وریز وجوهات
   بسمه تعالی انا لله وانا الیه راجعون درگذشت عالم ربّانی مرحوم حجه الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ محمد مدنی ناشر الاسلام رضوان الله تعالی علیه موجب تاثر و تاسف گردید. ▪️عالم بزرگواری که عمر مبارک خود را وقف نشر معارف نورانی اهل...
دوشنبه: 1400/11/4

نسخه مناسب چاپSend by email
پیام معظم له به همایش بزرگداشت آیت الله العظمی حاج سیدمیرعلی بهبهانی

 

 

پیام مرجع عالیقدر شیعه حضرت آيت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف
به همایش بزرگداشت آیت الله العظمی آقای حاج سید میر علی بهبهانی قدس سره

 

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم
قال رسول الله صلي‌الله عليه وآله: مَن أکرَمَ عالِماً فَقَد أکرَمَني وَ مَن أکرَمَني فَقَد أکرَمَ الله

السلام علیكم و رحمة ‌الله
با عرض ادب و احترام و تقدیر و تجليل از اين اجتماع نوراني و معرفت‌بخش که به پاس قدردانی از یک عالم بزرگ دینی تشکیل شده است و سنّت حسنه احترام به خدمتگزاران دین حنیف و شریعت مبین و مکتب نورانی اهل البیت علیهم السلام در این جلسه مقدّس اجرا می‌گردد؛ تعظیم از بزرگانی که عمر پر برکت خود را در راه احیاء مبانی بلند تشیّع و دفاع از کیان با عظمت امامت و ولایت سپری کرده و نام خود را در این راه با شرافت جاودانی نمودند؛ هنیئاً لهم هذه النعمة الکبری.
تقدير از فقهاء و نخبگان عالم انسانيّت و ياد و تذکّر سيره و رفتار آنان و الگو و اسوه قرار دادن ايشان، سيره‌ای است قرآني و برنامه‌ای است وحيانی.
نبايد نام رجال دين و خير و اصلاح و هدايت و ارشاد و خادمان بشريّت، فراموش شود. بايد همواره از آنها، همه درس بگيرند و در مکتب تربیت آنها آموزش ببيند. در کل، اين صنف از اصناف بشر با تفاوت درجات و مراتبي که دارند همه، سابقه و پرونده انسان و انسانيّت مي‌باشند.
یکی از بزرگانی که بايد حيات و سيره‌ی ايشان، تلاششان در احياء دين و امر به معروف و نهي از منکر و تربيت طلاب و فضلاء به دست ایشان، مورد توجه و درس‌آموزی همگان قرار گیرد، مرحوم آیت الله آقای حاج سید میر علی بهبهانی قدس سره است.
ایشان عالم بزرگواری بودند که در احیاء امر اهل البیت علیهم‌السلام، ترویج و نشر معارف دین، اقامه فریضه الهی امر به معروف و نهی ار منکر و تربیت طلاب و فضلای متقی و پرهیزکار تلاش و مجاهدت‌های بسیاری کردند و همین خدمات گسترده ایشان بود که نام و یاد ایشان را در قلب و ذهن مردم ولایی و شریف خوزستان زنده نگهداشته است.
بزرگداشت مثل ايشان، بزرگداشت علم، بزرگداشت فقه، بزرگداشت اخلاق و ادب و بالاخره بزرگداشت مذهب است؛ أغدق الله علي روحه من سحائب رحمته و اعلي درجته في درجات العلماء الذين مدادهم افضل من دماء الشهداء.

صفر المظفر1437هـ.ق
لطف الله صافی

موضوع:

پنجشنبه / 28 آبان / 1394