وریز وجوهات
بسم الله الرحمن الرحیم در اين دنياي پرغوغا كه بسياري از مردم از فشار مادّيّات و مدنيّت (منهاي انسانيّت) خسته شده و از سرگرداني هايي كه توجّه به مادّيّات براي بشر فراهم نموده، به ستوه آمده و از رواج فساد اخلاق، فحشا و بي عفّتي و خدعه و نيرنگ رنج مي...
يكشنبه: 1400/01/29 - (الأحد:5/رمضان/1442)

نسخه مناسب چاپSend by email
در دیدار فرمانده و مسئولان سپاه علی بن ابی طالب قم توصيه‌هاي مهمّ مرجع عاليقدر حضرت آيت الله العظمي صافي به سپاهيان و نيروهاي مسلّح
 
-->استحكام و قدرت نظام اسلامي، استحكام و قدرتي الهي است كه كسي نمي‌تواند آن را از بين ببرد.
--> سپاهيان عزيز هم‌چنان مانند روزهاي اول انقلاب ثابت‌قدم باقي بمانند، و بر توفيقات زيادي كه خداوند به آنها داده است شاكر باشند.
-->امروز ارواح پاك شهداء نظاره‌گر كارهاي همه مسئولان مي‌باشند.
-->عقب‌نشيني و تنازل از احكام مسلّمه اسلام، خيانت به آرمان شهيدان است.
  
 
مرجع عاليقدر شيعه حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني مدظله الوارف، صبح پنجشنبه 7/02/1391 فرمانده و مسئولان سپاه علي بن ابي طالب قم را به حضور پذيرفتند.
 
بخشي از بيانات معظم له به شرح ذيل است:
أعوذ بالله من الشيطان الرجيم. بسم الله الرحمن الرحيم. الحمدلله رب العالمين و الصلاة و السلام علي سيد الاولين و الآخرين سيدنا ابي القاسم محمد و علي آله الطيبين الطاهرين المعصومين، و لاسيما مولانا بقية الله في الارضين و اللعن علي اعدائهم اجمعين الي يوم الدين.
قال الله تعالي:
«إِنَّ اللهَ يُحِبُّ الَّذينَ يُقاتِلُونَ في‏ سَبيلِهِ صَفًّا كَأَنَّهُمْ بُنْيانٌ مَرْصُوص‏»[1]
بنده هم ايام سوگواري شهادت سيدة نساء ‌العالمين حضرت فاطمه زهرا سلام الله عليها را به پيشگاه أقدس حضرت ولي‌عصر عجل الله تعالي فرجه الشريف، و همه دوستداران و علاقمندان اهل بيت عليهم السلام، و شما عزيزان تسليت عرض مي‌كنم، و اميدوارم كه از بركات توسل به اهل بيت عليهم السلام، هميشه در خط ولايي اهل بيت باقي‌مانده، و همه بتوانيم طوري رفتار كنيم كه رضاي خاطر حضرت ولي‌عصر اروحنا فداه فراهم شود.
بنده در ارتباط با نيروهاي مسلح خودمان؛ چه سپاه پاسداران و چه ارتش و غير ذلك، حسن ظن خاصي دارم، و مي‌بينم كه اين عزيزان در خط اول خودشان با ثبات قدم باقي مانده‌اند، و اميدوارم كه باقي بمانند انشاء الله.
خوب الحمدلله پيشرفت‌هاي زيادي كه در امور نظامي مشاهده مي‌شود، همه باعث شوكت و قدرت دين هست، و موجب ايجاد رعب در دل دشمنان مي‌شود، كه يكي از وسايل پيروزي لشكر اسلام هميشه همين بوده است كه خداوند متعال، رعب سپاهيان مسلمان را در دل دشمن قرار مي‌داد، و از اين جهت، دشمنان توانايي دفاع را از دست مي‌دادند و شكست مي‌خوردند.
لشكر اسلام با ايمان محكمي كه داشت در مقابل آنها ايستادگي مي‌كردند. تاريخ نقل مي‌كند كه در يكي از جنگ‌ها، يك نفر را ديدند كه دست و پاي او قطع شده بود و مشرف به موت بود، و اين آيه را مي‌خواند: «فَأُولئِكَ مَعَ الَّذينَ أَنْعَمَ اللَّهُ عَلَيْهِمْ مِنَ النَّبِيِّينَ وَ الصِّدِّيقينَ وَ الشُّهَداءِ وَ الصَّالِحينَ وَ حَسُنَ أُولئِكَ رَفيقاً»[2]
همين لشكريان اسلام بودند كه با ايمان به وعده‌هاي الهي استقامت ‌كردند و پيروز مي‌شدند. باز در تاريخ آمده است كه يكي از فرماندهان مسلمانان كه خيلي جلو رفته و از مراكزي كه بايد به اين‌ها كمك برسانند دور شده بودند، به طوري كه اگر دشمن به اينها حمله مي‌كرد، كمك‌گرفتن از عقبه لشكر ممكن نبود، وقتي يكي از سربازان به او گفت كه خيلي دور شديم. شما به چه اعتمادي تا اينجا آمديد؟
گفت: «بثقتي بنصر اللّه»؛ من به اعتماد به اين‌كه خداوند ما را نصرت مي‌دهد پيش مي‌روم.
الحمدلله همين روحيه الان در پاسدارها و فرماندهان وجود دارد، و اين خودش اسباب اميدواري است كه نظام انشاء الله بيمه، و حفظ شود.
البته كل اين مطالب به امر خداوند متعال و به تقدير الهي است. همه بايد متوجه به خدا باشيم، خود بقاء اين نظام در اين مدت 33 سال، خودش يك امر غيبي است.
برنامه‌ها و نقشه‌هايي كه دشمن براي از بين‌بردن اين نظام داشت و دارد فوق تصور است. صدام ملعون كه به ايران حمله كرد، با حساب دنيايي‌اش نقشه‌اش درست بود، كه اگر مثلاً امروز جمعه حمله ‌كند، فردا تهران ساقط مي‌شود، ولي اين خداوند متعال بود كه نظام اسلامي را نگه داشت به طوري كه دنيا از اين امر متحيّر شد.
اين‌ها همه كمك‌هاي غيبي بود؛ اين استقامتي كه مردم نشان دادند، و جوان‌هايي كه اين‌طور به استقبال شهادت رفتند، همه از توجهات خاصه آقا حضرت ولي‌عصر عجل الله تعالي فرجه الشريف و عنايات ايشان بود.
الان هم كه آن دوران را پشت سر گذاشته‌ايم، براي حفظ نظام اسلامي محتاج به ايمان، توسل به اهل بيت عليهم السلام و محتاج به استقامتيم. احتياج به اين داريم كه به تعهدي كه با دين، با امام زمان عليه الصلاة و السلام و با قرآن داشتيم پايبند باشيم.
بدانيم كه اگر ما با آن‌ها باشيم، آن‌ها هم با ما هستند، همان‌طوري كه وعده دادند: «أذكُرُوني أذكرُكُم» به كساني كه در خط دين باقي باشند امداد خواهند كرد. مطمئن باشيد اين استحكام و قدرت نظام اسلامي، كه استحكام و قدرتي الهي است را كسي نمي‌تواند بشكند و از بين ببرد، چرا كه قرآن اين وعده را داده آنجا كه مي‌فرمايد: «يُريدُونَ لِيُطْفِؤُا نُورَ اللَّهِ بِأَفْواهِهِمْ وَ اللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَ لَوْ كَرِهَ الْكافِرُون‏».[3]ما بايد در مقام اين باشيم كه واقعاً پايدار بمانيم و به دستورات و احكام دين ملتزم باشيم تا پيروز شويم كه خداوند وعده فرموده است: «إِنْ تَنْصُرُوا اللَّهَ يَنْصُرْكُمْ»[4]
الحمدلله امروز ما امّتي هستيم كه در دنيا روي پاي خودمان ايستاده‌ايم، و در مقابل تمام باطل‌ها اعلام وجود مي‌كنيم، و دنيا هم ما را پذيرفته است. مهم اين است كه بر همان هويت و مواضع اسلامي خودمان پا‌فشاري كنيم. گاهي اوقات انسان چيزهايي مي‌شنود كه در ظاهر گرچه كم و كوچك است، ولي خيلي بزرگ است، يعني در جامعه‌اي كه اين همه شهيد براي اسلام داده، و اين‌طور در دنيا اظهار وجود كرده است، حال ديده شود كه نسبت به احكام دين تنازل و عقب نشيني شده است. اين عقب‌نشيني‌ها و تنازل‌ها از احكام حتي كم آن هم نبايد باشد.
به هر حال اميدوارم كه همه بتوانيم اسباب خشنودي آقا امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف را فراهم كنيم چرا كه همه چيز وابسته به ايشان است، و بايد متوجه شويم كه وابسته‌ايم و كسي كه وابسته است، بايد مستلزم به آن هم باشد. بنده مجدداً از حضور شما و زحماتي كه مي‌كشيد تشكر مي‌كنم. شما هم قدردان توفيقاتي كه خداوند به شما عنايت مي‌كند باشيد و شكر آن را بجا آوريد، و شكرش هم همين است كه همان خط اول را ادامه بدهيد و از آن منحرف نشويد. با همان قوت ديني و استظهار اسلامي پيش برويد و به اسلاميت و ولايي‌بودن خودتان افتخار كنيد كه انشاءالله مددهاي غيبي و كمك‌هاي حضرت وليعصر عجل الله تعالي فرجه الشريف از ما قطع نخواهد شد. والسلام عليكم و رحمةالله و بركاته
 
[1]. سوره صف، آيه4.
[2]. سوره نساء، آيه69.
[3]. سوره صف، آيه8.
[4]. سوره محمد ص، آيه7.

 

موضوع:

جمعه / 8 ارديبهشت / 1391