وریز وجوهات
بسم الله الرحمن الرحیم يكي از وظايف و برنامه‎هايي كه روزه‎داران در ماه رمضان اجرا مي‎نمايند، دعا و مناجات و طلب حوايج از خداوند قاضي‌الحاجات است.     دعا، نجات از ناامیدی. خواندن دعا و طلب خيركردن از خداوند در هر زمان،...
دوشنبه: 1400/01/30 - (الاثنين:6/رمضان/1442)

نسخه مناسب چاپSend by email
بيانات مهم حضرت آيت الله العظمي صافي در ديدار رياست محترم مجلس شوراي اسلامي با معظم له

رياست محترم مجلس شوراي اسلامي، جناب آقاي دكتر لاريجاني صبح امروز پنج‌شنبه 25/3/1391 با حضور در بيت حضرت آيت الله العظمي صافي با معظم له ديدار و گفتگو كرد.
در ابتداي اين ديدار جناب آقاي دكتر لاريجاني گزارشي از برنامه‌هاي مجلس نهم را خدمت معظم له ارائه نمود و سپس حضرت آيت الله العظمي صافي بيانات مبسوطي ايراد فرمودند.
ايشان با اشاره به اهميت مجلس شوراي اسلامي و جايگاه مهم اين قوّه در نظام جمهوري اسلامي، فرمودند: نمايندگان مجلس وظيفه دارند در تمام امور مملكتي نظارت داشته باشند و از حقوق مشروع مردم دفاع نمايند. مجلس ما بايد مستقل، شجاع و بدون در نظر گرفتن ملاحظات، به بهترين وجه از حقوق ملت دفاع نموده و امور داخلي و خارجي كشور را به طور كامل رصد نمايد.
معظم له با ذكر خاطراتي از روند شكل‌گيري مجلس و شوراي نگهبان در اوايل انقلاب - به زماني كه خودشان دبير شوراي نگهبان بودند و توجه شديد و اهميتي كه ايشان به قوانين و دستورات اسلامي و رفع مشكلات مردم و عزت نظام اسلامي مي‌دادند ـ اشاره فرمودند و بيان داشتند: نمايندگان نبايد در دفاع از حقوق مشروع مردم ساكت باشند؛ نماينده‌ي عبد السكوت براي مملكت ضرر دارد؛ آنها بايد مصلحت مملكت اسلامي را در نظر گرفته و تمام توان خود را صرف عزّت و سرافرازي نظام اسلامي كنند.

ايشان با ابراز تأسف از اعدام تعدادي از ايرانيان در عربستان سعودي، به انتقاد از دستگاه ديپلماسي كشور پرداختند و ابراز داشتند: وزارت امور خارجه‌ي ما بايد براي مردم اين مسأله را روشن كند؛ اگر چنين مسأله‌اي صحت دارد، مسئولين ديپلماسي كشور مقصر هستند وبايد پاسخگوي ملت ايران باشند. ملت از اين حق خودشان نخواهد گذشت.
حضرت آيت الله العظمي صافي با توجه به مسأله‌ي گراني و تورم شديد در مملكت فرمودند: نمايندگان جديد بايد تمام اهتمام خود را در اين قرار دهند كه مسأله‌ي فقر، گراني و بيكاري را ريشه‌كن نموده و معيشت مردم را حداقل در حد متوسط وبلكه بالاتر از آن قرار دهند.
ايشان در بخش ديگري از بياناتشان به ذكر بعضي از مشكلات فرهنگي جامعه پرداختند و افزودند: مسأله حجاب و اختلاطي كه متأسفانه امروز در جامعه پيش آمده است، همه باعث دلسردي مردم متديّن و دلسوزان به نظام و انقلاب مي‌شود وبايد زودتر از اين چاره‌اي انديشيد و براي رفع نگراني‌هاي موجود در جامعه، راه‌حلي سريع و قاطع به كار بست تا مسأله‌ي عفاف و حجاب اسلامي در جامعه‌ به خصوص در ادارات و نهادهاي ما حاكم شود.
ايشان در خاتمه ضمن تقدير و تشكر از نمايندگان، هيئت رئيسه و رياست مجلس، به انتخاب مجدد دكتر لاريجاني به رياست مجلس اشاره كردند و فرمودند: شما انشاء الله بتوانيد با درايت و تدبيري كه داريد به بهترين وجه همراه با نمايندگان مجلس به امور مهم و حساسي كه در جامعه وجود دارد،‌ بپردازيد.
معظم له در پايان براي موفقيت و خدمت بيشتر نمايندگان به مملكت اسلامي دعا فرمودند.

 

موضوع:

پنجشنبه / 25 خرداد / 1391