وریز وجوهات
بشر دنياي مادّي، انسان عصر فضا، جهان سركش و رها شده از التزامات اخلاقي، جوامع ماشيني و اجتماعات سرمايه‎داري كه شب و روز از كار و كوشش براي يك زندگي پر از حرارت مادّي آرام نمي‎گيرند؛ جوامعي كه در آن رشته‎هاي محكم و استوار فضيلت، پاكدامني و عفاف يكي...
يكشنبه: 1400/01/29 - (الأحد:5/رمضان/1442)

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آیت الله العظمی صافی در دیدار هیأت امنای درمانگاه قرآن و عترت قم:
گراني و كمبود دارو براي مردم نيازمند قابل تحمل نيست.

جمعي از هيأت امنا، مديران و كارمندان درمانگاه قرآن و عترت قم همراه با آيت الله دين پرور صبح امروز سه شنبه 20/1/1392 با حضور در دفتر حضرت آيت الله العظمي صافي با معظم له ديدار كردند.
معظم له در اين ديدار با اشاره به نام با مسمّاي قرآن و عترت فرمودند: نامي بزرگ و با عظمت را برگزيده‌ايد و ما چيزي بالاتر از قرآن و عترت نداريم و لازم است تا در شأن اين نام ظاهر شويد و خدماتي را كه ارائه مي‌دهيد در جهت رضاي خدا و امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف باشد.
مرجع تقليد شيعيان جهان با تقدير از خدمات ارائه شده در اين مركز يادآور شدند: اميدوارم كه اين مركز در قم و كل ايران نمونه باشد و اسباب آبرومندي براي شيعه و حوزه علميه قم باشد.
معظم له خدمت به بندگان خدا را افتخاري بزرگ دانستند و افزودند: خدمت به بندگان خدا مورد تأكيد قرآن و عترت است و ثواب‌هاي بسيار زيادي براي آن ذكر شده است و هيچ عبادتي بالاتر از آن نيست.

ايشان با اشاره به شرايط سخت و گرفتاري‌هايي كه امروزه مردم ايران با آنها دست به گريبانند و با توجه به گراني و كمبود داروهاي اساسي و هزينه‌هاي بالاي درمان ادامه دادند: اگر كسي بخواهد در درگاه خداوند متعال مقرّب باشد و امام زمان ارواحنا فداه را از خود راضي بدارد، بايد در اين شرايط حساس در اداي وظيفه و خدمت به بندگان خدا بدون منّت تلاش كند.
مرجع تقليد شيعيان جهان افزودند:در راه خدمت به ضعفا و محرومان يك آن و يك لحظه را نيز نبايد دست كم گرفت و اگر نيت، خير باشد، همه‌ي لحظات عبادت است.
حضرت آيت الله العظمي صافي با اشاره به آيه‌ي «الذين جاهدوا فينا لنهدينهم سبلنا» فرمودند: اگر در راه رضاي خدا تلاش كنيد خداوند توفيق آن را عطا خواهد كرد و اين توفيق بزرگي است.
معظم له در پايان ضمن تقدير و تشكر از زحمات آيت الله دين‌پرور و كليه‌ي مديران و پرسنل درمانگاه قرآن و عترت، از درگاه خداوند متعال براي آنان طلب توفيق نمودند.
لازم به ذكر است كه توليت درمانگاه قرآن و عترت عليهم السلام با حضرت آيت الله العظمي صافي مد ظله العالي مي‌باشد كه از طرف معظم له آيت الله دين پرور مسئوليت اداره‌ي آن را به عهده دارد.
اين درمانگاه در خيابان حجتيّه قم روبروي مدرسه حجتيّه مي‌باشد كه شبانه روز در خدمت مردم شريف قم و طلاب حوزه و بخصوص  طبقه كم درآمد است كه بارها از طرف مسئولين بهداشت مورد تشويق قرار گرفته است.

موضوع:

چهارشنبه / 21 فروردين / 1392