وریز وجوهات
بسم الله الرحمن الرحیم قال الله تبارک و تعالی: «يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا كُتِبَ عَلَيْكُمُ الصِّيامُ كَما كُتِبَ عَلَى الَّذِينَ مِنْ قَبْلِكُمْ لَعَلَّكُمْ تَتَّقُونَ‌» مردان و زنان با ايمان! سخن خدا را گوش دهيد. شما و فقط شما در اين آيات،...
يكشنبه: 1400/01/29 - (الأحد:5/رمضان/1442)

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني مدظله الوارف اجازه دادند اعتكاف امسال در مسجد جديد امام حسن عسكري عليه‌ السلام برگزار شود.

مرجع عاليقدر شيعه حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني مدظله الوارف امروز دوشنبه 23/02/1392 از عمليات بازسازي و طرح جديد مسجد حضرت امام حسن عسكري عليه السلام بازديد كردند.
ايشان در ابتداي ورود به اين مكان مقدس، نماز شكر اقامه نمودند و خداوند متعال را بر اين توفيق بزرگ سپاس گفتند.
ساختمان جديد مسجد داراي 24 هزار متر مربع زير بنا است كه در سه طبقه بزرگ با طرح بسيار زيبا و فني ساخته شده است و گنبد آن از نقاط مختلف شهر مقدّس قم پيداست.
گفتني است براي اولين بار در طول تاريخ، در بناي مسجد، تمام قرآن كريم با كاشي و خط بسيار زيبا در سقف و ديوارهاي داخلي نوشته شده است كه با حدود هشت هزار متر با خط نستعليق و نسخ و كوفي، زينت‌بخش اين مسجد است.
حضرت آيت الله العظمي صافي در اين بازديد در جمع مهندسان، معماران و كارگران اين مسجد فرمودند: خداوند متعال را شاكر هستيم كه اين توفيق بزرگ را عنايت فرمود كه اين مسجد باشكوه و مقدّس با اين بناي بسيار زيبا و با عظمت ساخته شد كه همه از عنايات خاص حضرت بقية الله الاعظم ارواح العالمين له الفدا به اين مسجد است كه به نام مقدّس و معظم حضرت امام حسن عسكري عليه السلام پدر بزرگوار آن حضرت است.

ايشان در ادامه بيان داشتند: كساني كه در بناي اين مسجد سهيم بودند و كساني كه در اين مسجد با اخلاص كار كردند همه در ثواب تمام نمازگزاران در اين مسجد تا هنگامي كه اين مسجد برپاست شريك هستند.
معظم له فرمودند: اميدواريم كه اين مسجد پايگاه بزرگ تبليغ و هدايت و ارشاد در حوزه علميه و شهر مذهبي قم عش آل محمد عليهم السلام گردد و تا ظهور موفور السرور حضرت مورد استفاده علما و طلاب و مردم متديّن اين شهر باشد.
در اين ديدار كه مسئولان اعتكاف شهر قم حضور داشتند معظم له اجازه فرمودند كه معتكفين، امسال از اين مسجد مقدّس استفاده نموده و مراسم معنوي اعتكاف را در ساختمان جديد مسجد برگزار نمايند.
معظم له در پايان بار ديگر براي همه، طلب توفيق نموده و براي بانيان، كاركنان و كارگران دعا نمودند.

 

موضوع:

سه شنبه / 24 ارديبهشت / 1392