وریز وجوهات
بسم الله الرحمن الرحیم قال الله تبارک و تعالی: «يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا كُتِبَ عَلَيْكُمُ الصِّيامُ كَما كُتِبَ عَلَى الَّذِينَ مِنْ قَبْلِكُمْ لَعَلَّكُمْ تَتَّقُونَ‌» مردان و زنان با ايمان! سخن خدا را گوش دهيد. شما و فقط شما در اين آيات،...
يكشنبه: 1400/01/29 - (الأحد:5/رمضان/1442)

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف در دیدار مدیر كل محترم آموزش و پرورش استان قم:
جامعه، رهين لطف معلّم است. معلّمان بر همه افراد جامعه حق دارند.

* تمام جهات تكامل و ترقّي جامعه به تعليم و تربيت بستگي دارد و اگر در جامعه كمبودي باشد علّتش اين است كه به اين مسأله مهم توجه نداشته‌ايم.
* جامعه اسلامي هميشه بايد سرآمد همه جوامع بوده و از نظر علمي در اوج كمال و در بالاترين قلّه‌هاي دانش باشد.
* كاري بالاتر، بهتر و مقدّس‌تر از معلّمي و استادي نيست.

همزمان با گراميداشت هفته معلّم، مدير كل محترم آموزش و پرورش استان قم با حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني مدظله الوارف ديدار كرد.
بخشي از بيانات معظم له در اين ديدار به شرح ذيل است:
بسم الله الرحمن الرحيم. الحمدلله رب العالمين و الصلوة و السلام علي سيد الأولين و الآخرين سيدنا ابي القاسم محمد و علي آله الطيبين الطاهرين المعصومين و لا سيما مولانا بقية الله في الأرضين و اللعن علي اعدائهم اجمعين الي يوم الدين.

مسأله تعليم و تربيت در اسلام بسيار با اهميت و با عظمت است كه انسان متعجب مي‌شود كه چقدر دين مقدس اسلام اين همه به موضوع تعليم و تربيت توجه عميق دارد و همگان را به اين امر مهم ترغيب و تشويق مي‌نمايد.
تمام جهات تكامل و ترقّي جامعه به تعليم و تربيت بستگي دارد و اگر در جامعه كمبودي باشد علّتش اين است كه به اين مسأله مهم توجه نداشته‌ايم.
از طرفي ديگر كساني كه عهده‌دار اين مسئوليت بزرگ هستند در پيشگاه خداوند متعال ارزش زيادي دارند و كارشان بسيار مقدس است. كاري بالاتر، بهتر و مقدّس‌تر از معلّمي و استادي نيست.
انسان به هر مقام بالايي كه برسد، همه مرهون لطف و زحمات معلّم است. اگر انسان به جايي برسد و بتواند خدمت به جامعه بكند، همه به واسطه معلّم است؛ اوست كه انسان‌ها را به راه درست و صراط مستقيم و خداشناسي راهنمايي مي‌كند.
ما همه خودمان را رهين لطف معلّمان مي‌دانيم. معلّماني هم كه از دنيا رفته‌اند براي آنها طلب مغفرت مي‌كنيم و به ياد آنها هستيم و معلّماني كه در قيد حيات هستند چه معلّم ما بوده‌اند و چه فرزندان اين جامعه، همه و همه محترم و در پيشگاه خداوند متعال مأجورند.
معلّمان ما بدانند كه كار آنها مورد نظر مبارك آقا امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف است و بايد طوري رفتار كرد كه آن وجود مبارك از همه ما راضي و خشنود باشند.
اين فرزندان كشور و فرزندان آن حضرت هستند و اگر كارهاي شما با خلوص نيت باشد كه انشاء الله هست مورد نظر آن امام عزيز و مهربان مي‌باشد. امام زمان عليه السلام از همه انتظارات زيادي دارند كه بايد بتوانيم آنها را برآورده كنيم.
مسأله مهم اين است كه تحصيلات بايد طوري باشد كه ديگران به ما در علوم احتياج داشته باشند نه اين‌كه محتاج آنان باشيم. جامعه اسلامي هميشه بايد سرآمد همه جوامع بوده و از نظر علمي در اوج كمال و در بالاترين قلّه‌هاي دانش باشد.
سلام و عرض ارادت حقير را به همه آموزگاران و اساتيد برسانيد؛ ما از همه تشكر نموده و براي آنان و موفقيت بيشتر آنها در اين راه مقدس دعا مي‌كنيم. از شما و همكاران محترمتان نيز تشكر مي‌كنم انشاء الله بتوانيد با علم و عمل در همه زمينه‌ها و جوانب مختلف موفق باشيد و السلام عليكم و رحمة ‌الله.
 

موضوع:

سه شنبه / 17 ارديبهشت / 1392