وریز وجوهات
بسم الله الرحمن الرحیم يكي از وظايف و برنامه‎هايي كه روزه‎داران در ماه رمضان اجرا مي‎نمايند، دعا و مناجات و طلب حوايج از خداوند قاضي‌الحاجات است.     دعا، نجات از ناامیدی. خواندن دعا و طلب خيركردن از خداوند در هر زمان،...
دوشنبه: 1400/01/30 - (الاثنين:6/رمضان/1442)

نسخه مناسب چاپSend by email
آیت الله العظمی صافی در دیدار دبیر کل جدید مجمع تقریب مذاهب اسلامی:
همه مسلمانان در عصر بيداري اسلامي بايد با وحدت كلمه و كلمه واحده دسيسه‌هاي دشمنان اسلام را نقش بر آب نمايند./ قصد دشمنان از ايجاد اختلاف و تفرقه‌افكني بين مسلمانان، استعمار كشورهاي اسلامي

 جناب حجة الاسلام و المسلمين آقاي اراكي دبير كل جديد مجمع تقريب مذاهب اسلامي دوشنبه 26/4/91 با مرجع عاليقدر حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني مدظله الوارف در مشهد مقدّس ديدار كردند.

 در ابتداي اين ديدار، دبير كل جديد مجمع، گزارشي از برنامه‌هاي اين مركز ارائه دادند. حضرت آيت الله العظمي صافي مدظله الوارف در اين ديدار بيانات مبسوط و ارزشمندي ارائه فرمودند كه قسمتي از آن به شرح ذيل است:
معظم له با اشاره به اينكه مسأله تقريب بين مسلمانان جهان، وظيفه همه علماء اسلام در عصر غيبت است فرمودند: دشمنان اسلام هميشه درصدد اختلاف و تفرقه انداختن بين مسلمانان بوده و هستند تا بتوانند به آرزوهاي ديرينه خود - كه همان استعمار كشورهاي اسلامي، و استفاده از منابع و منافع غني و سرشار مسلمانان است- دست يابند.
ايشان در ادامه با بيان اهمّيت وحدت كلمه بين مسلمانان بيان كردند: امروز دشمن از اتحاد و يكپارچگي مسلمانان در عصر بيداري اسلامي هراس دارد. همه مسلمانان بايد با وحدت كلمه و كلمه واحد دسيسه‌هاي دشمنان را نقش بر آب نمايند و عزت و عظمت ديرينه مسلمانان را دوباره احياء كنند.
ايشان در ادامه با بيان سابقه بحث تقريب مذاهب، يكي از دغدغه‌هاي مهم مرحوم آيت الله العظمي بروجردي رحمة الله عليه را تقريب بين مسلمانان دانستند و فرمودند: اشتياق دانشمندان بزرگ اهل سنت به ديدار و ملاقات با مرحوم آيت الله العظمي بروجردي و مكاتبات با ايشان همه از موفقيت‌آميز بودن برنامه‌هاي ايشان در راستاي تقريب مذاهب حكايت دارد.
معظم له در ادامه ديدار با بيان اينكه اعتراض به مسأله تخريب آثار اسلامي در حرمين شريفين به خصوص مدينه، نبايد به عنوان مسأله اختصاصي شيعه مطرح شود بيان كردند: مسأله تخريب آثار اسلامي توسط فرقه نادان و گمراهي كه از حقيقت اسلام دور هستند مختص شيعه نيست، بلكه مسأله‌اي فرامذهبي است. مسأله اين است كه هر هويتي با تاريخ و آثار تاريخي آن شناخته مي‌شود، و اگر آثار تاريخي اسلامي از بين برود، خسارت بزرگي به اسلام وارد شده است.
ايشان در پايان با تشكر از فعاليت‌هاي حجة الاسلام آقاي اراكي در سمت‌هاي مختلفي كه مشغول فعاليت بوده‌اند، براي موفقيت ايشان در انجام اين وظيفه مهمّ دعا فرمودند.

 

 

موضوع:

سه شنبه / 27 تير / 1391