رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
دوشنبه: 1401/03/2
نسخه مناسب چاپSend by email
آیت الله العظمی صافی گلپایگانی:
مردم دنیا، تشنه‌ی معارف نجات‌بخش اسلام ناب هستند./داعش و تکفیری‌ها، هیچ رابطه‌ای با اسلام ندارند.

 

 

آیت الله العظمی صافی گلپایگانی:

مردم دنیا، تشنه‌ی معارف نجات‌بخش اسلام ناب هستند./داعش و تکفیری‌ها، هیچ رابطه‌ای با اسلام ندارند.

 

 

 

 

جمعی از مبلّغان شیعه کشورهای اروپایی با حضور در بیت مرجع عالیقدر آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف با ایشان دیدار کردند.

در ابتدای این دیدار، گزارشی از وضعیت شیعیان در کشورهای اروپایی و نیز برنامه‌های مبلّغان اعزامی به این مناطق ارائه شد.

معظّم له نیز با تقدیر و تشکّر از حاضرین در جلسه فرمودند: از این‌که حقیر را مشعوف به زيارت خودتان کردید ممنونم و امّيدوارم که همه مشمول عنايات حضرت ولي عصر عجل الله تعالي فرجه الشريف باشيد.

ایشان با اشاره به اهمیت تبلیغ و رساندن پیام اسلام ناب به دنیا فرمودند: مسأله تبلیغ، مسأله بسیار مهمّی است. این‌که انسان بنشیند، فایده‌ای ندارد؛ باید با بنیه‌ی علمی قوی رفت و معارف ناب اسلامی را به گوش مردم دنیا رساند. این‌که عده‌ای جمع شوند و عزم خود را جزم نمایند تا آثار اسلام و معارف نجات‌بخش اهل البیت علیهم السلام را در کشورهای مختلف مطرح کنند، همه اسباب افتخار و باعث عزّت و عظمت است.

مرجع عالیقدر در قسمت دیگری از بیانات خود با اشاره به اهتمام بلیغ آیت الله العظمی بروجردی به امر تبلیغ در مناطق مختلف جهان افزودند: استاد بزرگ ما مرحوم آیت الله العظمی بروجردی آرزو می‌کردند یک طوری بشود که ما بتوانیم اشخاصی را جهت تبلیغ و رساندن معارف ناب اسلام به تمامی کشورهای دنیا بفرستیم. ایشان اهتمام زیادی به فرستادن مبلّغ به مناطق مختلف جهان بخصوص کشورهای اروپایی داشتند و توصیه می‌کردند با لسان نرم و منطق اسلامی، معارف و تعالیم مکتب پیامبر و اهل‌ بیت آن حضرت را به گوش جهانیان برسانید.

معظّم له در بخش دیگری از توصیه‌های خود به مبلّغان شیعه در کشورهای اروپایی فرمودند: یکی از وظایف مهمّ شما، نشان‌دادن اخلاق اسلامي به دنيا است. باید به جهانیان نشان دهید که اسلام ناب، دین اخلاق است. باید ویژگی‌های اخلاق پيغمبر اکرم و ائمه طاهرين صلوات الله عليهم اجمعين را برای همه معرّفی کنید که دنیا بفهمد مسلمان واقعی؛ چه مرد و چه زن، در اخلاق از همه جلوتر و بالاتر است.

آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در ادامه با توجّه به مخدوش‌کردن چهره رحمانی اسلام توسط گروه‌های تکفیری فرمودند: گرفتاري‌هايي که براي مسلمانان به واسطه تکفيري‌ها و داعش ایجاد شده است، اسباب اين گردیده که مردم دنيا عوض اين‌که به طرف اسلام بيايند از اسلام دور شوند. باید شما به مردم کشورهای مختلف جهان اعلام کنید که این تکفيري‌ها و داعش با اسلام رابطه‌اي ندارند و کارشان، این است که چهره انسان‌دوستانه و رحمانی اسلام را در بین اذهان مردم جهان مخدوش منعکس کنند. اگر مردم دنیا بفهمند که اسلام، دین اخلاق، مهربانی، صلح، و انسان‌دوستی است، تشنه معارف اسلام خواهند شد و به دین مبین اسلام خوش‌بين می‌شوند.

معظم له در پایان این دیدار، با آرزوی توفیق بیشتر برای حاضرین جلسه افزودند: ای کاش من هم در این کار با شما بودم و به اجر و ثواب فراوانی که شماها می‌برید نائل می‌شدم. به هر حال کاری که شما می‌کنید اسباب مسرّت وجود مبارک حضرت ولی‌عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف است. امیدوارم خداوند بر توفيقات شما بيفزايد و ما را هم مشمول دعاهاي شما عزیزان قرار بدهد.

موضوع: