وریز وجوهات
بسم الله الرحمن الرحیم يكي از وظايف و برنامه‎هايي كه روزه‎داران در ماه رمضان اجرا مي‎نمايند، دعا و مناجات و طلب حوايج از خداوند قاضي‌الحاجات است.     دعا، نجات از ناامیدی. خواندن دعا و طلب خيركردن از خداوند در هر زمان،...
دوشنبه: 1400/01/30 - (الاثنين:6/رمضان/1442)

نسخه مناسب چاپSend by email
نگراني شديد حضرت آيت الله العظمي صافي از حوادث و اتفاقات چند روز گذشته

حضرت آيت الله العظمي صافي در ديدار تعدادي از فضلا و طلاب حوزه‌ي علميه قم مطالب بسيار مهمي را در واكنش به حوادث پيش آمده در چند روز گذشته بيان داشتند كه در ذيل بخش‌هاي مهم بيانات معظم له آمده است:

چرا بايد در مقابل اين همه خلاف شرع سكوت كرد؟ آيا هنوز هم جاي توجيه باقي مانده است؟
مگر مي‌شود كسي بگويد كه من منتظر امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف هستم و يا قرآن را قبول دارم ولي در مقابل اين همه فساد و بي‌بندوباري ساكت باشد؟
وظيفه‌ي همه‌ي دوستداران اهل بيت عليهم السلام اين است كه از اَعمال خلاف شرع كه اخيراً اتفاق افتاده است ابراز انزجار و تنفر نمايند.
امر به معروف و نهي از منكر وظيفه‌ي يكايك مسلمانان مي‌باشد. وظيفه‌ي رسانه‌ي ملي، روزنامه‌ها و سايت‌هاي اسلامي اين است كه مردم را به وظايف ديني در مقابل منكرات آشنا نمايند.
نبايد وضعيت طوري شود كه معروف، منكر و منكر، معروف جلوه داده شود. اشخاصي كه عمداً احترام احكام اسلام را از بين مي‌برند و فسق و فجور را در مملكت ترويج مي‌كنند، در پيشگاه خداوند متعال و ارواح طيبه‌ي شهيدان مسئول هستند.

مگر مي‌شود جشن استقبال از نوروز را اسلامي خواند؟ آيا موسيقي‌ها و رقص‌ها و بي‌بند و باري‌هايي كه در اين جشن اتفاق افتاده، خلاف شرع مقدّس اسلام نيست؟
خدا شاهد است من غصه‌دار و ناراحت هستم. احكام اسلام را مسخره مي‌كنند و هتك حرمت مي‌نمايند. اين همه مخارج و هزينه‌هاي زياد و ولخرجي از بيت المال جواب دارد.
در مملكتي كه اين همه بيكار و فقير وجود دارد و بسياري از مردم در تأمين معاش اوليه خود مشكل دارند و گراني و تورّم بيداد مي‌كند، چرا بايد باز هم اين همه اسراف باشد؟
ما از مجلس و قوه‌ي قضائيه توقع داريم كه به وظيفه‌ي شرعي خود عمل نمايند و جلوي اين فسادها را بگيرند.
نظامي كه با خون هزاران شهيد آبياري شده است، نبايد آن را با كارهاي نسنجيده و خلاف شرع سبك و تضعيف كنيم.همه‌ي ما امروز در مقابل ارواح مقدس شهيدان مسئوليم و بايد پاسخگو باشيم.
انشاء الله ملت بزرگوار ايران با اتحاد و يكپارچگي و تمسك به قرآن كريم و اهل بيت عليهم السلام هميشه سربلند و سرافراز و عزيز باشند و به وظايف اسلامي خود عمل نموده، تا قلب مقدس آقا امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف را از اعمال خود راضي و خشنود نمايند.

موضوع:

چهارشنبه / 23 اسفند / 1391