وریز وجوهات
بشر دنياي مادّي، انسان عصر فضا، جهان سركش و رها شده از التزامات اخلاقي، جوامع ماشيني و اجتماعات سرمايه‎داري كه شب و روز از كار و كوشش براي يك زندگي پر از حرارت مادّي آرام نمي‎گيرند؛ جوامعي كه در آن رشته‎هاي محكم و استوار فضيلت، پاكدامني و عفاف يكي...
يكشنبه: 1400/01/29 - (الأحد:5/رمضان/1442)

نسخه مناسب چاپSend by email
بيانات حضرت آيت الله العظمي صافي در جمع معتكفين مسجد گوهرشاد در مشهد مقدس

مرجع عاليقدر حضرت آيت الله العظمي صافي روز چهارشنبه 25/5/1391 در اجتماع يك هزار نفري معتكفين در مسجد جامع گوهرشاد، در جوار مضجع شريف حضرت ثامن الحجج علي بن موسي الرضا عليه السلام حضور يافتند و براي آنان سخنان مبسوطي ايراد فرمودند.
حضور اين مرجع بزرگ در جمع اعتكاف كنندگان كه تأثير بسيار زيادي در آن گذاشته بود و با حالت شوق و اشتياق خاصي اين مرجع بزرگوار را مانند نگيني در ميان گرفته بودند غير قابل وصف مي‌باشد.
حضرت آيت الله العظمي صافي بعد از عرض ادب و سلام به پيشگاه مقدس حضرت امام رضا عليه السلام فرمودند: احساسي كه بنده در جمع شما روزه‌داران معتكف دارم، هرگز قابل توصيف نيست. من به چهره‌ي نوراني شما عزيزان كه نگاه مي‌كنم بسيار لذت مي‌برم و اين حضور را ذخيره بزرگ در روز قيامت براي خود مي‌دانم.
معظم له با توجه برنامه‌هاي انسان‌ساز دين مقدس اسلام فرمودند: اين مراسم و امثال آن دليل بر جامعيت دين اسلام است كه براي ترفيع روح و روان انسان هم برنامه‌هاي گوناگوني دارد كه همه مطابق با فطرت سليم انساني و مطابق با احتياجات بشريت به آنها مي‌باشد.
ايشان ادامه دادند: انساني كه در كارهاي دنيايي خود غرق شده است و خسته از ناملايمات زندگي است، چند روزي او را به خلوت با خداي خود و انس با پروردگار دعوت مي‌كند كه در آن با تفكر صحيح، برنامه‌هاي آينده‌ي خود را رنگ و بوي خدائي دهد و نسبت به كارهاي گذشته‌ي خود تجديدنظر نموده و از خداوند قادر متعال مدد و كمك بگيرد.

مرجع تقليد شيعيان جهان افزودند: يكي از اين برنامه‌هاي مهم اعتكاف و دعا مي‌باشد كه ارتباط مخلوق را با خالق خود برقرار نموده و خود را در ضيافت خاص الهي مي‌بيند. از اين فرصت‌ها كمال استفاده را ببريد و از دعاهاي وارده بخصوص دعاي ابوحمزه ثمالي كه سرتاسر معرفت و درس زندگي مي‌باشد،‌ بهره ببريد.
معظم له در ادامه اظهار داشتند: من خود افتخار مي‌كنم كه اگر براي معتكفين خادم بودم و اي كاش مي‌توانستم به شما خدمت كنم و از اين حال و هواي روحاني و معنوي اعتكاف بهره مي‌بردم. براي همه مسلمانان و مستضعفان دعا كنيد و از خداوند متعال فرج آقا امام زمان عليه السلام را بخواهيد تا مشكلات جوامع اسلامي برطرف شود و خودتان هم با آن حضرت تجديد عهد نماييد كه سرباز خوبي براي ايشان باشيد و از حضرت علي بن موسي الرضا عليه السلام كه در اين مكان مقدس در جوار آن حضرت معتكف شده‌ايد،‌استمداد بجوئيد و از ايشان بخواهيد كه از علوم و معارف نوراني آن حضرت استفاده نموده و مشمول لطف و عنايت خاصه ايشان باشيد.
من هم صميمانه و خاضعانه از همه شما ملتمس دعا هستم.
موفق و مؤيد باشيد.

 

موضوع:

جمعه / 27 مرداد / 1391