وریز وجوهات
  رؤیت هلال با چشم مسلح س. آیا رؤیت هلال با استفاده از ابزارهای نجومی (دوربین، تلسكوپ و ...) اعتبار شرعی دارد؟ ج. كفایت رؤیت با چشم مسلّّح، مورد اشكال است.والله العالم   اثبات اول ماه س. اگر رادیو و رسانه‌ها خبر...
يكشنبه: 1400/01/29 - (الأحد:5/رمضان/1442)

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آیت الله العظمی صافی با تشكر از خدمات شهردار تهران:
مردم ولي‌ّ نعمت شما هستند، به آنان احترام بگذاريد./مردم بين خدمت‌گزار و ديگران فرق مي‌گذارند.

مرجع عاليقدر شيعه حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني مدظله العالي، امروز جمعه 22/02/91 دكتر قاليباف شهردار محترم تهران، و عده‌اي از معاونان و مسئولان فرهنگي و اجتماعي شهرداري تهران را به حضور پذيرفتند.
در ابتداي اين ديدار، دكتر قاليباف گزارش مفصّلي از برنامه‌هاي شهرداري تهران و كارهاي مهمّي كه در اين چند ساله در شهر بزرگ تهران انجام شده ارائه داد.
حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني مدظله العالي در ابتدا ميلاد مسعود حضرت صديقه طاهره سلام الله عليها را به محضر مقدس حضرت ولي عصر عجل الله تعالي فرجه الشريف، و به همه دوستداران و شيعيان حضرت، و حاضرين در جلسه تبريك و تهنيت گفتند، و فرمودند:
انشاء الله همه ما از بركات اين عيد سعيد، برخوردار بوده، و زندگي پربركت حضرت صديقه طاهره سلام الله عليها را براي خود الگو و سرمشق قرار دهيم.
معظم له در بخش ديگري از سخنان خود فرمودند:

مطالبي كه جنابعالي تذكر داريد، موجب خرسندي و سرور اينجانب شد و بسيار لذّت بردم. شهر تهران اهميت بسيار بزرگي در جهان اسلام و منطقه دارد؛ تهران مركز و پايتخت نظام اسلامي است كه بايد در تمام جهات، الگوي جهان اسلام باشد.
كشور ما كه بحمدالله افتخار دارد در ذيل عنايات حضرت بقيه الله الاعظم و اهل بيت عليهم الصلاة و السلام ‌باشد، اساس تمدّن و مديريت آن، بايد تمدن اسلامي و علوي بوده، و بر اساس عهدنامه حضرت اميرالمؤمنين عليه السلام به مالك اشتر اداره شود.
ايشان در ادامه با توجه به اهميت رعايت حقوق شهروندان و مردم بر مسئولان فرمودند:
مردم شريف ايران كه هميشه در صحنه‌هاي مختلف حضور يكپارچه خود را نشان داده، و از اصول و ارزش‌هاي اسلامي نظام دفاع مي‌نمايند، بر همه مسئولان حقوق بسيار زيادي دارند، كه مسئولان اولاً بايد قدردان و شاكر چنين مردم فهيم و شريفي باشند، و ثانياً‌حقوق آنان را به طور كامل رعايت نموده، و وسايل رضايت و خوشنودي آنان را فراهم نمايند.
حضرت آيت الله العظمي صافي در ادامه بيانات خود با توجه به تعداد زياد محرومان و ضعفا در جامعه فرمودند:
وظيفه همه مسئولان اين است كه رعايت حال ضعفا را در درجه اول وظايف خود قرار بدهند، و بين شمال شهر و جنوب شهر نبايد امتيازي بگذارند. همه ساكنان جنوب و شمال بندگان خداوند هستند، و حقوق آنها بايد مراعات شود. احترام آنان براي شما و همه مسئولان مملكت واجب است.
معظم له در قسمت ديگري از سخنان خود فرمودند:
مردم وليّ نعمت همه مسئولان مي‌باشند و بايد به همه آنها احترام گذاشت. مردم بين خدمت‌گزار و ديگران فرق مي‌گذارند.
شما بايد خدا را شكر كنيد كه افتخار داريد به اين مردم خدمت مي كنيد و بر خدمت خود بر مردم، نبايد منّت گذاشت.
بنده از جنابعالي تشكر مي‌كنم كه خدمت به مردم را براي خود افتخار دانسته، و آن را وسيله تقرب به خداوند متعال مي‌دانيد.
مرجع عاليقدر شيعه در قسمت ديگري از فرمايشات خود نسبت به تورم و گراني در جامعه هشدار دادند و فرمودند:
همه بايد اين معضل بزرگ را برطرف نموده و رضايت مردم را جلب نمايند.
ايشان در ادامه، با اشاره به مسائل فرهنگي و مذهبي، به خصوص مسأله حجاب و رعايت اين سنت بزرگ اسلامي در جامعه، خواستار رعايت شئون اسلامي و دستورات شرع مقدس در تمامي مراكز هنري و فرهنگي مربوط به شهرداري شدند و فرمودند:
تمام سنت‌هاي گذشته ما بايد حفظ شود، و زمينه‌اي براي سنّت‌شكني فراهم نگردد. چادر، براي زن مسلمان يك پوشش سنتي و اسلامي است كه يبش از هزار سال است زنان مسلمان ما آن را حفظ نموده و به آن افتخار مي‌نمايند. چادر، لباس متحد الشكل زنان مسلمان مي‌باشد.
زن در نزد خداوند متعال بسيار عزيز و داراي كرامت است، و خود آنان بايد اين كرامت و قداست را حفظ نموده و به آن افتخار نمايند.
معظم له در پايان اين ديدار فرموند:
اميدوارم كه خدمات شما مورد رضايت حضرت ولي الله الاعظم امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف قرار بگيرد، و همه اهتمام خودتان را در اين راه قرار دهيد كه وجود مقدس آقا امام زمان عليه الصلاة و السلام از شما خشنود گردد، و من هم براي موفقيت بيشتر شما دعا مي‌كنم.
 

موضوع:

جمعه / 22 ارديبهشت / 1391