وریز وجوهات
بسم الله الرحمن الرحیم يكي از وظايف و برنامه‎هايي كه روزه‎داران در ماه رمضان اجرا مي‎نمايند، دعا و مناجات و طلب حوايج از خداوند قاضي‌الحاجات است.     دعا، نجات از ناامیدی. خواندن دعا و طلب خيركردن از خداوند در هر زمان،...
دوشنبه: 1400/01/30 - (الاثنين:6/رمضان/1442)

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمی صافی در دیدار فرمانده نیروی انتظامی استان قم:
نيروي انتظامي با قدرت و قوّت وظايف اصلي خود را كه همان حفظ امنيت و مبارزه با منكرات مي‌باشد ادامه دهد و از منع و اعتراض ديگران واهمه‌اي نداشته باشد.

صبح امروز چهارشنبه 8/6/1391 فرمانده‌ي جديد نيروي انتظامي استان قم سردار مجتبايي با مرجع عاليقدر حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني مدظله الوارف ديدار كرد.
معظم له در اين ديدار، بياناتي ارائه فرمودند كه قسمتي از آن به شرح ذيل است:
اعوذ بالله من الشيطان الرجيم. بسم الله الرحمن الرحيم. الحمدلله رب العالمين و الصلاة و السلام علي سيد الاولين و الآخرين سيدنا ابي القاسم محمد و علي آله الطيبين الطاهرين المعصومين لاسيما مولانا بقية‌الله في الارضين و اللعن علي اعدائهم اجمعين الي يوم الدين.
وَلْتَكُنْ مِنْكُمْ أُمَّةٌ يدْعُونَ إِلَى الْخَيرِ وَيأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَينْهَوْنَ عَنِ الْمُنْكَرِ/آل عمران؛ آيه104.
با عرض تشكر از شما عزيزان، بنده از بيانات شما استفاده كردم و بخشي از مطالبي را كه مي‌خواستم تذكر بدهم، شما تذكر داديد. واقعاً همه بايد در همين مسير تبليغ دين، حفظ سنت‌هاي اسلامي و حفظ هويت معنوي جامعه تلاش كنند.
الحمدلله نيروي انتظامي طبق آنچه كه من درك كرده‌ام مورد رضايت مردم است؛ چرا كه شما عزيزان در مسائل ديني، مثل امر به معروف و نهي از منكر تا جايي كه ممكن بوده و ديگران مانع نشده‌اند موفق بوده‌ايد.

مهمترين وظيفه نيروي انتظامي همين است كه صيانت جامعه را حفظ كنيد و نگذاريد منكرات و معاصي در جامعه رواج پيدا كند.
نيروي انتظامي از نهادهاي مورد حاجت جامعه است و مانند برخي نهادها نيست كه بود و نبودشان علي السواء باشد. اگر اين نيرو نباشد جامعه نمي‌تواند پيشرفت داشته باشد. بايد اين نيرو هر چه بيشتر، محكم‌تر و مجهزتر باشد و احساس مسئوليت كند كه اين براي مردم اسباب امنيت و آسايش و رفاه مي‌شود.
شما بايد مواظب باشيد كه منكرات رواج پيدا نكند كه اگر اينطور شد جلوگيري از آن سخت‌تر مي‌شود؛ امسال از پارسال مشكل‌تر است و اگر جلوگيري نشود چند سال ديگر خيلي دشوارتر مي‌شود تا جايي كه جلوگيري از آن ناممكن مي‌شود.
نيروي انتظامي با قدرت و قوّت وظايف اصلي خود را كه همان حفظ امنيت و مبارزه با منكرات مي‌باشد ادامه دهد و از منع و اعتراض ديگران واهمه‌اي نداشته باشد.
البته همه بايد در اجراي مقاصدي كه بيان داشتيد همكاري كنند و نمي‌شود همه را به نيروي انتظامي واگذار كنيم. نبايد طوري باشد كه نيروي انتظامي با اين ملاهي و مناهي مبارزه كند و در جايي ديگر اينها مورد تشويق قرار بگيرند!
به هر حال در وضعيت فعلي مردم به نيروي انتظامي خوش‌بين شده‌اند و بايد اين اعتماد و خوش‌بيني مردم را قدردان باشيد و آن را حفظ كنيد.
تعليمات اسلامي خود به خود صيانت‌بخش است، و مانع از انجام معاصي و منكرات مي‌شود و كساني كه مرتكب منكرات مي‌شوند تقوا و ايمان به مبدأ و معادشان ضعيف است. شما اگر الان از بسياري بپرسيد كه چرا در جامعه مرتكب معاصي و ملاهي نمي‌شوند مي‌گويند كه چون مسلمانيم و متعهديم كه به احكام اسلام عمل كنيم.
آنهايي كه زنهايشان چادر دارند و با بهترين حجاب وارد جامعه مي‌شوند به خاطر تعهد به اسلام و احكام آن، اينطور عمل مي‌كنند. راه اصلي هم همان است كه ما متعهد به اسلام باشيم، متعهد به شعائر اسلام باشيم و هر چه آنها در جامعه تقويت پيدا كند مقاصد دين بيشتر تأمين مي‌شود.
معظم له در بخش ديگري از بيانات خود با ذكر اهميت و جايگاه شهر مقدس قم فرمودند:‌
انجام وظيفه در شهر قم با وجود حرم حضرت معصومه عليها السلام و سوابق درخشان اين شهر و حوزه علميه جهاني اسلام، سنگين‌تر است و شما بايد در تأمين اين مقاصد و اهداف، بيشتر از ساير شهرها تلاش نماييد.
بنده مجدداً از شما تشكر مي كنم و اميدوارم كه شما در عش آل محمد صلوات الله عليهم اجمعين بتوانيد موجبات رضايت خاطر مبارك حضرت ولي‌عصر عجل الله تعالي فرجه الشريف را فراهم كنيد. هر تلاشي هم كه مي‌كنيد به حساب ايشان بگذاريد و ايشان هم كمك مي‌كنند و انشاء الله مقاصد تأمين خواهد شد. و السلام عليكم و رحمة الله
در ابتداي اين ديدار، فرمانده نيروي انتظامي استان قم گزارشي از فعاليت‌ها و برنامه‌هاي اين نيرو ارائه داد.

 

موضوع:

چهارشنبه / 8 شهريور / 1391