وریز وجوهات
بسم الله الرحمن الرحیم از حوادث و اتّفاقات تاريخي كه در روز اول ماه مبارك رمضان به ‌وقوع پيوست، بيعت با ولايتعهدي حضرت امام علي بن موسي الرّضا علیهماالسلام بود. واقعه واگذاری ولایتعهدی به حضرت رضا علیه السّلام از جانب مأمون، یک نقشه سیاسی بود و...
يكشنبه: 1400/01/29 - (الأحد:5/رمضان/1442)

نسخه مناسب چاپSend by email
دعوت حضرت آيت الله العظمي صافي از عموم ملت و دوستداران اهل بيت عليهم السلام جهت برگزاري مراسم باشكوه سوگواري سالروز شهادت امام هادي عليه السلام

دعوت مرجع عاليقدر حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني‌مدظله العالي از عموم ملّت مسلمان ايران و دوستداران اهل بيت عليهم السلام، و هيئت‌هاي مذهبي براي شركت با شكوه و يكپارچه در مراسم سوگواري و دسته‌هاي سينه‌زني، در سالروز شهادت جانگداز حضرت امام هادي عليه السلام.

حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني‌مدظله‌الوارف در ديدار تعدادي از اساتيد و طلاب حوزه علميه قم، با اشاره به نقشه‌هاي دشمنان اسلام از زمان امامت حضرت امام هادي عليه الصلاة و السلام - كه ايشان را به سامرّا برده، و محبوس و تحت نظر قرار داده بودند- تا به امروز كه به ساحت مقدّس آن حضرت، جسارت‌ها مي‌نمايند، فرمودند: جاهلان و شيطان‌صفتان هرگز نخواهند توانست نور آفتاب هدايت ائمه معصومين عليهم السلام را خاموش نمايند، و خلاف ميل آنان، روز به روز بر محبت و ولايت مردم نسبت به اهل بيت عليهم السلام افزوده مي‌شود.

ايشان در بخش ديگري از بيانات خود فرمودند: زيارت جامعه كبيره، و نيز زيارت اميرالمؤمنين عليه السلام در روز مبارك عيد سعيد غدير - كه از حضرت امام هادي عليه السلام وارد شده است- رمز بقاي تشيّع در سايه الطاف و عنايات ولايت و امامت مي‌باشد.
معظّم له در ادامه فرمودند: وظيفه دوستداران اين امام معصوم در اين زمان اين است كه در روز سوم ماه رجب المرجب كه از ايام الله مي‌باشد و روز شهادت آن بزرگوار است، به خيابان‌ها آمده، و با عرض تسليت به ساحت مقدس حضرت بقية الله الاعظم ارواح العالمين له الفداء، رشد ديني و شعور مذهبي، و نيز بالاترين درجه دوستي خود را به حضرات ائمه معصومين عليهم السلام نشان دهند، و به دنيا اعلام كنند كه هرگز دست از توسّل به آن حجّت‌هاي خداوند متعال برنداشته، و با ايثار جان و مال خود در راه آن عزيزان، اهداف والاي تشيّع را ياري خواهند نمود.

موضوع:

سه شنبه / 2 خرداد / 1391