وریز وجوهات
بسم الله الرحمن الرحیم از حوادث و اتّفاقات تاريخي كه در روز اول ماه مبارك رمضان به ‌وقوع پيوست، بيعت با ولايتعهدي حضرت امام علي بن موسي الرّضا علیهماالسلام بود. واقعه واگذاری ولایتعهدی به حضرت رضا علیه السّلام از جانب مأمون، یک نقشه سیاسی بود و...
يكشنبه: 1400/01/29 - (الأحد:5/رمضان/1442)

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آیت الله العظمی صافی در دیدار مدیر و دست‌اندركاران شبكه ماهواره‌ای ولایت:
پيام اسلام و قرآن،‌ رحمت و مهرباني براي همه‌ي جهانيان است./ كساني كه اسلام را دين ترور و خشونت معرفي مي‌كنند،‌ به همه‌ي اديان الهي خيانت مي‌كنند.

مرجع عاليقدر شيعه حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني مدظله الوارف، صبح يكشنبه 21/03/1391 مدير و دست‌اندركاران شبكه ماهواره‌اي ولايت را به حضور پذيرفتند.
در ابتداي اين ديدار، حجة الاسلام و المسلمين آقاي حسيني قزويني مدير شبكه ولايت، گزارشي از فعاليت‌هاي اين شبكه ارائه داد.
قسمتي از بيانات معظم له به شرح ذيل است:
أعوذ بالله من الشيطان الرجيم. بسم الله الرحمن الرحيم. الحمدلله رب العالمين، و الصلوة و السلام علي سيد الاولين و الآخرين و خاتم الانبياء و المرسلين، سيدنا ابي‌القاسم محمد و علي آله الطيبين الطاهرين المعصومين لاسيما مولانا بقية الله في الارضين، و اللعن علي اعدائهم اجمعين الي يوم الدين.
بنده از شما عزيزان كه در ترويج مكتب اهل بيت عليهم السلام خدمت مي‌كنيد كمال تشكر و تقدير را دارم، و اميدوارم كه با تلاش‌هاي خالصانه خود در اين راه بتوانيد در جهت رضاي خداوند متعال و حضرت بقية الله ارواح العالمين له الفداء گام برداريد.

اوضاع دنيا، از جنبه‌هاي مختلف در شرايط خاصي است. الان مسأله عالم غيب و دعوت انبياء با مسأله به اصطلاح جامعه مدني كه به دنبال نفي عالم غيب و دعوت انبياء مي‌باشد در مقابل هم قرار گرفته‌اند.
آنها به دنبال اين هستند كه جامعه مدني منهاي شرايع و هدايت‌هاي انبياء تشكيل شود، و اكنون هم متأسفانه اين مسأله، برخي از كشورهاي اسلامي را هم مورد تأثير قرار داده است.
از مسائل مهمي كه الان با آن مواجه هستيم، ارائه تصوير خشن و وحشتناكي است كه از دين اسلام به دنيا مي‌شود، و اسباب تنفر دنيا مي‌گردد. همين وهابي‌ها و كارهايي كه در افغانستان، پاكستان، عراق و اخيراً در بحرين و سوريه انجام مي‌دهند؛ همه معرفي‌كننده‌ي چهره نامناسبي از اسلام عزيز است. حتي كار به جايي رسيده است كه اگر در بعضي كشورها از شخص مسلماني بپرسند كه چه ديني داري، مي‌ترسد كه بگويد من مسلمانم؛ چرا كه آنها مسلمان را به عنوان تروريست مي‌شناسند. اگر مسأله وهابي‌گري همين‌طور پيش رود، امنيت در همه جا به خطر مي‌افتد. كساني كه اسلام را دين ترور و خشونت معرفي مي‌كنند، به همه‌ي اديان الهي خيانت مي‌كنند.
تمدن و دنياي متمدن فعلي كارهايي كه اين فرقه ضالّه انجام مي‌دهد را نمي‌پذيرد و به همين خاطر اينها را خشن مي‌دانند. همين تخريب آثار و مشاهد مشرّفه اسلام كه نشان‌دهنده‌ي تاريخ بزرگ اسلام است چه توجيهي دارد؟ الآن مواريث تاريخي و فرهنگي نزد دنيا از اعتبار زيادي برخوردار است. اين فرقه گمراه تمام آثار تاريخي اسلام را از بين برده و مي‌برد؛ به طوري كه اگر ما ده هزار سال ديگر بخواهيم بگوييم مثلاً پدر پيامبر صلي الله عليه و آله عبدالله، و جدّش عبدالمطلب، و همسرش خديجه بوده و اين آثار آنهاست، ممكن نيست.
كارهايي كه اين عده به نام اسلام انجام مي‌دهند بسيار خطرناك است؛ حتي از روز اول قرارشان اين بود كه قبة الخضراء را هم خراب كنند كه هيچ اثري از نام پيامبر صلوات الله عليه و آله نباشد.
اينها مردمان بسيار ناداني هستند كه با كل مظاهر تمدن مخالف بودند و هستند. اسلاف اينها همان‌هايي‌ هستند كه راجع به قائلين چرخش زمين به دور آفتاب، فتواي كفر دادند.
اين براي مردم حقيقت‌جو و آرمان‌خواه اصلاً قابل پذيرش نيست غير اينكه، نيروي پول و كمك استعمار، اينها را نگهداشته است تا خيانت به اسلام كنند.
نتيجتاً اينكه در مقابل اين هجمه بزرگ و خطرناك ايستادن و روبرو شدن با آنها، و معرفي اسلام واقعي، خدمتي بسيار بزرگ و داراي اجر فراواني است.
الحمدلله امثال شما در اين مواضع مهم و حساس بسيار نافع و مؤثر بوده و هستيد. بايد در همه حال هدف اصلي شما تبليغ اسلام عزيز باشد؛ اسلامي كه پيام آن «ما ارسلناك الّا رحمة للعالمين» و رأفت و مهرباني نسبت به همديگر است.
اساس دين ما ولايت است؛ يعني اميرالمومنين عليه السلام را كه بالاترين شخصيت عالم وجود بعد از پيامبر اسلام صلي الله عليه و آله و سلم است به مردم معرفي كنيم. معرفي حضرت علي عليه السلام يعني شناخت انسان كامل و عدل مجسم به جهان، و اين را براي خود افتخار بدانيم و خدا را به اين نعمت بزرگ شاكر باشيم.
به هر حال برنامه‌هايي مثل فعاليت شما عزيزان، نشان‌دهنده اين است كه ما زنده‌ايم، حيات داريم و به دنيا اعلام مي‌كنيم كه ما هستيم. اسلام عزيز هست و ما ملتزم به احكام الهي و متعبد به شرع مقدّسيم.
بنده مجدداً از شما بزرگواران كه در مسير خدمت به دين مقدس و مكتب اهل بيت عليهم السلام فعاليت مي‌كنيد و عمر خود را وقف ترويج معارف و هدايت‌هاي اهل بيت عليهم السلام نموده‌ايد تشكر مي‌كنم، و اميدوارم همان‌طور كه روز به روز بر خدمات و برنامه‌هاي شما افزوده شده است، در آينده هم در اين مسير پيشرفت داشته باشيد، و قلب مقدس حضرت ولي عصر عليه الصلاة و السلام را مسرور نماييد.
و السلام عليكم و رحمة الله و بركاته
 

 

 

 

 

موضوع:

دوشنبه / 22 خرداد / 1391