رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
جمعه: 1401/03/6
نسخه مناسب چاپSend by email
ديدار مهندس اسحاق جهانگيري، معاون اول رئيس جمهور با حضرت آيت الله العظمي صافي مد ظله العالي

مهندس اسحاق جهانگيري ،معاون اول رئيس جمهور،و هئيت همراه، صبح امروز پنج‌شنبه دهم بهمن ماه 1392 با حضور در بيت حضرت آيت الله العظمي صافي با معظم له ديدار و گفتگو كردند.
در اين ديدار حضرت آيت الله العظمي صافي با ابراز تشكر از جناب آقاي دكتر روحاني و مهندس اسحاق جهانگيري و هيئت دولت فرمودند: خوشبختانه با وجود مشكلات زيادي كه اين دولت با آنها مواجه بوده و هست، هم در مسائل داخلي و هم ارتباطات خارجي موفقيت‌هاي خوبي نصيب دولت شده است كه اميدوارم اين موفقيت‌ها استمرار داشته باشد و مردم دنيا بيشتر به جمهوري اسلامي علاقه‌مند شوند.
معظم له با تأكيد بر پرهيز از غرض‌ورزي‌هاي شخصي ادامه دادند: آنچه مهم است اين است كه مردم ما قدردان هستند و به خوبي متوجه اين مطالب مي‌شوند و اگر همه خير و خوبي مردم و مملكت را بخواهند، خداوند هم آنها را كمك مي‌نمايد.
ايشان با تأكيد بر حفظ ارزش‌ها‌ افزودند:حفظ ارزش‌ها و اصول اوليه‌ي انقلاب كه همان حاكميت دين واحكام نوراني اسلام است، بر همگان واجب است و مردم متدين ما نيز همين را مي‌خواهند.
مرجع تقليد شيعيان جهان به فرصت‌هاي زودگذر خدمت‌گذاري اشاره كرده و ادامه دادند: بايد توجه داشته باشيد كه اين فرصت‌ها زود‌گذر است و بهترين دوران خدمت به مردم مي‌باشد. از اين فرصت‌ها استفاده نماييد و محرومين، فقراء و ضعفاي جامعه را بيشتر توجه كنيد.

حضرت آيت الله العظمي صافي با اشاره به قانون هدفمندي يارانه‌ها و كسري بودجه‌ي دولت، بر پرهيز از تفتيش زندگي مردم تأكيد كردند و اظهار داشتند: مردم مي‌دانند كه بين آنها و دولت فاصله‌اي نيست و خودشان بايد براي رفع مشكلات كمك نمايند و كساني كه واقعاً نيازمند نيستند بايد با دولت همكاري نموده و نگذارند كه به دولت فشاري وارد شود. همه‌ي مردم مملكت را براي خودشان مي‌دانند وبايد به اداره‌ي صحيح آن كمك كنند.
معظم له در پايان با آرزوي موفقيت براي دولت فرمودند: اين مملكت در حقيقت از آن امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف است و به ايشان تعلق دارد. همه‌ي اهتمام خود را بر اين داشته باشيد كه وجود مقدس آن حضرت را راضي و خشنود نگه داريد.
در ابتداي اين ديدار مهندس اسحاق جهانگيري، معاون اول رئيس جمهور، گزارشي از وضعيت موجود در رابطه با مسائل داخلي و خارجي، همچنين بودجه و اجراي طرح هدف‌مندي يارانه‌ها مطالبي را بيان كرد و همچنين سلام گرم جناب آقاي دكتر روحاني رئيس محترم جمهور و ابراز علاقه‌‌ي ايشان را به ملاقات مراجع و علماي حوزه‌ي علميه ابلاغ نمود.

موضوع: