدمت به این برنامه را پیدا کرده‌اند، باید قدر خود را بدانند و به خود ببالند و سعی کنند به احسن وجه در خدمت این حرکت بزرگ الهی باشند.

معظم له، متخلّق بودن‌ به اخلاق حسینی علیه‌السلام را از ویژگی‌های مهمّ خادمان اربعین دانسته و بیان داشتند: همه کسانی که در این برنامه عظیم توفیق خدمتگزاری دارند باید ارتباط خودشان با اهل بیت مخصوصاً حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام را بیشتر کنند و معرفت بیشتری نسبت به آن بزرگواران پیدا کنند و سعی کنند متخلّق به اخلاق آن حضرت باشند که هر چه این جهت بیشتر باشد، اجر و قُرب بیشتری خواهند برد و کاراشن تأثیر بیشتری خواهد گذاشت.

ایشان در پایان دیدار، با مسألت توفیق بیشتر جهت برگزاری باشکوه‌تر این برنامه عظیم فرمودند: به هر حال، این مسأله هر چه بيشتر تعظيم و تکریم شود، اسباب رضايت خاطر امام زمان عجل‌الله تعالي فرجه الشريف بیشتر فراهم می‌شود. «يا ليتني کنت معکم» ای کاش من هم می‌توانستم همراه شما خدمت کنم و خاک پای زوار و خادمان حسینی علیه‌السلام باشم. البته همین که شما را دوست می‌دارم واقعاً اسباب سعادت حقیر است. ان‌شاء الله روز به روز خداوند بر توفیقات شما بیفزاید.

 

 

موضوع: