رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
جمعه: 1401/03/6
نسخه مناسب چاپSend by email
توصيه‌ي حضرت آيت الله العظمي صافي به فرمانداران و استانداران مبني بر مطالعه‌ي عهدنامه‌ي مالك اشتر در ديدار با وزير كشور

صبح امروز پنج‌شنبه 17 بهمن ماه  1392 جناب آقاي دكتر رحماني فضلي، وزير كشور، با هيئت همراه با حضور در بيت حضرت آيت الله العظمي صافي با معظم له ديدار و گفتگو كرد.
در اين ديدار، حضرت آيت الله العظمي صافي با تشكر از ايشان و هيئت همراه بيان فرمودند: وزارت كشور از وزارت‌خانه‌هاي بسيار مهم كشور است كه بايد بسيار آگاهانه و متعهّدانه در مديريت كلان كشور برنامه‌ريزي داشته باشد.
معظم له با تأكيد بر سپردن مسئوليت‌هاي كلان به افراد صالح و معتمد افزودند: اصلاح امور جامعه و امنيت و آرامش كشور همه در دست اين وزارت‌خانه است كه بايد با انتخاب مديران دلسوز و صالح و متعهد به اصلاح امور بپردازند كه خوشبختانه تا به حال روند خوب بوده و مردم هم در اصلاح امور با دولت همياري مي‌نمايند.
ايشان ادامه دادند: پيشنهاد بنده اين است كه همه‌ي كارگزاران دولت به خصوص وزيران، استانداران و فرمانداران عهدنامه‌ي مالك اشتر را هميشه مطالعه نمايند و آن را نصب العين كارهاي خود قرار دهند.
مرجع تقليد شيعيان جهان ترويج ارزش‌هاي اسلام و انقلاب را ضرورت جامعه‌ي فعلي خواندند و اظهار داشتند: امروز آنچه در جامعه لازم داريم،‌ اخلاق و حاكميت دين و ترويج اصول و ارزش‌هاي مقدس انقلاب مي‌باشد كه اصل انقلاب براي آن ايجاد گرديده است.

ايشان ضمن اشاره به بعضي برنامه‌هاي دهه‌ي فجر بيان داشتند: دهه‌ي فجر دهه‌ي مباركي است و نبايد اين دهه‌ي مبارك با گناه و كارهاي خلاف شرع جلوه داده شود. متأسفانه بعضي از برنامه‌هاي اين دهه كه با پول بيت المال انجام مي‌گيرد خلاف شرع است و از اصل انقلاب فاصله دارد؛ همه‌ي ما مسئول هستيم و همه بايد جوابگو باشند. مردم متدين و حامي انقلاب از اين كارهاي خلاف شرع رضايت ندارند.
معظم له مسئولان را به غنيمت شمردن فرصت كوتاه خدمتگزاري توصيه كردند و افزودند: ‌نكته‌ي مهم اين است كه شما مسئولان محترم بدانيد كه اين پست‌ها همه در دست شما امانت است و بايد به بهترين وجه، اين امانت را حفظ نمود و خداي ناكرده خيانت در امانت نشود. مسئوليت شما سنگين است والبته با اخلاص و توكل به خدا كارها را انجام دهيد و بدانيد كه خدمت به مردم بسيار اجر و ثواب دارد و كسي كه فقط براي خدا و رضايت مردم كار كند خداوند هم او را كمك مي‌نمايد.
ايشان در پايان ضمن تشكر از خدمات و فعاليت‌هاي مجموعه دولت و آرزوي موفقيت براي آنان فرمودند: انشاء‌الله خدمات شما مشكور است و به خصوص با سوابق خوبي كه شما داريد بتوانيد از اين فرصت، كمال استفاده را براي كشور و مردم و به خصوص رفاه فقرا و محرومان داشته باشيد.
در ابتداي اين ديدار وزير كشور گزارشي از فعاليت‌هاي صورت گرفته در اين وزارتخانه خدمت معظم له ارائه نمود.

موضوع: