وریز وجوهات
بسم الله الرحمن الرحیم يكي از وظايف و برنامه‎هايي كه روزه‎داران در ماه رمضان اجرا مي‎نمايند، دعا و مناجات و طلب حوايج از خداوند قاضي‌الحاجات است.     دعا، نجات از ناامیدی. خواندن دعا و طلب خيركردن از خداوند در هر زمان،...
دوشنبه: 1400/01/30 - (الاثنين:6/رمضان/1442)

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمي صافي در ديدار فرماندهان سپاه قم:
مديران كشور مراقب حفظ مسير اوليه انقلاب باشند؛ نه خودشان راه كج بروند و نه مسير را عوض كنند./ لباس پاسدار، لباس پاسداري از دين و قرآن است و خود، اين لباس را پاس بداريد.

 

صبح دوشنبه 27/6/91، مسئول نمايندگي وليّ فقيه در سپاه استان قم و فرماندهان سپاه استان با مرجع عاليقدر شيعه حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني مدظله الوارف ديدار كردند.
در اين ديدار كه در آستانه هفته دفاع مقدس برگزار شد، مسئول محترم نمايندگي ولي فقيه در سپاه قم، گزارشي از برنامه‌هاي اين مركز ارائه داد.
معظم له نيز در اين ديدار بياناتي ارائه فرمودند كه قسمتي از آن به شرح ذيل است:
***
بسم الله الرحمن الرحيم
قال الله تعالي: «إِنَّ اللهَ يُحِبُّ الَّذينَ يُقاتِلُونَ في‏ سَبيلِهِ صَفًّا كَأَنَّهُمْ بُنْيانٌ مَرْصُوص‏»/سوره صف، آيه4

بنده از توضيحات مسرّت‌بخشي كه تذكر داديد تشكر و اين توفيقات را به همه شما تبريك عرض مي‌كنم. واقعاً مسير، مسير دين، تبليغ اسلام، تقويت كلمه‌ي لا اله الا الله و ترويج مكتب اهل بيت عليهم السلام است و اميدوارم در اين مسير مبارك، موفق باشيد.
 
هدف تأسيس سپاه، دفاع از هويت انقلاب يعني اسلاميت نظام بود
بنده انصافاً مي‌دانم كه شما عزيزان از شعارهايي كه از اول انقلاب داشتيد دور نشده‌ايد، البته توقع هم همين است، چرا كه اصل تأسيس سپاه براي همين بوده است.
سپاه براي اين به وجود آمد كه از انقلاب دفاع كند، آن هم نه از اسم انقلاب، بلكه از هويت انقلاب يعني اسلام عزيز. الحمدلله حالا هم همين‌طور است و تا هميشه هم بايد همين هويت حفظ شود و اگر خداي ناخواسته كسي بخواهد خدشه‌اي به هويت اين انقلاب وارد كند سپاه پاسداران محافظ آن باشد.
 
انقلاب اسلامي، نعمت بزرگ الهي است
نبايد يادمان برود كه اين انقلاب از نعمت‌هاي بزرگي بود كه خداوند به ما عطا فرمود. مسأله انقلاب اسلامي و پيروزي آن، واقعه مهمّ تاريخي بود كه همه دنيا را متحيّر ساخت.
ما بايد خدا را به خاطر اين نعمت عظيم شكر كنيم‌ و نبايد اجازه دهيم طوري شود كه اين نعمت از دست برود و بركات الهي كه براي ما داشت و دارد ضعيف گردد.
پيروزي در دفاع مقدس از بركات غيبيه بود
دفاع مقدس هم همين‌طور از توجهات و بركات غيبيه بود. اين مسأله هم تاريخ مهمي است كه بايد آن را حفظ كنيم تا مردم آينده ببيند و بدانند كه ما يك چنين سابقه‌اي داشتيم؛ روزگاري براي اين مملكت پيش آمده بود كه خيال مي‌كردند اگر امروز به خرمشهر حمله كنند فردا تهران ساقط مي‌شود و البته با حساب دنيايي خودشان درست هم بود، ولي الحمدلله مردم و جوانان عزيز ما، اين شهداي راه حق، مقاومت، فداكاري و ايثاري از خود نشان دادند كه هيچ‌كس تصور آن را نمي‌كرد.
 
بزرگداشت هفته دفاع مقدس، يادآور مقاومت و فداكاري شهداء است
همين برنامه‌هايي هم كه شما داريد، براي اين است كه اين تاريخ را فراموش نكنيم و يادمان باشد كه با زحمات و فداكاري‌هاي شهداء بود كه اين اوضاع فراهم شده است. بايد اين يادآوري‌ها هميشه باشد تا اهداف و نيات شهداي عزيز فراموش نشود. بايد اين تاريخ را براي اطلاع آيندگان حفظ كرد.
 
مديران كشور مراقب حفظ مسير اوليه انقلاب باشند
براي حفظ اين تاريخ، بايد تعهّد به احكام اسلامي و حفظ هويت انقلاب مخصوصاً از سوي مسئولان ديده شود. كساني كه مديريتي دارند، بايد مواظب باشند كه نه خودشان راه كج بروند و نه اين‌كه مسير را عوض كنند. مسير همان مسيري است كه روز اول مرحوم امام ره، مراجع و علما در آن مسير بودند.
 
براي حفظ جامعه اسلامي بايد بر همه جهات مراقبت كرد
اگر بخواهيم مسير انقلاب حفظ شود بايد در همه جهات اعم از ديني، سياسي، اقتصادي و ... مراقب باشيم، كه اگر مثلاً از جهت ديني صدمه‌اي به جامعه وارد شود و طوري شود كه تعهّد مسئولان و مردم خداي ناكرده ضعيف شود، مسير عوض خواهد شد. بايد طوري شود كه مردم هميشه ببينند اسلام در حال پيشرفت است و احكام اسلامي در حال عملي‌شدن مي‌باشد.
 
لباس پاسدار، لباس پاسداري از دين و قرآن است.
سپاه پاسداران هم – همان‌طور كه عرض كردم- از نهادهايي است كه الحمدلله تا به حال بر حرف اوليه خود باقي مانده‌اند و اميدواريم كه انشاء الله تا آخر هم، اين‌گونه باقي بمانند كه اگر اين طور باشد، كار شما جهاد است.
كسي كه لباس سپاه را مي‌پوشد، در حال عبادت و جهاد است. اگر يك پاسدار، ملتفت باشد كه اين لباس، يعني لباس پاسداري دين، پاسداري قرآن، اين خيلي با ارزش و والاست.
شما بايد افتخار كنيد كه سرباز لشكر امام زمان عليه السلام و لشكر اسلام هستيد. بايد افتخار كنيد كه با پوشيدن اين لباس، به همه اعلام مي‌كنيد كه ما مي‌خواهيم اسلام را نگه داريم و پاي حرف خودمان، يعني اسلام مي‌ايستيم و پرچم اسلام را در همه جا به اهتزاز درمي‌آوريم. اگر اين طور باشد، اين جهاد و عبادتي بزرگ و باارزش است.
به هر حال اين توفيقاتي را نصيب شما شده است به شما عزيزان تبريك عرض مي‌كنم. سلام بنده را به همه عزيزاني كه اينجا حضور ندارند و در اين لباس مقدس خدمت مي‌كنند ابلاغ بفرماييد. و السلام عليكم و رحمة الله و بركاته

موضوع:

سه شنبه / 28 شهريور / 1391