وریز وجوهات
روزه داراي فوايد، مصالح رواني و اخلاقي، جسمي، اجتماعي، اقتصادي، بهداشتي، درماني و حتّي سياسي است و بايد در هر يك از اين فوايد جداگانه و مستقل به بحث پرداخت و تذكّر و توجّه به اين فوايد يقين مسلمان را به دين اسلام، زياد و اطمينانش را به حكمت خدا در...
يكشنبه: 1400/01/29 - (الأحد:5/رمضان/1442)

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمی صافی: كساني مي‌توانند پرچم اسلام را در دست بگيرند كه خود عامل به احكام اسلام و حافظ منافع مردم و مملكت باشند.

فرمانده سپاه استان قم به همراه جمعي از مسئولان عقيدتي- سياسي سپاه پاسداران امروز شنبه 7/2/92 با حضور در دفتر مرجع عاليقدر حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني مدظله الوارف با معظم له ديدار كردند.
در ابتداي اين ديدار كه در آستانه هفته عقيدتي- سياسي سپاه صورت گرفت، سردار مهدوي‌نژاد فرمانده‌ي سپاه قم، گزارشي از برنامه‌هاي اين روز و فعاليت‌هاي سپاه پاسداران ارائه داد.
معظم له نيز با تقدير و تشكر از فعاليت‌هاي سپاه، فرمودند: الحمدلله برادران ما در سپاه از روز اول با نيّت خالص و براي دفاع از دين وارد شدند و الان هم بر همان خط اول هستند و انشاء الله تا آخر در همين مسير حركت خواهند كرد.
ايشان در ادامه اين ديدار با اشاره به خطراتي كه بعد از انقلاب براي نظام اسلامي پيش آمد بيان كردند: عزّت و قدرتي كه امروز الحمدلله داريم با آن همه پيش‌آمدها و خطرات، چيزي جز عنايت خداوند متعال و توجه خاص امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف و خلوص نيّت كساني كه در اين برنامه‌ها خدمت مي‌كردند نيست.

حضرت آيت الله العظمي صافي با اشاره به دفاع مقدّس و فداكاري سربازان اسلام اضافه كردند: اين براي همه عبرت است كه جمعيتي در آن وضعيت حاضر شدند و از جان خود براي حفظ نظام اسلامي و پاسداري از حدود و ثغور دين گذشتند و موجبات بقاء نظام اسلامي را فراهم آوردند.
معظم له به هفته عقيدتي سياسي اشاره داشتند و فرمودند: همه كساني كه در اين راه قدم گذاشتند و فداكاري كردند، همه‌اش براي همين اظهار عقيده بود. همه آمدند تا عقيده‌ها ثابت و صحيح بماند. همه ايثار و از خودگذشتگي نشان دادند تا دين و مذهب باقي بماند و از اين به بعد هم بايد كساني باشند كه فداكارانه از دين و مرزهاي آن دفاع كنند.
مرجع تقليد شيعيان جهان با تأكيد بر حفظ حدود و ثغور دين مردم ادامه دادند: كساني مي‌توانند پرچم اسلام را در دست بگيرند كه خود عامل به احكام اسلام و حافظ منافع مردم و مملكت باشند.
ايشان در پايان اين ديدار با بيان اين‌كه افتخار شما بايد پرچم‌داري اسلام باشد فرمودند: مراقب باشيد راهي را كه از ابتدا شروع كرديد با همان نيّت و خلوص ادامه دهيد مخصوصاً امر به معروف و نهي از منكر را فراموش نكنيد  كه انشاء الله اسباب خوشحالي امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف و نصرت الهي بيشتر شود.

موضوع:

شنبه / 7 ارديبهشت / 1392