وریز وجوهات
بسم الله الرحمن الرحیم در اين دنياي پرغوغا كه بسياري از مردم از فشار مادّيّات و مدنيّت (منهاي انسانيّت) خسته شده و از سرگرداني هايي كه توجّه به مادّيّات براي بشر فراهم نموده، به ستوه آمده و از رواج فساد اخلاق، فحشا و بي عفّتي و خدعه و نيرنگ رنج مي...
يكشنبه: 1400/01/29 - (الأحد:5/رمضان/1442)

نسخه مناسب چاپSend by email
بازديد مرجع عاليقدر از مسجد امام حسن عسكري عليه السلام

مرجع عاليقدر شيعه حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني مدظله العالي قبل از عزيمت به مشهد مقدس، با حضور در مسجد امام حسن عسكري عليه‌ السلام، از مراحل ساخت و توسعه اين مسجد بازديد كردند.

مسجد امام حسن عسكري عليه السلام كه به امر مبارك امام حسن عسكري عليه السلام ساخته شده، و در طول صدها سال مورد توجه علما و مؤمنين و محدثين بزرگ بوده است، در زمان مرحوم حضرت آيت الله العظمي گلپايگاني رحمة الله عليه، حدود هفت هزار مترمربع به ساختمان قديم اين مسجد اضافه شد، و در زيربنايي حدود بيست و پنج هزار متر مربع بازسازي گرديد كه يكي از شاهكارهاي بزرگ اسلامي در عصر حاضر به شمار مي‌رود.
حضرت آيت الله العظمي صافي در ابتداي اين بازديد، از پيشرفت‌هاي ساختمان مسجد جديد كه به وسيله‌ي مهندس گرجي گزارش آن ارائه شد، ابراز قدرداني و تشكر كردند.
معظم له در جمع كارگران و كاركنان، و پرسنل فني و مهندسي توسعه مسجد، ضمن تشكر و قدرداني از همه كساني كه در بناي مسجد امام حسن عسكري عليه السلام سهمي دارند فرمودند:
علاقه‌ي قلبي من اين است كه من هم يك كارگر ساده براي اين مسجد باشم، كه اين افتخاري بس بزرگ است.
ايشان در ادامه با بيان اينكه اين مسجد به حضرت امام حسن عسكري عليه السلام پدر بزرگوار حضرت بقية الله الاعظم ارواحنا له الفداء منسوب است فرمودند: اكنون هم اين مسجد، مورد عنايات خاصه‌ي حضرت ولي الله الاعظم حجة‌ ابن الحسن عليه الصلاة و السلام مي‌باشد، و خدمت در اينجا موجب خشنودي و خرسندي قلب مقدس ايشان است.

ايشان ابراز اميدواري كردند كه اين مسجد تا ظهور موفور السرور حضرت ارواح العالمين له الفداء به بهترين وجه ممكن نورافشاني داشته، و جامعه‌ي اسلامي ما از آن بهره‌مند شوند.
همچنين معظم له در ادامه بيانات خويش، ساخت بناي جديد اين مسجد را اعتبار و آبرويي بزرگ براي شهر مقدس قم، و حوزه‌علميه دانستند.
ايشان در خاتمه ضمن تشكر مجدد از خيريني كه از ابتدا تا كنون در اين مسجد مساعدت و همكاري داشته‌اند،‌ براي همه آنها دعا، و مزيد توفيقات همه را در خدمت به مكتب نوراني تشيع مسألت نمودند.

 

 

موضوع:

دوشنبه / 12 تير / 1391