وریز وجوهات
بسم الله الرحمن الرحیم قال الله تبارک و تعالی: «يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا كُتِبَ عَلَيْكُمُ الصِّيامُ كَما كُتِبَ عَلَى الَّذِينَ مِنْ قَبْلِكُمْ لَعَلَّكُمْ تَتَّقُونَ‌» مردان و زنان با ايمان! سخن خدا را گوش دهيد. شما و فقط شما در اين آيات،...
يكشنبه: 1400/01/29 - (الأحد:5/رمضان/1442)

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آیت الله العظمی صافی در اجتماع سالیانه‌ی اساتید حوزه‌:
وظيفه‌ي اصلي حوزه‌هاي علميه تربيت فقيه و انذار و تبليغ است.

در شب ميلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله عليها، حدود 700 نفر از اساتيد درس خارج و سطوح عالي حوزه‌ علميه با مرجع عاليقدر حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني مدظله الوارف ديدار كردند.
در اين ديدار كه بزرگترين اجتماع ساليانه‌ي اساتيد حوزه مباركه قم محسوب مي‌شود، ابتدا تعدادي از اساتيد محترم درس خارج و سطوح عالي به سخنراني و بيان نظرات خود پرداختند.
معظم له نيز با تبريك ميلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا عليها السلام، وظايف علما و فضلاي حوزه‌هاي علميه را در شرايط كنوني برابر دين و مكتب بسيار سنگين قلمداد نموده و فرمودند: همه ما براي عظمت روز افزون اسلام، ترويج ولايت اهل بيت عليهم السلام و نيز از بين بردن دسيسه‌هاي دشمنان اسلام وظيفه بسيار سنگيني بر عهده داريم كه بايد با آمادگي كامل در جهت اداي وظيفه عمل كنيم.

ايشان در ادامه با ابراز تأسف از مشكلاتي كه مسلمانان در سرتاسر دنيا با آن مواجه هستند بيان داشتند: هجوم همه جانبه دشمنان به شعائر و احكام اسلامي و خود مسلمانان بسيار زياد است. بايد در مقابل اين هجوم، خدمت ما به اسلام و تعظيم شعائر اسلامي بيشتر شود و در اين ميان، اساتيد بزرگوار حوزه مسئوليت سنگين‌تري بر عهده دارند.
مرجع عاليقدر در ادامه، با بيان اين‌كه يكي از ويژگي‌هاي حضرت زهرا عليها السلام احياي امر به معروف و نهي از منكر مي‌باشد اضافه كردند: امر به معروف و نهي از منكر مسأله بسيار مهمي است كه همه بايد براي احياي آن تلاش كنيم. بايد همگان در هر كجا كه هستند اين وظيفه بسيار مهم را به نحو احسن انجام دهند.
معظم له خطاب به اساتيد بزرگوار حوزه مباركه قم فرمودند: انتظار حضرت ولي عصر عجل الله تعالي فرجه الشريف از ما خيلي زياد است و نبايد فراموش كنيم كه همه مي‌خواهيم خود را به عنوان نوكر و سرباز آن حضرت معرّفي كنيم و خدمت‌گزار ايشان باشيم.
حضرت آيت الله العظمي صافي مسأله فقاهت در حوزه را اساس تشكيل و در رأس وظايف حوزه برشمرده و فرمودند: اساس حوزه‌هاي علميه بر اين است كه فقه آل محمد صلوات الله عليهم اجمعين كه كامل‌ترين برنامه زندگي است ترويج شود و همه بايد مقيد به ترويج فقاهت باشند.
ايشان در ادامه به آيه شريفه‌ي نفر اشاره كردند و وظيفه‌ اصلي را تفقه در دين، و انذار و تبليغ احكام و معارف نوراني اسلام و اهل بيت عليهم السلام دانستند و از همگان خواستند كه اين وظيفه‌ي الهي را به بهترين وجه انجام دهند.
ايشان در پايان با تقدير و تشكر از حضار در جلسه، توفيقات بيشتر آنان را در انجام وظايف از خداوند متعال مسألت نمودند و براي عظمت حوزه‌هاي علميه دعا كردند.

 

موضوع:

سه شنبه / 17 ارديبهشت / 1392