وریز وجوهات
بسم الله الرحمن الرحیم يكي از وظايف و برنامه‎هايي كه روزه‎داران در ماه رمضان اجرا مي‎نمايند، دعا و مناجات و طلب حوايج از خداوند قاضي‌الحاجات است.     دعا، نجات از ناامیدی. خواندن دعا و طلب خيركردن از خداوند در هر زمان،...
دوشنبه: 1400/01/30 - (الاثنين:6/رمضان/1442)

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آیت الله العظمی صافی در دیدار فرماندهان نیروی انتظامی مشهد مقدس:
تمام نهادها بايد نيروي انتظامي را در مبارزه با فساد اخلاقي و امر به معروف و نهي از منكر ياري دهند./دريافت حقوق از بيت المال براي كساني كه خيانت به اسلام مي كنند جايز نيست

فرماندهان نيروي انتظامي شهر مقدس مشهد روز چهارشنبه 28/4/91 با مرجع عاليقدر شيعه حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني مدظله الوارف ديدار كردند.
در ابتداي اين ديدار، معظم له با تقدير و تشكر از خدمات نيروي انتظامي، وجود نهادهايي، مانند اين نيرو را در جامعه ضروري دانستند و فرمودند: در حكومت اسلامي هر نهادي موقعيت خاص خود را دارد؛ بعضي از آنها وجودشان در جامعه نقشي اساسي دارد كه اگر نباشد تمدن و فرهنگ آن جامعه از بين مي‌رود، و انسان نمي‌تواند بدون وجود آنها زندگي كند؛ و بعضي از نهادها مورد لزوم جامعه نيستند، و نبايد باشند.
ايشان خدمت به مشهد مقدس را افتخاري بزرگ دانستند و ادامه دادند: انجام وظيفه نيروي انتظامي در جوار ملكوتي بارگاه امام رضا عليه الصلاة و السلام قداست و اجر بيشتري دارد، چرا كه مشهد شهري جهاني و پايتخت معنوي ايران است.

حضرت آيت الله العظمي صافي با اشاره به اجراي طرح هاي مبارزه با مفاسد اخلاقي در نيروي انتظامي، فرمودند: الحمدلله نيروي انتظامي در همه كشور ولو اينكه بعضي گله مند هستند و راضي به كار اين نيروي عزيز نيستند وظيفه امر به معروف و نهي از منكر را انجام مي دهد و بايد هم ادامه دهد. وقتي مردم تعهد و اقتدار اين نيرو را مي‌بينند، بيشتر اعتماد مي كنند و خوشحال‌تر مي‌شوند.
معظم له با بيان اينكه هويت نيروي انتظامي، امر به معروف و نهي از منكر است بيان كردند: در انجام اين وظيفه خطير بايد نهادهاي ديگر به كمك نيروي انتظامي بيايند، و همه با هم با كمال قدرت، با مفاسد مختلف، مثل فساد اخلاقي و بدحجابي مبارزه كنند.
ايشان در ادامه بيانات خود در ديدار با فرماندهان نيروي انتظامي مشهد فرمودند: همه مردم بر امنيت اخلاقي نظام متفق القول هستند و مي دانند كه اگر مفاسد اخلاقي ادامه پيدا كند و امر به معروف و نهي از منكر انجام نشود، نظام و جامعه رو به اضمحلال خواهد رفت و نابود خواهد شد.
مرجع عاليقدر حضرت آيت الله العظمي صافي در ادامه با بيان اينكه همه در برابر حقوقي كه از بيت المال دريافت مي كنند مسئول هستند فرمودند: حقوقي كه شما در برابر اين خدمت بزرگ دريافت مي كنيد حق شماست، اما بعضي‌ها بايد بابت حقوقي كه از بيت المال مي‌گيرند پاسخ دهند، چرا كه نه تنها خدمتي به جامعه اسلامي نمي كنند بلكه به اسلام و مردم مسلمان خيانت هم مي كنند. دريافت حقوق از بيت المال براي كساني كه خيانت به اسلام مي كنند جايز نيست.
ايشان در پايان با تشكر و مسألت توفيق براي نيروي انتظامي، مردم را رعيت امام زمان عليه الصلاة و السلام دانستند و خدمت به آنها را خدمت به آن حضرت برشمردند و براي توفيق بيشتر آنها در خدمت به اسلام و مردم دعا كردند.
 

 

موضوع:

جمعه / 30 تير / 1391