وریز وجوهات
بسم الله الرحمن الرحیم يكي از وظايف و برنامه‎هايي كه روزه‎داران در ماه رمضان اجرا مي‎نمايند، دعا و مناجات و طلب حوايج از خداوند قاضي‌الحاجات است.     دعا، نجات از ناامیدی. خواندن دعا و طلب خيركردن از خداوند در هر زمان،...
دوشنبه: 1400/01/30 - (الاثنين:6/رمضان/1442)

نسخه مناسب چاپSend by email
بيانات و توصيه‌هاي مهم حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني در ديدار اعضاي جامعه مدرسين

 

تعدادي از اعضاء جامعه مدرسين حوزه علميه قم با مرجع عاليقدر حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني مدظله العالي ديدار و گفتگو كردند.
در اين ديدار، ابتدا حضرات آيات و حجج اسلام حسيني بوشهري، مقتدايي و جمشيدي گزارشي درباره همايش پنجاهمين سالگرد تأسيس جامعه مدرسين قم و خدمات مراجع و علماء و روحانيت ارائه دادند.
مرجع عاليقدر حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني در ادامه از آقايان حضرات مدرسين تقدير و تشكر كرده و فرمودند: انشاء الله تعالي خدمت آقايان به اسلام و مسلمين، مورد نظر حضرت بقية الله الاعظم ارواح العالمين له الفدا باشد و اميدوارم بتوانيد خدمات خود را بيشتر از گذشته به اسلام  و مذهب داشته باشيد.
ايشان با توجه به فعاليت‌هاي بزرگي كه علماء و مراجع در طول تاريخ تشيع داشته‌اند فرمودند: كارهاي بزرگي كه آنان براي هدايت و ارشاد و استقلال حوزه‌‌ها و همچنين در مقابل دشمنان اسلام انجام داده‌اند آن قدر زياد است كه نمي‌‌توان آن را بيان كرد.

خدمات آنها در مشروطيت و پس از آن در زمان رضاخان و حكومت پهلوي و نيز در انقلاب اسلامي و تشكيل حكومت اسلامي همه نشان از اخلاص بالا و احساس مسئوليت و وظيفه‌شناسي عالمان دين دارد.
معظّم له در قسمت ديگري از بيانات خود فرمودند: اميدوارم بتوانيد تا قدري كه براي شما امكان دارد اهداف مقدس آنان و خدمات ارزشمند روحانيت را به مردم برسانيد.
ايشان در ادامه اين ديدار مطالب مهم ديگري را درباره وضعيت فعلي حوزه‌هاي علميه و كشور بيان نموده و توصيه‌هاي مهمي ارائه دادند.

موضوع:

چهارشنبه / 18 بهمن / 1391