وریز وجوهات
بسم الله الرحمن الرحیم يكي از وظايف و برنامه‎هايي كه روزه‎داران در ماه رمضان اجرا مي‎نمايند، دعا و مناجات و طلب حوايج از خداوند قاضي‌الحاجات است.     دعا، نجات از ناامیدی. خواندن دعا و طلب خيركردن از خداوند در هر زمان،...
دوشنبه: 1400/01/30 - (الاثنين:6/رمضان/1442)

نسخه مناسب چاپSend by email
آیت الله العظمی صافی در دیدار اعضای ستاد ساخت ضریح مطهر امام حسین علیه السلام:
اينجانب بر دستان سازندگان اين ضريح مطهّر بوسه مي‌زنم.

اعضاي ستاد ساخت ضريح مطهر حضرت سيد الشهداء عليه السلام صبح چهارشنبه 29/6/91 با مرجع عاليقدر حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني مدظله الوارف ديدار كردند.
در اين ديدار كه همزمان با دهه كرامت و در آستانه رونمايي از ضريح مطهر امام حسين عليه السلام انجام شد، مسئول اين ستاد گزارشي از نحوه فعاليت‌هاي اين مركز ارائه داد.
حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني نيز در اين ديدار با اظهار مسرت از اتمام اين كار معنوي بزرگ بيان داشتند: من به همه عزيزاني كه اين افتخار نصيب آنها شده است، تبريك و تهنيت عرض مي‌نمايم. چه خدمت و عبادتي بالاتر از اين‌كه توانستيد براي مضجع شريف و نوراني قبله احرار و سالار شهيدان حضرت ابي عبدالله الحسين عليه السلام ضريح بسازيد و آن را در بهترين شكل ممكن به دوستداران اهل البيت عليهم السلام تقديم كنيد. بايد كساني كه اين توفيق براي آنها فراهم شده تا بتوانند چنين خدمتي را به اهل بيت مخصوصاً حضرت سيد الشهداء عليهم السلام انجام بدهند قدردان اين نعمت باشند و آن را از توفيقات الهي و عنايات خاصه حضرات ائمه معصومين عليهم السلام بدانند.

معظم له در ادامه با اشاره به اهميت بازسازي عتبات عاليات تأكيد كردند: در مورد اقداماتي كه راجع به عتبات عاليات مي‌شود اگر امثال شما عزيزان اين كار را قبول نكنند مطمئن باشيد كشورهاي ديگر آن را مي‌پذيرند و با كيفيتي كه خودشان مي‌خواهند اين كار را انجام مي‌دهند و اگر اين طور شود، كم كم اين مشاهد مقدسه از دست ما خارج مي‌شود.
ايشان با بيان اين‌كه طبق آيات قرآني و روايات اهل بيت عليهم السلام، متصدي اين امور بايد افراد با تقوي و پاك عقيده باشند فرمودند: الحمدلله اين توفيق نصيب شيعيان اهل بيت مخصوصاً مردم ايران و بخصوص مردم قم شده است كه همه بايد قدردان اين نعمت باشند و خدا را به خاطر توفيقي كه در خدمت به اهل بيت عليهم السلام نصيبشان شده شكر بگذارند و از اين به بعد هم بايد مردم ايران در اين امر مهم و مقدس پيش‌قدم باشند.
معظم له در ادامه بيان داشتند: اولين شخصي كه از ساخت اين ضريح منور و مقدس مسرور مي‌شود، حضرت وليّ عصر عجل الله تعالي فرجه الشريف هستند.
ايشان در پايان با آرزوي توفيق براي همه دست‌اندركاران اين كار بزرگ مذهبي و ولائي فرمودند: اينجانب بر دستان سازندگان اين ضريح مطهّر بوسه مي‌زنم، و يا ليتني كنت معكم؛ اي كاش بنده هم در خدمت همه‌ي كساني كه اين ضريح را ‌ساختند بودم و خدمتگزاري آنها را مي‌كردم.
شايان ذكر است كه كار ساخت ضريح مطهر حضرت سيد الشهدا عليه السلام كه از خرداد 1388 در قم آغاز شده بود به اتمام رسيده است و در دهه كرامت رونمايي خواهد شد و از 11 مهرماه به مدت دو هفته براي بازديد دوستداران اهل بيت عليهم السلام در معرض ديد شيفتگان قرار خواهد گرفت.
 

موضوع:

پنجشنبه / 30 شهريور / 1391